مقالاتی برای افزایش دانش روانشناسی شما

روانشناس به مطالعه تجربه درونی افراد می پردازد؛ همچنین در زمان مشکلات و ناراحتی ها می توان به روانشناس مراجعه کرد و یا بوسیله مشاوره آنلاین از او در این زمینه کمک گرفت. عمر زندگی بشر به چند هزار سال می رسد و در این مدت طولانی دانش قابل توجهی برای بهتر زیستن و عبور از مشکلات مختلف از قبیل افسردگی فراهم شده است؛ علم روانشناسی یکی از حوزه هایی است که دانش چندین ساله بشر درباره سلامت روان را در خود جای داده است. روانشناسی به عنوان یک علم شناخته می شود چراکه قابل آزمایش و تکرار پذیری است، بنابراین برای حل ناراحتی ها و مشکلاتی که مانع تجربه موفقیت و شادی می شوند می توان به این علم و یک روانشناس اعتماد و از آن استفاده کرد.

با توجه به پیشرفت هایی که در روانشناسی صورت گرفته بهتر است که در برخی از ساعات روز یا هفته به مطالعه و افزایش دانش در این  زمینه پرداخته شود. با این کار قبل از بوجود آمدن مشکلات و یا مزمن شدن آنها می توان پیشگیری کرد و نه تنها برای خود و اطرافیان مشکل و ناراحتی ایجاد نکرد، بلکه باعث بهتر زیستن خود و سایرین شد.

حمله پانیک

حمله پانیک یا حمله قلبی

حمله پانیک (وحشت زدگی) می تواند به تنهایی یا به عنوان علامتی از اختلال پانیک رخ دهد. هر ساله، حدود 2 تا 3 درصد از افراد دچار حمله پانیک می شوند. بیشتر این افراد بدون داشتن اختلال پانیک دچار حمله وحشت می شوند.

پارانویا

پارانویا / سوء ظن / بدگمانی

پارانویا یک روند فکری است که می تواند باعث شود سوء ظن یا عدم اعتماد غیر منطقی به دیگران شکل بگیرد. افراد مبتلا به پارانویا ممکن است احساس کنند تحت آزار و اذیت قرار گرفته اند. و یا افرادی برای آزار آنها در بیرون هستند.

افسردگی کرونا ویروس

افسردگی کرونا ویروس

شیوع جهانی افسردگی برآورد شده در سال 2017 بین 2 تا 6 درصد بوده است. این برآورد، بر اساس داده جهانی و براساس مطالعات گزارش شده از میزان شیوع افسردگی می باشد. نتایج پژوهش های اخیر نشان می دهد که میزان ابتلا به افسردگی کرونا ویروس 7 برابر شده است.

محرومیت هیجانی

محرومیت هیجانی

محرومیت هیجانی یکی از اصلی ترین طرح واره ها است. از آنجا که محرومیت هیجانی با علائم کمی تظاهر پیدا می کند در ابتدا ممکن است تشخیص آن به سرعت صورت نگیرد. اما این طرحواره یکی از رایج ترین آسیب هایی است که افراد ممکن است داشته باشند.

احساس بهتر

احساس بهتر

هر کس زمانی را تجربه می کند که احساس خوبی نداشته باشد. زمانی که با کاهش خلق، اضطراب، استرس یا فقط بی انگیزگی صرف دست و پنجه نرم می کنید دشتن احساس خوب سخت خواهد بود.

اختلال شخصیت نمایشی

اختلال شخصیت نمایشی

افراد مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی یا هیستریونیک تصور ذهنی تحریف شده ای از خود دارند. آنها اغلب عزت نفس خود را بر اساس تأیید دیگران بدست می آورند. این امر نیاز به توجه را بسیار زیاد می کند.

درمان اگزیستانسیال

درمان اگزیستانسیال

روان درمانی های اگزیستانسیالیسم (وجودی) از طیف گسترده ای از رویکردها برای مفهوم سازی موارد، اهداف درمان، استراتژی های مداخله و روش تحقیق استفاده می کنند. آنها بر درک تجربه انسانی و تمرکز بر بیمار و نه علامت تاکید دارند.

اختلالات خوردن

اختلالات خوردن

اختلالات خوردن، که به عنوان یک مشکل اساسی بهداشت روان در جامعه شناخته می شود، به عنوان اختلالات تغذیه و غذا خوردن طبقه بندی شده است. این اختلالات شامل بی اشتهایی و پرخوری عصبی، اختلال بینگ ایتینگ و اختلال در مصرف غذا با محدودیت یا اجتناب (ARFID) می شود.

اختلال شخصیت مرزی

اختلال شخصیت مرزی

اختلال شخصیت مرزی حاصل بدکارکردی مغز و ذهن است. اگر کسی مبتلا به BPD باشد، تقصیر او نیست و باعث آن نشده است. برای بیشتر افراد مبتلا، علائم از سالهای نوجوانی یا اوایل بزرگسالی شروع می شوند. سپس در طول زندگی بزرگسالی کاهش می یابند.

فهرست