مقالاتی برای افزایش دانش روانشناسی شما

روانشناس به مطالعه تجربه درونی افراد می پردازد؛ همچنین در زمان مشکلات و ناراحتی ها می توان به روانشناس مراجعه کرد و یا بوسیله مشاوره آنلاین روانشناسی از او در این زمینه کمک گرفت. عمر زندگی بشر به چند هزار سال می رسد و در این مدت طولانی دانش قابل توجهی برای بهتر زیستن و عبور از مشکلات مختلف از قبیل افسردگی فراهم شده است؛ علم روانشناسی یکی از حوزه هایی است که دانش چندین ساله بشر درباره سلامت روان را در خود جای داده است. روانشناسی به عنوان یک علم شناخته می شود چراکه قابل آزمایش و تکرار پذیری است، بنابراین برای حل ناراحتی ها و مشکلاتی که مانع تجربه موفقیت و شادی می شوند می توان به این علم و یک روانشناس اعتماد و از آن استفاده کرد.

با توجه به پیشرفت هایی که در روانشناسی صورت گرفته بهتر است که در برخی از ساعات روز یا هفته به مطالعه و افزایش دانش در این  زمینه پرداخته شود. با این کار قبل از بوجود آمدن مشکلات و یا مزمن شدن آنها می توان پیشگیری کرد و نه تنها برای خود و اطرافیان مشکل و ناراحتی ایجاد نکرد، بلکه باعث بهتر زیستن خود و سایرین شد.

درمان افسردگی در زنان و مردان

درمان افسردگی در زنان و مردان

زنان و مردان افسرده از نظر چندین جنبه مهم که ممکن است روند یک اختلال عاطفی را تغییر دهند، متفاوت هستند. در نتیجه ممکن است در پاسخ آنها به روان درمانی نیز تفاوت هایی وجود داشته باشد.

درمان افسردگی پیش از قاعدگی

درمان افسردگی پیش از قاعدگی

از رواندرمانی های اثربخش برای افسردگی یش از قاعدگی می توان استفاده کرد. همچنین تغییر در سبک زندگی و در موارد شدید دارودرمانی ممکن است به تسکین علائم عاطفی شما کمک کند..

دکتر روانشناس خوب برای درمان وسواس

دکتر روانشناس خوب برای درمان وسواس

اگر برای درمان وسواس آماده شده اید، شروع این سفر مهم را به شما تبریک می گوییم. اولین قدم یافتن یک دکتر روانشناس خوب برای درمان وسواس است. روانشناس وسواس درمانگری است که رواندرمانی را برای بهبود وسواس ارائه می دهد.

روانشناس افسردگی تهران

روانشناس افسردگی در تهران

آیا نگران درمان افسردگی خود هستید؟ در این مقاله اطلاعات و توصیه هایی برای کمک به شما ارائه می شود. در نتیجه می توانید در مورد روانشناس افسردگی در تهران تصمیم گیری کنید.

چگونه با یک فرد افسرده رفتار کنیم

چگونه با فرد افسرده رفتار کنیم

یکی از جنبه های چالش برانگیز زندگی با فرد افسرده، ارتباطات با او است. افراد افسرده معمولاً نسبت به انتقاد مستقیم یا ضمنی بسیار حساس هستند. در حالت ایده آل، باید سعی کنید او را بفهمید، اما این فهم اغلب به آسانی اتفاق نمی افتد.

محرومیت هیجانی

محرومیت هیجانی

محرومیت هیجانی یکی از اصلی ترین طرح واره ها است. از آنجا که محرومیت هیجانی با علائم کمی تظاهر پیدا می کند در ابتدا ممکن است تشخیص آن به سرعت صورت نگیرد. اما این طرحواره یکی از رایج ترین آسیب هایی است که افراد ممکن است داشته باشند.

کودکی شاد

کودکی شاد؟ این هیچ تضمینی برای سلامت روان در بزرگسالی نیست

این موضوع به خوبی درک شده است که یک دوران کودکی سخت می تواند احتمال بیماری روانی را در بزرگسالی افزایش دهد. اما طبق تحقیقات جدید، یک کودکی شاد و امن همیشه یک فرد را از ابتلا به بیماری روانی بعدی در زندگی محافظت نمی کند.

درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی بدون دارو

روش های زیادی برای مقابله با برخی از علائم افسردگی وجود دارد که شامل دارو نمی شوند. اگر مبتلا به افسردگی هستید، ممکن است بخواهید آن را به طور طبیعی و بدون دارو درمان کنید. برای بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی، داروهای تجویزی می توانند عوارض جانبی داشته باشند.

چه موقع باید به روانشناس مراجعه کنیم

چه موقع باید به روانشناس مراجعه کنیم

وقتی افراد از زندگی خود یا از خود راضی نیستند. وقتی انگیزه کافی برای انجام کاری ندارند. وقتی در شرایط فعلی به تنهایی توانایی مواجهه با چالش ها و مشکلات زندگی را ندارند، باید به یک روانشناس خوب در تهران یا سایر شهرها مراجعه کنند.

درمان توهم و هذیان

درمان توهم و هذیان

دریافت نوبتنوبت آنلاینمراجعه حضوریدرمان توهم و هذیان توسط روانشناس توم و هذیان تجربیات نا خوشایندی هستند که توجه روانشناسان را…
اختلال شخصیت

اختلال شخصیت

درمانگران آرام آرام متوجه شدند که بسیاری از افراد نه از نشانه­ های مجزا بلکه از نشانه هایی که به طور گسترده زندگی آنها را دربر گرفته در رنج هستند و بر این مبنی آنها تمایز بین نشانه های روانرنجوری و منش روانرنجور که امروزه اختلال شخصیت نام گرفته را آغاز کردند. 

رواندرمانی

رواندرمانی

در روان درمانی ، شما در مورد وضعیت خود من جمله خلق، احساسات ، افکار و رفتارهای خود مطلع می شوید. روان درمانی به شما کمک می کند یاد بگیرید که زندگی خود را کنترل کنید و با مهارت های مقابله ای سالم به چالش هاپاسخ دهید.

alexithymia

Alexithymia

A compelling feature of alexithymia from both clinical and theoretical point of view, which is about prevention, control or treatment, is its relationship with self and its components.

درمان اعتیاد

درمان اعتیاد

اعتیاد می تواند پویایی و خلاقیت و نشاط را از فرد مبتلا برباید و انواع مشکلات از جمله مشکلات روانشناختی را برای او فراهم آورد. ناهنجاری های روحی و عوارض جسمانی منتج از آن بسیار گسترده است و می تواند منجر به مرگ شود.

مشکلات جنسی

مشکلات جنسی

مشکلات جنسی و تاثیر آن بر زندگی زناشویی روابط جنسی تاثیر مستقیمی بر تعادل زندگی زناشویی دارد. پژوهش های متعددی…
اختلال دوقطبی

اختلال دوقطبی

اختلال دوقطبی اولین بار توسط کرپلین “جنون افسردگی- شیدایی” نام گرفت. اما کمی بعد به “بیماری افسردگی- شیدایی” تغیر نام داد. این اختلال شامل وضعیت خلقی نوسان داری بود که به طور کلی هایپومانیک/ شیدایی –  افسردگی توصیف می­ شد.

دکتر روانشناس تهران

روانشناس تهران

دکتر رامین علوی نژاد عضو سازمان روانشناسی (ش.ن. 16524)
عضو انجمن روانشناسان و
British psychological society learning centre

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین

در مشاوره آنلاین روانشناسی سعی شده موانع موجود برای دریافت خدمات روانشناسی و رواندرمانی کنار زده شوند. ممکن است در برخی شرایط به یک روانشناس خوب در تهران یا سایر شهرها دسترسی نداشته باشید و نیاز به مشاوره آنلاین پیدا کنید.

فهرست