مقالاتی برای افزایش دانش روانشناسی شما

روانشناس به مطالعه تجربه درونی افراد می پردازد؛ همچنین در زمان مشکلات و ناراحتی ها می توان به روانشناس مراجعه کرد و یا بوسیله مشاوره آنلاین روانشناسی از او در این زمینه کمک گرفت. عمر زندگی بشر به چند هزار سال می رسد و در این مدت طولانی دانش قابل توجهی برای بهتر زیستن و عبور از مشکلات مختلف از قبیل افسردگی فراهم شده است؛ علم روانشناسی یکی از حوزه هایی است که دانش چندین ساله بشر درباره سلامت روان را در خود جای داده است. روانشناسی به عنوان یک علم شناخته می شود چراکه قابل آزمایش و تکرار پذیری است، بنابراین برای حل ناراحتی ها و مشکلاتی که مانع تجربه موفقیت و شادی می شوند می توان به این علم و یک روانشناس اعتماد و از آن استفاده کرد.

با توجه به پیشرفت هایی که در روانشناسی صورت گرفته بهتر است که در برخی از ساعات روز یا هفته به مطالعه و افزایش دانش در این  زمینه پرداخته شود. با این کار قبل از بوجود آمدن مشکلات و یا مزمن شدن آنها می توان پیشگیری کرد و نه تنها برای خود و اطرافیان مشکل و ناراحتی ایجاد نکرد، بلکه باعث بهتر زیستن خود و سایرین شد.

حل مسئله روانشناسی

حل مسئله روانشناسی

راهبردهای حل مسئله روانشناسی به شما کمک می کند تا مسائل و مشکلات زندگی برای شما دشوار و پیچیده نشوند. با این حال در مورد مشکلات جدی سعی کنید حتما از کمک روانشناس استفاده کنید.

ترس

ترس

گاهی اوقات ترس حاصل تهدیدات واقعی است، اما همچنین می تواند از خطرات تصور شده نیز حاصل شود. ترس همچنین می تواند نشانه ای از شرایط سلامت روان، از جمله اختلال هراس یا اختلال اضطراب اجتماعی باشد.

بهترین روانشناس حال حاضر ایران

بهترین روانشناس حال حاضر ایران

روانشناسان پیشکسوت در تاریخ ایران را مورد بررسی قرار می دهیم و به شما خواهیم آموخت که چگونه می توانید با شناخت و مراجعه به یک روانشناس حاذق، با خشم، استرس، پرخاش و افسردگی مبارزه نمایید.

اضطراب اجتماعی

اضطراب اجتماعی [اضطراب حضور در جمع]

اختلال اضطراب اجتماعی که فوبیای اجتماعی نیز نامیده می شود، ترس طولانی مدت و طاقت فرسا از موقعیت های اجتماعی است. این یک مشکل رایج است که معمولاً در سالهای نوجوانی شروع می شود.

درمان اضطراب و افسردگی

افسردگی و اضطراب می تواند همزمان اتفاق بیفتد. تخمین زده شده است که 45 درصد از افراد با یک بیماری معیارهای دو یا چند اختلال دیگر را دارند. مطالعات نشان داده نیمی از افرادی که اضطراب دارند افسردگی هم دارند.

روانشناس خوب در تهران

روانشناس خوب در تهران

متخصصین علم روانشناسی، با دانش و تجربه ی خود، همواره آماده ی ارائه مشاوره و راهکارهای حرفه ای به مراجعین هستند. آنها درب های یک زندگی مملو از آرامش را بر روی شما باز می نمایند.

روانشناس ازدواج در تهران

روانشناس ازدواج در تهران

یافتن بهترین روانشناس ازدواج تهران یکی از بزرگترین دغدغه هایی است که امروزه زوجین با آن مواجه هستند. لذا باید بدانند مراجعه به این مراکز می تواند در موفقیت زندگی زناشویی زوجین تاثیر شگرفی ایجاد نماید.

اختلال شخصیت منفعل پرخاشگر

اختلال شخصیت منفعل پرخاشگر

افراد مبتلا به شخصیت منفعل پرخاشگر علیرغم توانایی سازگاری و یادگیری رفتارهای جدید تمایل دارند رفتارهای انفعالی خود را ادامه دهند. این اختلال می تواند تا حد زیادی در موفقیت فرد در روابط بین فردی، تحصیلات و کار تداخل ایجاد کند.

استفاده بهتر از رواندرمانی

بسیاری از افراد تعجب می کنند که آیا به روان درمانی نیاز دارند و آیا رواندرمانی به آنها کمک می کند. چگونه یک درمانگر خوب پیدا می کنید؟ چگونه می توانند بهترین نتیجه را از درمان روانشناختی دریافت کنید؟

درمان توهم و هذیان

درمان توهم و هذیان

توم و هذیان تجربیات نا خوشایندی هستند که توجه روانشناسان را از دیرباز به خود جلب کرده اند. در ادامه مطالبی در زمینه درمان توهم و هذیان مرور می شود. توضیحی که برای توهم ارائه می شد امروزه تفاوت پیدا کرده است.

اختلال شخصیت

اختلال شخصیت

درمانگران متوجه شدند که بسیاری از افراد نه از نشانه­ های مجزا بلکه از نشانه هایی که به طور گسترده زندگی آنها را دربر گرفته در رنج هستند و بر این مبنی آنها تمایز بین نشانه های روانرنجوری و منش روانرنجور که امروزه اختلال شخصیت نام گرفته را آغاز کردند. 

رواندرمانی

رواندرمانی

در روان درمانی ، شما در مورد وضعیت خود من جمله خلق، احساسات ، افکار و رفتارهای خود مطلع می شوید. روان درمانی به شما کمک می کند یاد بگیرید که زندگی خود را کنترل کنید و با مهارت های مقابله ای سالم به چالش هاپاسخ دهید.

alexithymia

Alexithymia

A compelling feature of alexithymia from both clinical and theoretical point of view, which is about prevention, control or treatment, is its relationship with self and its components.

درمان اعتیاد

درمان اعتیاد

اعتیاد می تواند پویایی و خلاقیت و نشاط را از فرد مبتلا برباید و انواع مشکلات از جمله مشکلات روانشناختی را برای او فراهم آورد. ناهنجاری های روحی و عوارض جسمانی منتج از آن بسیار گسترده است و می تواند منجر به مرگ شود.

مشکلات جنسی

مشکلات جنسی

مشکلات جنسی و و حل مشکلات جنسی زناشویی روابط جنسی تاثیر مستقیمی بر تعادل زندگی زناشویی دارد. پژوهش های متعددی…
اختلال دوقطبی

اختلال دوقطبی

اختلال دوقطبی اولین بار توسط کرپلین “جنون افسردگی- شیدایی” نام گرفت. اما کمی بعد به “بیماری افسردگی- شیدایی” تغیر نام داد. این اختلال شامل وضعیت خلقی نوسان داری بود که به طور کلی هایپومانیک/ شیدایی –  افسردگی توصیف می­ شد.

دکتر رامین علوی نژاد

روانشناس تهران

دکتر رامین علوی نژاد عضو سازمان روانشناسی (ش.ن. 16524)
عضو سازمان نظام روانشناسی و
British psychological society learning center

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین

در مشاوره آنلاین روانشناسی سعی شده موانع موجود برای دریافت خدمات روانشناسی و رواندرمانی کنار زده شوند. ممکن است در برخی شرایط به یک روانشناس خوب در تهران یا سایر شهرها دسترسی نداشته باشید و نیاز به مشاوره آنلاین پیدا کنید.

مشاوره خانواده تهران

مشاوره خانواده

انتخاب مشاوره خانواده در وهله اول می تواند شبیه اعتراف به شکست به نظر برسد، اما در واقعیت انتخاب مشاوره یک قدم بزرگ به جلو است…

درمان افسردگی دکتر علوی نژاد

درمان افسردگی

درمان موفق افسردگی به عومل مختلفی از جمله شدت و مدت افسردگی، تغییرات عمده زندگی، سابقه خانوادگی و مشکلات جسمی بستگی دارد…

درمان وسواس دکتر علوی نژاد

درمان وسواس

درمان روانشناختی وسواس فکری یا عملی نتایج معنی داری به همراه داشته است. نوع درمان پیشنهادی، به میزان تاثرپذیری زندگی شما از وسواس بستگی دارد…

مشاوره ازدواج در تهران

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج به افراد کمک می­کند تا مهارت و هنر ایجاد و حفظ روابط صمیمانه و برآورده کردن نیازهای عاطفی، ارتباطی و روانشناختی را بدست آورند…

درمان استرس

درمان استرس

در پاسخ به این سئوال”آیا استرس درمان دارد؟” باید خوشحال بود چراکه علم روانشناسی در این زمینه پیشرفت قابل توجهی داشته است.

درمان اضطراب

درمان اضطراب

با توجه به اهمیت اضطراب، درمان های موفقی برای آن شکل گرفته و خوشبختانه این روزها نتایج مثبتی از درمان اضطراب را شاهد هستیم..

روانشناس خوب شمال تهران

روانشناس خوبی که در روان درمانی تخصص دارد، متخصص بسیار آموزش دیده ای با مهارت در زمینه تشخیص، درمان و تغییر رفتار است.

فهرست