مقالاتی برای افزایش دانش روانشناسی شما

روانشناس به مطالعه تجربه درونی افراد می پردازد؛ همچنین در زمان مشکلات و ناراحتی ها می توان به روانشناس مراجعه کرد و یا بوسیله مشاوره آنلاین روانشناسی از او در این زمینه کمک گرفت. عمر زندگی بشر به چند هزار سال می رسد و در این مدت طولانی دانش قابل توجهی برای بهتر زیستن و عبور از مشکلات مختلف از قبیل افسردگی فراهم شده است؛ علم روانشناسی یکی از حوزه هایی است که دانش چندین ساله بشر درباره سلامت روان را در خود جای داده است. روانشناسی به عنوان یک علم شناخته می شود چراکه قابل آزمایش و تکرار پذیری است، بنابراین برای حل ناراحتی ها و مشکلاتی که مانع تجربه موفقیت و شادی می شوند می توان به این علم و یک روانشناس اعتماد و از آن استفاده کرد.

با توجه به پیشرفت هایی که در روانشناسی صورت گرفته بهتر است که در برخی از ساعات روز یا هفته به مطالعه و افزایش دانش در این  زمینه پرداخته شود. با این کار قبل از بوجود آمدن مشکلات و یا مزمن شدن آنها می توان پیشگیری کرد و نه تنها برای خود و اطرافیان مشکل و ناراحتی ایجاد نکرد، بلکه باعث بهتر زیستن خود و سایرین شد. برای رزرو نوبت حضوری می توانید به صفحه بهترین دکتر روانشناس تهران مراجعه فرمائید.

مشاور فردی خوب در تهران

مشاور فردی خوب در تهران

مشاور فردی خوب در تهران یک فرآیند مشترک بین درمانگر و یک فرد در حال درمان را هدایت می کند. اهداف مشترک درمان می تواند ایجاد تغییر یا بهبود کیفیت زندگی باشد.

چه چیزهایی رابطه را خراب میکند

چه چیزهایی رابطه را خراب میکند

علاوه بر پاسخ به این سئوال که چه چیزهایی رابطه را خراب میکند باید بدانید که در یک رابطه مخرب، ممکن است عادت های معمول مراقبت از خود را کنار بگذارید.

تقویت حافظه

7 روش برای تقویت حافظه

احتمالاً تا به حال پیش آمده که آرزو کنید ای کاش حافظه شما کمی بهتر بود. خوشبختانه، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای تقویت حافظه خود انجام دهید.

استرس بر بدن چه تاثیری دارد

استرس بر بدن چه تاثیری دارد

استرس بر تمام سیستم های بدن از جمله سیستم های اسکلتی عضلانی، تنفسی، قلبی عروقی، غدد درون ریز، دستگاه گوارش، عصبی و دستگاه تناسلی تأثیر می گذارد.

با کودک طلاق چگونه رفتار کنیم

با کودک طلاق چگونه رفتار کنیم

چه اخیراً طلاق گرفته اید و چه مدت طولانی تری بوده باشد، نگران این نباشید که زندگی فرزندتان را خراب کرده اید.برای آگاهی از اینکه با کودک طلاق چگونه رفتار کنیم این مقاله را مرور بفرمائید. 

تغییرات خلق و خو در قاعدگی

تغییرات خلق و خو در قاعدگی

محققان دقیقاً نمی دانند که چرا تغییرات خلق و خو در قاعدگی رخ می دهد، اما تصور می شود که این اختلالات با افزایش و کاهش هورمون ها، به ویژه استروژن، در طول چرخه قاعدگی مرتبط است.

تاثیر استروئید بر اعصاب

تاثیر استروئید بر اعصاب

استفاده نادرست از استروئیدهای آنابولیک ممکن است منجر به اثرات منفی روانشناختی مانند تحریک پذیری و پرخاشگری شدید شود. همچنین مشکلات خلقی و اضطراب امکان پذیر می باشد.

درونگرایی و برونگرایی

درونگرایی و برونگرایی

درونگرایی و برونگرایی دو نوع از انواع شخصیت به حساب می آیند و ویژگی های شخصیتی ایستا نیستند، بلکه در یک طیف اتفاق می افتند و میانه روها جایی در وسط قرار می گیرند.

درمان توهم و هذیان

درمان توهم و هذیان

توم و هذیان تجربیات نا خوشایندی هستند که توجه روانشناسان را از دیرباز به خود جلب کرده اند. در ادامه مطالبی در زمینه درمان توهم و هذیان مرور می شود. توضیحی که برای توهم ارائه می شد امروزه تفاوت پیدا کرده است.

اختلال شخصیت

اختلال شخصیت

درمانگران متوجه شدند که بسیاری از افراد نه از نشانه­ های مجزا بلکه از نشانه هایی که به طور گسترده زندگی آنها را دربر گرفته در رنج هستند و بر این مبنی آنها تمایز بین نشانه های روانرنجوری و منش روانرنجور که امروزه اختلال شخصیت نام گرفته را آغاز کردند. 

رواندرمانی

رواندرمانی

در روان درمانی ، شما در مورد وضعیت خود من جمله خلق، احساسات ، افکار و رفتارهای خود مطلع می شوید. روان درمانی به شما کمک می کند یاد بگیرید که زندگی خود را کنترل کنید و با مهارت های مقابله ای سالم به چالش هاپاسخ دهید.

alexithymia

Alexithymia

A compelling feature of alexithymia from both clinical and theoretical point of view, which is about prevention, control or treatment, is its relationship with self and its components.

درمان اعتیاد

درمان روانشناسی اعتیاد

اعتیاد می تواند پویایی و خلاقیت و نشاط را از فرد مبتلا برباید و انواع مشکلات از جمله مشکلات روانشناختی را برای او فراهم آورد. ناهنجاری های روحی و عوارض جسمانی منتج از آن بسیار گسترده است و می تواند منجر به مرگ شود.

مشکلات جنسی

مشکلات جنسی

مشکلات جنسی و حل مسائل جنسی زناشویی روابط جنسی تاثیر مستقیمی بر تعادل زندگی زناشویی دارد. پژوهش های متعددی نشان…
اختلال دوقطبی

اختلال دوقطبی

اختلال دوقطبی اولین بار توسط کرپلین “جنون افسردگی- شیدایی” نام گرفت. اما کمی بعد به “بیماری افسردگی- شیدایی” تغیر نام داد. این اختلال شامل وضعیت خلقی نوسان داری بود که به طور کلی هایپومانیک/ شیدایی –  افسردگی توصیف می­ شد.

دکتر رامین علوی نژاد

دکتر روانشناس در تهران

دکتر رامین علوی نژاد عضو سازمان روانشناسی (ش.ن. 16524)
عضو سازمان نظام روانشناسی و
British psychological society learning center

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین

در مشاوره آنلاین روانشناسی سعی شده موانع موجود برای دریافت خدمات روانشناسی و رواندرمانی کنار زده شوند. ممکن است در برخی شرایط به یک روانشناس خوب در تهران یا سایر شهرها دسترسی نداشته باشید و نیاز به مشاوره آنلاین پیدا کنید.

مشاوره خانواده تهران بهترین روانشناس تهران دکتر علوی نژاد

مشاوره خانواده در تهران

انتخاب مشاوره خانواده در وهله اول می تواند شبیه اعتراف به شکست به نظر برسد، اما در واقعیت انتخاب مشاوره یک قدم بزرگ به جلو است…

درمان افسردگی بهترین روانشناس تهران دکتر علوی نژاد

درمان افسردگی

درمان موفق افسردگی به عومل مختلفی از جمله شدت و مدت افسردگی، تغییرات عمده زندگی، سابقه خانوادگی و مشکلات جسمی بستگی دارد…

درمان وسواس بهترین روانشناس تهران دکتر علوی نژاد

درمان وسواس

درمان روانشناختی وسواس فکری یا عملی نتایج معنی داری به همراه داشته است. نوع درمان پیشنهادی، به میزان تاثرپذیری زندگی شما از وسواس بستگی دارد…

مشاوره ازدواج در تهران بهترین روانشناس تهران دکتر علوی نژاد

مشاوره ازدواج در تهران

مشاوره ازدواج به افراد کمک می­کند تا مهارت و هنر ایجاد و حفظ روابط صمیمانه و برآورده کردن نیازهای عاطفی، ارتباطی و روانشناختی را بدست آورند…

درمان استرس

درمان استرس

در پاسخ به این سئوال”آیا استرس درمان دارد؟” باید خوشحال بود چراکه علم روانشناسی در این زمینه پیشرفت قابل توجهی داشته است.

درمان اضطراب

درمان اضطراب

با توجه به اهمیت اضطراب، درمان های موفقی برای آن شکل گرفته و خوشبختانه این روزها نتایج مثبتی از درمان اضطراب را شاهد هستیم..

روانشناس خوب شمال تهران

روانشناس خوبی که در روان درمانی تخصص دارد، متخصص بسیار آموزش دیده ای با مهارت در زمینه تشخیص، درمان و تغییر رفتار است.

فهرست