Online Counseling

دریافت مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین دکتر علوی

مشاوره روانشناسی آنلاین

در این نوع از خدمات روانشناسی سعی می شود موانع موجود برای دریافت مشاوره کنار زده شود. ناراحتی­ های روانشناختی، فشاری معنی­ دار بر افراد یک جامعه وارد می­کند و تقریبا نیمی از افراد هر جامعه­ در طول عمر خود حداقل یکبار با مشکلات روانشناختی مواجه می­شوند. در طی بیست سال گذشته شاهد پیشرفت بسزایی در علم روانشناسی برای حل مشکلات بوده­ ایم. یکی از این موارد استفاده از علوم و تکنولوژی کامپیوتری و بخصوص اینترنت در روانشناسی و مشاوره بوده است.

تکنولوژی های آنلاین شکل گیری ارتباط­ هایی را میسر کرده­ اند که تا قبل از این دشوار به نظر می رسیدند. مشاوره آنلاین بواسطه ادغام علم روانشناسی و علوم کامپیوتری، شیوه­ ای منحصر به فرد از دریافت خدمات مشاوره­ ای را فراهم کرده است. شواهد پژوهشی موجود نشان می­ دهند که این نوع از مشاوره به سرعت درمیان قشرهای مختلف در حال پذیرفته شدن است. تکنولوژی­های مبتنی بر ارتباط­ های فاصله­ دار که درمان­ها و مشاوره­ های غیر چهره به چهره را ممکن می­سازند، احتمال دریافت کمک­های حرفه­ ای برای حل مشکلات را افزایش می­دهند.

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین برای شما مفید است اگر:

 • فرزند کوچک در خانه دارید
 • سبک زندگی شما به طور کل شلوغ است
 • مشکل رفت و آمد دارید
 • محدودیت حرکتی دارید
 • مسافت شما برای رسیدن به مرکز مشاوره زیاد است
 • به مشاوره سریع نیاز دارید
 • مشکل گفتاری دارید (استفاده از پیام متنی)
 • مشاوره آنلاین را ترجیح می دهید

مشاوره روانشناسی آنلاین

در ادامه مطالب زیر مرور می شوند:

مشاوره روانشناسی آنلاین

چرا مشاوره آنلاین؟

 • 1) افراد یک جامعه ممکن است به دلائل مختلف از قبیل مسافت زیاد، ساعات کاری، مشکل رفت و آمد، بیماری­ های مزمن و یا حتی عدم تمایل شخصی به مشاوره حضوری، به خدمات روانشناسی آنلاین نیاز داشته باشند. دسترسی به مشاوره آنلاین راحت است و به همین دلیل ممکن است به برطرف کردن موانع موجود برای دریافت مشاوره کمک کند.
 • 2) برای همه شرایطی پیش می­ آید که در لحظه ای از زندگی نیاز به مشاوره پیدا کنند و این دسترسی سریع به مشاوره آنلاین یکی از مزیت­ های ویژه آن است.
 • 3) برخی از افراد نیز ممکن است با مدل­های سنتی رواندرمانی و مشاوره ارتباط برقرار ­نکنند. اما شیوه­ های مدرن مشاوره برای آنها پذیرش بیشتری به همراه داشته باشد.
 • 4) مزیت ویژه دیگر خدمات روانشناسی آنلاین در جهت حفظ حریم خصوصی افراد است. چراکه در این نوع از مشاوره امکان ناشناس باقی ماندن فرد وجود دارد. برای بسیاری از افراد بنا به دلائل اجتماعی یا شخصی، این ناشناس باقی ماندن مهم است.
 • 5) در مشاوره­ های آنلاین معمولا از گفتگوی آنلاین استفاده می­شود. اما یکی دیگر از مزیت­ های مشاوره آنلاین این است که در برخی از شرایط می­توان از قابلیت نوشتاری (چت نوشتاری) نیز بهره برد. نوشتن در شرایط مشخصِ درمانی می­ تواند به خودی خود نقشی موثر در تخلیه هیجانی و درنتیجه در تسکین فرد داشته باشد. نوشتن به ابراز خود، برون ریزی مشکلات و تعارض­ ها کمک می­کند و می ­تواند به افزایش خودآگاهی نیز منجر شود. با این وجود بهتر است در تفسیر نوشتارها دقت شود چراکه نوشته فاقد لحن است و ممکن است تفسیرهای متفاوتی از آن بدست آید.

مشاوره آنلاین چه کمکی خواهد کرد

مشاوره آنلاین چه کمکی می کند؟

مشاوره آنلاین همانند مشاوره حضوری به افراد کمک می­ کند تا مشکلات خلقی، اجتماعی، فردی و بین فردی خود را حل کنند. در مشاوره آنلاین نیز به فرد پند و اندرز داده نمی­ شود. همچنین مشاور مسئولیت حل مشکلات را به جای فرد بر عهده نمی­ گیرد. در مشاوره آنلاین به شما کمک می­ شود تا به شیوه­ای عینی به مشکلات نگاه کنید. به ابعاد مختلف مشکل برای فهم بهتر آن وضوح می­ بخشد و از توانایی­ های خود شما برای حل مشکلات استفاده می­شود. سلامت روان افراد از موضوعات بسیار مهم یک جامعه است. طبیعت انعطاف پذیر مشاوره روانشناسی آنلاین مزیت های مختلفی در این راستا به همراه دارد. یکی از آنها این است که بعد مسافت مانع دریافت مشاوره نمی شود.

در حال حاضر برای حل مشکلات مختلفی به مشاوره آنلاین مراجعه می شود. مشاوره آنلاین شامل مداخلات تشخیصی (از قبیل آموزش­ هایی درباره علائم و تشخیص مشکلات روانشناختی) یا درمانی است. یک نکته مهم زمان دسترسی به مشاوره روانشناسی آنلاین است. زمان دسترسی در مقایسه با مراجعه حضوری به کلینیک می تواند تا حد قابل توجهی کوتاه تر باشد. به طور کل این مشاوره کمک سریعی برای حل مشکلات به حساب می آید.

اصول مشاوره آنلاین

در اکثر تخصص­ هایی که با سلامت افراد کار می­شود اصول اخلاقی بسیار مهم خواهد بود. علاوه براین از آنجایی که روانشناسان و مشاوران حامی شأن و مقام انسان­ها هستند و تلاش می­کنند تا انسانیت و ارزش­های مرتبط با آن را در اولویت قرار دهند به اصول اخلاقی در کار خود کاملا پایبند هستند. این اصول اخلاقی توسط انجمن روانشناسی آمریکا (APA) تدوین و ارائه شده است و همه رواندرمانگران و مشاوران حوزه روانشناسی خود را پایبند به این اصول می­دانند.

این نوع از مشاره همانند سایر مداخلات مشاوره و روانشناسی نیازمند رعایت اصول اخلاقی است. این اصول اخلاقی شامل قاعده کلی صحیح انجام گرفتن مشاوره و درستکاری است. یعنی چیزی همانند آنچه که در یک ارتباط انسان دوستانه انتظار آن می­رود (این موضوع هرچند تا حدودی تحت تاثیر فرهنگ است اما به عنوان یک قاعده کلی در تمامی جوامع ضروری می­باشد). سایر اصول شامل:

 • اصل مهم دانستن سلامت روان افراد
 • اصل احترام به شآن و آزادی انسان
 • اصل عدالت و انصاف
 • اصل مسئولیت پذیری
 • اصل صلاحیت و کفایت
 • آشنایی با قوانین و مقررات موجود
 • اصول مربوط به روابط حرفه ­ای
 • رعایت حقوق مراجع
 • موافقت یا رضایت آگاهانه مراجع برای انجام مشاوره
 • اصل رازداری

حریم خصوصی در مشاوره آنلاین

حریم خصوصی در مشاوره

باید توجه داشت که در مشاوره آنلاین نیز مثل مشاوره حضوری مقادیر مختلفی از اطلاعات شخصی، خصوصی و بین فردی ارائه می­شود. در این حالت محرمانه دانستن و محافظت از این اطلاعات از جمله وظایف بسیار مهم مشاور است. این اصل رازداری یکی از اصول اولیه و مهم در مشاوره به حساب می آید. وقتی مراجع احساس کند اصل رازداری توسط مشاور او رعایت شده می تواند یه راحتی احساس امنیت کرده و اتحاد درمانی مستحکمی را با مشاور خود برقرار کند. به طور کل در مشاوره روانشناسی آنلاین می بایست استانداردهای محکمی برای حفظ حریم خصوصی مراجع در نظر گرفته شود. همواره به خاطر داشته باشید که مشاوران آنلاین باید مثل سایر مشاوران از صلاحیت و آموزش­ های لازم برخوردار باشند.

اولین مشاوره های آنلاین

اولین مشاوره های آنلاین

از اوایل 1950 میلادی از تماس­های تلفنی و یا ارسال نامه برای برقراری ارتباط بین مشاور و مراجع استفاده می­ شد. به طور کل ارتباط از راه دور بین مشاور و مراجع یک مفهوم جدید نیست. زیگموند فروید برای ارتباط با مراجعین خود به طور قابل توجهی از نامه استفاده می ­کرد. این روزها هم متخصصین و مراکز مشاوره متعددی با استفاده از تکنولوژیهای ارتباطی به حل مشکلاتمراجعین کمک می­کنند.
رشد فزاینده خدمات آنلاین روانشناسی منجر به شکل گیری مجمع بین المللی برای سلامت روان آنلاین (International Society for Mental Health Online) شده است.

تحولات اخیر در مشاوره آنلاین

تحولات اخیر

در طی یک دهه گذشته پیشرفت تکنولوژی منجر به گشترس شایان توجه خدمات روانشناسی آنلاین شده است. نه تنها این امکانات به لحاظ کمی افزایش پیدا کرده ­اند بلکه کیفیت آنها نیز بهتر شده است. برخی از این خدمات شامل:

 • وب سایت­های آموزشی روانشناسی
 • گروه­های حمایتی آنلاین
 • برنامه­ های خودیاری آنلاین
 • مشاوره­ های آنلاین بوسیله تماس­ های اینترنتی صوتی و یا تصویری
 • مداخه در بحران آنلاین در شرایط خاص

یافته های جدید دانشگاهی درباره مشاوره آنلاین

پژوهش در زمینه مشاوره آنلاین

پژوهش­ های مختلفی در سال­های اخیر نشان دادند که کیفیت این خدمات آنلاین همانند خدمات مشاوره و روانشناسی حضوری است. پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا مشاوره و رواندرمانی آنلاین اینگون تعریف کردند: یک مداخله سلامت روان بین یک مراجع (یا گروهی از مراجعین) و یک درمانگر که بوسیله یک تکنولوژی ارتباطی صورت می­گیرد. این تکنولوژی­ های ارتباطی می توانند به لحاظ زمانی به دو دسته فاصله دار مثل ایمیل و بدون فاصله مثل تماس صوتی یا تصویری تقسیم بندی شوند.

بلوم، پژوهشگر دانشگاه باتلر در شهر ایندیانپولیس در سال 1998 مشاوره آنلاین را اینگونه تعریف کرد: وقتی مشاوره ه­ای تخصصی بین مراجع و مشاوری انجام گیرد که در مکان­های متفاوتی قرار دارند و ارتباط آنها با یکدیگر از طریق ابزارهای الکترونیکی صورت می­گیرد. برخی از محققین این مشاوره را یک نوع جدید از مداخلات درمانی در نظر گرفته ­اند که خصائص منحصر به فرد خود را دارد. بر اساس این دیدگاه مشاوره آنلاین یک منبع انطباق پذیر و انعطاف پذیر است. این نوع مشاوره نه تنها به صورت مستقل می­تواند نیازهای مراجع را برطرف کند بلکه می­تواند نقشی پشتیبان برای سایر مداخلات نیز فراهم کند.

تاثیر مشاوره روانشناسی آنلاین بر افسردگی

دانشکده مراقبت­ های اولیه سلامت در دانشگاه بریستول انگلستان مطالعه­ ای را بر روی بزرگسالانی انجام دادند که به علت افسردگی (خفیف، متوسط و شدید) خدمات روانشناسی آنلاین دریافت کرده بودند. این افراد  طریق مشاوره آنلاین طی 16 هفته بین 5 تا 10 جلسه درمان شناختی رفتاری دریافت کردند. بعد از حدود 4 ماه و اتمام درمان، افراد همانند قبل از شروع درمان بوسیله آزمون افسردگی مورد ارزیابی قرار گرفتند. نتایج کاهش معنی ­دار افسردگی در گروه درمان را نشان داد. در یک پژوش مشابه که در دانشگاه مونترال انجام شد محققین متوجه شدند که درمان شناختی رفتاری آنلاین در برخی از مراجعین و در مقایسه با درمان شناختی رفتاری حضوری نتایج بهتری به همراه دارد.

پیشرفت مشاوره آنلاین

پیشرفت مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین به طور قابل توجهی در دسترس قرار دارد و تعداد قابل قبولی از مشاوران این نوع از مشاوره را در برنامه کار خود قرار داده­اند. رهنمودهای مربوط به خدمات روانشناسی آنلاین نیز از دو دهه گذشته شروع به شکل گرفتن کردند. به عنوان مثال در سال 1997 انجمن روانشناسی آمریکا (APA) بیانیه­ای راجع به خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین منتشر کرد. دو سال بعد انجمن مشاوره آمریکا متنی را با عنوان معیارهای اخلاقی برای این نوع مشاوره تهیه کرد. در سال 2001 انجمن مشاوره و روانشناسی انگلستان دستورالعمل­ های جامعی در این رابطه تهیه کرد و در سال 2005 آنها را اصلاح کرد.

کتاب­های مرجع آموزی برای مشاوران نیز شروع به شکل گرفتن کردند. کراس و همکاران در سال 2004 کتابی با عنوان “مشاوره آنلاین: یک کتاب راهنما برای متخصصان سلامت روان” را منتشر کردند. گاس و آنتونی در سال 2003 کتابی را با عنوان “تکنولوژی در مشاوره و روانشناسی: یک راهنما برای درمانگران” به چاپ رساندند. برخی از دانشگاه­ ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به پذیرش و آموزش در رشته مشاوره انلاین کرده ­اند که از جمله می­توان به دانگشاه دنور یا دانشگاه نورسوسترن اشاره کرد.

جستجوی مشاور آنلاین

با سرچ کردن “مشاوره آنلاین” در گوگل به زبان انگلیسی حدود 800 میلیون نتیجه و به زبان فارسی حدود 70 میلیون نتیجه مشاهده می شود. علاوه بر این کتاب­ها و دوره­ های آموزشی متعددی برای آموزش مشاوران آنلاین در دسترس قرار گرفته ­است. همچنین پژوهش­ هایی در جریان هستند که به تجزیه و تحلیل فرایند مشاوره آنلاین می­پردازند. مشاوران می توانند از نتایج برای ارتقاء کیفیت کار خود استفاده کنند. پژوهشگران دانشگاه هوستون فرایند جلسات مشاوره آنلاین را مورد مطالعه قرار دادند.

آنها گزارش کردند که در مقایسه با مشاوره­ های حضوری، مشاوره آنلاین بیشتر مشتمل بر رویکردهای حمایتی است تا تعبیر و توصیه­ های مستقیم. در مشاوره­ های آنلاین نشانه­ های غیر کلامی قابل مشاهده نیستند و مشاوران برای جبران این موضوع از ایجاد توافق و تکنیک­ های مختلف جمع آوری اطلاعات استفاده می­کنند. مطالعاتی که به مقایسه مشاوره­ های حضوری و آنلاین پرداخته اند نشان دادند که اکثر مداخلات انجام شده در جلسات حضوری، در جلسات آنلاین نیز به خوبی قابل استفاده هستند.

اثربخشی مشاوره آنلاین

آیا مشاوره روانشناسی آنلاین مفید است؟

عوامل مختلفی بر نتایج یک مشاوره تاثیر می گذارد. این عوامل اگر منجر به اتحاد درمانی شوند نتایج مفیدی حاصل می شود. موارد زیر به روشنی توسط پژوهش های اخیر گزارش شده اند.

 1. یکی از این عوامل دلیلی است که فرد براساس آن مشاوره آنلاین را انتخاب کرده است.
 2. دوم، مهارت­ های مشاور در کنترل جلسه به صورت آنلاین (از قبیل انتخاب نوع مداخله و تعداد یا ترتیب جلسات)
 3. سوم، میزان آشنایی مشاور و مراجع با مهارت­ های ارتباطی مبتنی بر اینترنت.
 4. چهارم، امکان خود آشکار سازی بیشتر در مشاوره آنلاین است.
 5. کاهش مسائل مرتبط با گرایش های خاص از قبیل رنگ پوست یا نژاد

پژوهش­ ها همچنین نگرش مثبت افرادی که مشاوره آنلاین دریافت کرده ­اند را گزارش کرده ­اند. این افراد میزان رضایت خود از مشاوره را در سطوح بالایی گزارش کردند. به طور معمول افرادی که از خدمات روانشناسی آنلاین استفاده کردند دلایل رضایت خود را راحتی، امنیت هیجانی، حفظ حریم خصوصی و دسترسی آسان آن نام بردند. یکی از پژوهش­ های اخیر که در دانشگاه آمستردام هلند انجام شده اثربخشی مشاوره آنلاین در کودکان را بررسی کرد. کودکان 9 تا 17 سال در این پژوهش مورد مطالعه قرار گرفتند. افراد شرکت کننده در پژوهش بلافاصله بعد از جلسات آنلاین مورد ارزیابی قرار می­گرفتند. نتایج نشان داد که میزان احساس بهزیستی این افراد افزایش یافته است.

مشاوره روانشناسی آنلاین

برای چه مشکلاتی می توان از مشاوره آنلاین استفاده کرد؟

روانشناسان و مشاوران مشکلات روانشناختی متعددی را مورد توجه قرار می دهند. برخی از این مشکلات عبارتند از:

مشاره آنلاین زوج درمانی

آیا می توان از مشاوره آنلاین ازدواج استفاده کرد؟

یکی از مواردی که می­ تواند طی خدمات روانشناسی آنلاین مورد توجه قرار گیرد مشاوره ازدواج است. در مشاوره ازدواج که به صورت آنلاین انجام می شود به موارد زیر پرداخته می شود:

 • نقاط ضعف رابطه و تعدیل آنها
 • نقاط مثبت رابطه که به دست فراموشی سپرده شده
 • تنظیم هیجاناتی که سلامت یک رابطه را بهبود می ­بخشد
 • شناخت بیشتر از خود و طرف مقابل
 • اصلاح باورهای ناسازگار درباره یک رابطه مثل اینکه “رابطه باید بی نقص باشد”
 • کار با شیوه­ های ارتباطی ناسازگار
 • مشکلات مبتنی بر شیوه های حل تعارض
 • اختلاف نظر درباره فرزند دار شدن
 • مشکلات جنسی
 • خشونت و پرخاشگری
 • خیانت و روابط خارج از ازدواج
 • تقویت انگیزه برای اهداف مشترک

مشاوره آنلاین

آیا مشاوره آنلاین برای کاهش استرس مفید است؟

اگر به هر دلیلی امکان دریافت مشاوره حضوری ندارید و برای مدیریت استرس خود به رواندرمانی نیاز دارید، میتوانید از مشاوره آنلاین استفاده کنید. برخی مواقع ناتوانی در دریافت مشاوره حضوری باعث افزایش استرس می شود. استرس مزمن باعث فرسایش تدریجی توانایی های ذهنی می شود. همچنین استرس می تواند باعث اجتناب از موقعیت هایی شود که در حالت طبیعی ضرورتی برای اجتناب از آنها وجود ندارد. در مشاوره آنلاین بسته به شدت استرس رویکردهای درمانی متفاوتی را می تواند به کار برد؛ تکنیک هایی که در موارد اضطراری بکار برده می شوند با سایر موقعیت ها تا حدودی متفاوت هستند. همچنین پاسخ هایی که فرد به استرس نشان می دهد مختلف است و در انتخاب درمان تاثیر گذار می باشند.

عوامل موقعیتی و حتی تجربیات درون روانی بسته به معنا و تفسیری که افراد به آنها می دهند، احساسات مختلفی را فرا می خوانند. این تفسیرها گاهی خودآیند هستند و به آنها افکار خودآیند نیز گفته می شود. دسترسی و تغییر در این افکار قابل یادگیری است. در جلسات آنلاین مشاوره فرد با کمک مشاور خود و با تمرین دسترسی و تغییر در افکار خود را می آموزد. با اصلاح افکار فرد به تفسیرهای واقع بینانه تری دست پیدا می کند و در نتیجه احساسات به لحاظ شدت یافتگی تعدیل پیدا می کنند.

دکتر رامین علوی نژاد

دریافت مشاوره آنلاین

مشاوره روانشناسی آنلاین در کشور های مختلف

امروزه در تمامی کشور ها و شهر های مهم و صنعتی دنیا مردم علاقه و تمایل زیادی به استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین دارند. از مزایای استفاده از چنین روشی می توان به دسترسی آسان، اعتماد، ناشناس ماندن، هزینه کمتر، امکان استفاده برای تمامی اقشار به ویژه افراد سالمند و گسترده بودن گزینه های انتخابی اشاره کرد.

مشاوره آنلاین در لندن

مشاوره روانشناسی آنلاین در لندن

Online counseling in London

ساکنان لندن اعتقاد دارند که مشاوره آنلاین می تواند به بهترین نحو به مردم کمک کند که با چالش های زندگی روزمره خود و همچنین تغییرات سریع زندگی در عصر کنونی  روبرو شوند، زیرا بهره بردن از این نوع مشاوره علاوه بر سهولت در دسترسی، هزینه کمتری در بر دارد. آن ها بر این موضوع تاکید می کنند که روش مشاوره روانشناسی آنلاین در لندن کمک می کند که افراد از آرامش بیشتری برخوردار باشند نسبت به زمانی که به صورت حضوری به روانشناس مراجعه می کنند و مشاوره می گیرند.

آرامش افراد در زمانی که با مشاور صحبت می کنند مانع از این مسئله می شود که پرخاش کنند و نتوانند مسائل را به درستی بیان کنند. علاوه بر این آرامش در حین گفتگو با روانشناس موجب می شود که استراتژی های مشاوره را بهتر درک کرد و با دیدی مثبت به ادامه روند درمان و مشاوره پرداخت. ساکنان لندن به اهمیت روانشناسی و مشاوره پی برده اند. از نظر آن ها زمانی که مسئله ای در زندگی اتفاق می افتد و این حادثه آرامش و شادی فرد را دچار اختلال می کند، او باید به روانشناس مراجعه کند و مانع از وخیم شدن اوضاع زندگی و وضعیت روحی خود و خانواده اش شود.

مشاوره آنلاین در بیرمنگهام

مشاوره روانشناسی آنلاین در بیرمنگام

Online counseling in Birmingham

به اعتقاد مردم بیرمنگام برای حل مشکلات و مسائل خاص مانند داشتن استرس و رنج بردن از تنش های عصبی، اختلال در روابط زناشویی و یا روابط فردی در محل کار، مشکلات مربوط به تربیت فرزندان و چگونگی رفتار به آن ها، مشکلات افسردگی، اعتیاد، رژیم غذایی، خواب، رنج و خشونت و همچنین مشاجرات خانوادگی حتما باید به روانشناسان و مشاور های متخصص که مدارک دانشگاهی خود را از دانشگاه های معتبر اخذ کرده اند مراجعه کرد.

 یکی از مزایای استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین در بیرمنگام این است که مراجعین می توانند در هر زمانی که مایل باشند به اکانت خود وصل شوند و تمامی پیام هایی را که روانشناس به طور مرتب برای آن ها می فرستد را بخوانند. دسترسی به این پیام ها باعث می شود که راهنمایی ها و سخنان مشاور فراموش نشود و راهکار ها را به طور اصولی به کار گرفت.

مشاوره آنلاین در منچستر

مشاوره روانشناسی آنلاین در منچستر

Online counseling in Manchester

از نظر ساکنین شهر منچستر میزان دسترسی به روانشناس از اهمیتی ویژه برخوردار است. آن ها تمایل دارند تا زمانی که مشکلاتشان به صورت کامل رفع نشده است از مشاوره های روانشناسی استفاده کنند و روانشناس آن ها را همراهی کند. نیاز انسان ها و سطح و نوع مشکلاتی که دارند با یکدیگر متفاوت است. بعضی از افراد احساس می کنند که پس از چند هفته مشاوره و دریافت راهنمایی و راهکار از مشاور، مشکلشان رفع شده است و دیگر نیازی به دریافت مشاوره ندارند.

 اما ساکنین منچستر تمایل دارند بیشتر از چند هفته و حتی چندین ماه با مشاور و روانشناس خود در ارتباط باشند که بتوانند مشکلات و مسائلشان را به صورت ریشه ای و بنیادین حل کنند. به همین دلیل استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین در منچستر به عنوان روشی مناسب شناخته شده است، زیرا می توانند به سادگی و در مدت زمان طولانی از مشاوره روانشناسی آنلاین استفاده کنند.

مشاوره آنلاین در لیورپول

مشاوره روانشناسی آنلاین در لیورپول

Online counseling in Liverpool

افرادی که در شهر لیورپول در کشور انگلستان زندگی می کنند به طور جدی تمایل دارند که مشکلاتشان را با روانشناسان و مشاورانی در میان بگذارند که به ارگان و نهاد خاصی وابسته نباشند و صرفا علم و مشکلات مردم را در نظر بگیرند. از این رو، آن ها خواهان این هستند که مشاورین و روانشناسانی را که انتخاب می کنند همیشه در دسترس باشند و به طور اختصاصی و ویژه بر روی پرونده آن ها تمرکز کنند.

 ساکنان شهر لیورپول بر این نکته بسیار تاکید می کنند که باید مشاورین و مراجعین از رابطه ای خوب برخوردار باشند که مراجع بتواند بر پایه اعتماد اخلاقی با مشاور صحبت کند و مشاور و روانشناس نیز بر اساس پایبندی به علم و اخلاق راهکار های روانشناختی را به افراد عرضه نموده و به آن ها در رفع مشکلات مختلف کمک کنند. مشاوره روانشناسی آنلاین در لیورپول این امکان را فراهم کرده است که مشاورین بتوانند همیشه در دسترس باشند و به صورت ویژه آن ها را راهنمایی کنند.

مشاوره آنلاین در واشنگتن

مشاوره روانشناسی آنلاین در واشنگتن

Online counseling in Washington

در ایالات متحده امریکا استفاده از بیمه سلامت بسیار اهمیت دارد. افراد ساکن در شهر واشنگتن تمایل دارند به پزشکانی مراجعه کنند که بیمه سلامت آن ها را بپذیرند و از این طریق هزینه کمتری برای درمان بپردازند. اکنون که مشاوره روانشناسی آنلاین در واشنگتن و همچنین در اکثر کشور های پیشرفته به روشی قابل قبول با مزایای مختلف تبدیل شده است، آن ها می توانند هزینه مشاوره خود را بدون مشکلی خاص بپردازند حتی اگر کمپانی بیمه ای که آن ها را تحت پوشش خود دارد با مراکز روانشناسی قرارداد نداشته باشد، زیرا هزینه مشاوره انلاین نسبت به مشاوره حضوری تا حدودی پایین تر است. باید توجه داشت که درمان بیماری های روانی و اختلالات حاد و مزمن علاوه بر استفاده از مشاوره آنلاین به صورت جدی به مراجعه حضوری نیز نیاز دارند.

مشاوره آنلاین در نیویورک

مشاوره روانشناسی آنلاین در نیویورک

Online counseling in New York

ساکنان شهر نیویورک به آن چه که از طریق علم اثبات شده باشد بسیار اهمیت می دهند. پژوهش های علمی که موضوعات مهم زندگی مانند نیاز به مشاوره و الزام در استفاده از استراتژی های روانشناختی را موضوع پژوهش خود قرار می دهند از جایگاهی مهم در جامعه امریکایی و به ویژه در میان ساکنان شهر نیویورک برخوردار است. از این رو، زمانی که دانشمندان و محققین دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، سانفرانسیسکو مقاله ای را در خصوص درست بودن شیوه مشاوره آنلاین چاپ کردند، مردم نیویورک تمایل بیشتری به استفاده از این روش پیدا کردند.

 این مقاله به خوبی نشان می دهد افرادی که از مشاوره روانشناسی آنلاین در نیویورک استفاده کرده اند به طرزی قابل ملاحظه میزان استرس آن ها و تنش های روزانه شان کاهش یافته است. دلیل این موفقیت در مشاوره روانشناسی آنلاین از این مساله ناشی می شود که مشاوران و روانشناسان سعی می کنند کار خود را به بهترین نحو انجام دهند و تفاوتی میان مشاوره حضوری و مشاوره آنلاین قائل نمی شوند.

مشاوره آنلاین در لس آنجلس

مشاوره روانشناسی آنلاین در لس آنجلس

Online counseling in Los angles

  یکی از مهم ترین مسائل برای مردم شهر لس آنجلس این است که اسرار آن ها حفظ شود. آن ها خواهان این هستند که اعتمادشان بی پاسخ نماند. ممکن است بعضی از افراد فکر کنند که در مشاوره آنلاین می توان با استفاده از نرم افزار ها و اپلیکیشن های مختلف اطلاعات بیماران و مراجعین را ضبط کرد و یا این که چون افراد از طریق اینترنت مسائل و مشکلات خود را بیان می کنند این ترس را دارند که مبادا سایت روانشناس هک شود و یا به هر طریقی دیگر اطلاعات و مسائل شخصی آن ها در فضای مجازی پخش شود.

 اما باید به این نکته دقت کرد که در طراحی سایت ها و به ویژه سایت هایی مانند روانشناسی و مشاوره که با اسرار مردم سروکار دارد، از راهکار های امنیتی قوی استفاده می شود، به نحوی که دسترسی به اطلاعات به سادگی امکان پذیر نیست..علاوه بر این، پزشک اطلاعات بیمار را در سایت درج نمی کند و از اینترنت صرفا برای برقراری ارتباط استفاده می شود. گذشته از این، استفاده از اپلیکیشن های مطمئن و قوی که در سراسر جهان مورد اعتماد است باعث می شود که افراد با خیال راحت به مشاوره روانشناسی آنلاین در لس آنجلس روی آورند.

مشاوره آنلاین در ژنو

مشاوره روانشناسی آنلاین در ژنو

Online counseling in Geneva

ساکنان شهر ژنو در کشور سوئیس نیز همانند مردم لس آنجلس نگران حفظ اطلاعات شخصی خود هستند. در حالی که یکی از مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین در ژنو این است که افراد می توانند نام واقعی خود را فاش نکنند. آن ها می توانند از نام مستعار برای خود استفاده کنند. زیرا آن چه که مهم است نام افراد نیست بلکه سایر اطلاعات مانند سن، وضعیت اشتغال و یا هر اطلاعات دیگری است که به مشاور و روانشناس کمک می کنند مشاوره ای بهتر و اصولی داشته باشند و راهکار های مناسب برای رفع مشکلات افراد ارائه دهند.

 بنابراین عدم استفاده از نام واقعی خود مشکلی در روند مشاوره ایجاد نخواهد کرد و افراد می توانند برای این که خیالی آسوده داشته باشند از فاش کردن نام واقعی خود خودداری کنند. باید توجه کرد که افراد فقط می توانند از ذکر نام واقعی خود اجتناب کنند اما در خصوص سایر موارد باید اطلاعات درست و واقعی در اختیار روانشناس قرار دهند و از هرگونه پرده پوشی خودداری کنند.

مشاوره آنلاین در زوریخ

 مشاوره روانشناسی آنلاین در زوریخ

Online counseling in Zurich

زوریخ به عنوان یکی از بهترین مناطق کره زمین از لحاظ آب و هوایی افراد مختلف را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند. ساکنین زوریخ به عنوان مردمانی که در یک کشور آرام و کوچک زندگی می کنند و همچنین دولت محلی همیشه دغدغه این را دارند که تمامی افراد جامعه به سادگی بتوانند به تمامی امکانات دسترسی داشته باشند. از این رو، تمایل آن ها به استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین بسیار بالا است. آن ها اعتقاد دارند که افراد سالمند باید همواره در آرامش زندگی کنند و نیاز هایشان همیشه در اولویت باشد.

 مشاوره روانشناسی آنلاین در زوریخ فرصتی فراهم کرده است که تمامی اقشار جامعه و به ویژه سالمندان بتوانند به سادگی مشکلات و مسائل خود را با مشاور و روانشناس در میان بگذارند و توصیه ها و راهکار های لازم را دریافت کنند. سالمندان به علت تنها زندگی کردن مشکلات روحی خاص خود را دارند. در برخی از موارد دیده شده است که ناراحتی ها و مشکلات روحی علت اصلی بیماری ها و ناخوشی های جسمی و فیزیکی آن ها بوده است. به همین دلیل، مردم زوریخ اهمیتی فوق العاده برای این مسئله قائل هستند که افراد سالمند بتوانند با صرف هزینه کمتر و به طریقی راحت تر از مشاوره و روانشناسی بهره ببرند.

مشاوره آنلاین در برلین

مشاوره روانشناسی آنلاین در برلین

Online counseling in Berlin

برلین به عنوان یکی از مهم ترین شهر های جهان از منظر اقتصادی و فرهنگی شناخته شده است. هوای سرد برلین می تواند برای افراد غیر بومی و مهاجران مساله ای ناخوشایند باشد. کنار آمدن با روز هایی که گرمای آفتاب در سطحی پایین است می تواند فضای شهر و خانه یا محل کار را غم آلود و دلگیر کند. افرادی که از مناطق خوش و آب هوا و معمولا گرمسیر به شهر ها و کشور های سردسیر مهاجرت می کنند بیشتر مستعد هستند که مشکلات روحی ناشی از تغییرات جغرافیایی را تجربه کنند. در چنین شرایطی افراد می توانند برای رفع مشکلات خود از مشاوره و روانشناسی آنلاین در برلین استفاده کنند و با بهره گیری از این امکان اجازه ندهند که مشکلاتشان ریشه ای شود.

مشاوره آنلاین در پاریس

 مشاوره روانشناسی آنلاین در پاریس

Online counseling in Paris

پاریس به عنوان شهری بزرگ و زیبا مانند هر پایتخت دیگری در دنیا از امکانات، تسهیلات، فرصت های شغلی و دانشگاه های طراز اول برخوردار است. این مساله موجب شده است که نه تنها مردم فرانسه بلکه افراد مختلف با ملیت های گوناگون تمایل داشته باشند که در شهر پاریس زندگی کنند و به تحصیل بپردازند. اما ممکن است بالا بودن اجاره خانه ها در مرکز شهر مردم را مجبور کند که در اطراف شهر ها (کانتری ساید ها) زندگی کنند. طبیعت زیبای کانتری ساید ها افراد را از آلودگی و هیاهوی شهر در امان نگه می دارد. با وجود این نکته، باید توجه داشت که دسترسی به امکاناتی چون سالن های ورزشی، کلینیک های تخصصی، مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها و همچنین کلینیک ها و مطب های روانشناسی و مشاوره در کانتری ساید ها تا حدودی دشوار است،

 زیرا آن ها مجبور هستند مسافتی را طی کنند که بتوانند به این مراکز دسترسی پیدا کنند. از این رو، افراد ساکن در کانتری ساید ها ترجیح می دهند تا جایی که امکان دارد از خدمات آنلاین مانند خرید اینترنتی و مشاوره روانشناسی آنلاین در پاریس استفاده کنند. بدین ترتیب می توانند به سادگی از توصیه ها و راهکار های روانشناس و مشاور مورد نظر خود برای رفع مشکلاتشان بهره ببرند.

مشاوره آنلاین در آمستردام

مشاوره روانشناسی آنلاین در آمستردام

Online counseling in Amsterdam

دولت هلند و مردمان هلندی علاقه زیادی به احترام گذاشتن به تمایلات مختلف افراد دارند. توجه ویژه والدین هلندی به راحتی و آرامش خاطر فرزندان خود و علی الخصوص کودکان و نوجوانان آن ها را به این سمت می کشاند که همیشه در تلاش باشند رابطه ای خوب با فرزندان خود برقرار کنند. مسائل و مشکلات خاصی که در دوران نوجوانی و سن بلوغ بروز می کند از اهمیتی ویژه برخوردار است. مشکلات هویتی نوجوانان، تمایل بسیار بالای آن ها به گروه همسالان و فوران عواطف و احساسات در این دوره اگر مورد غفلت و بی توجهی والدین قرار گیرد، آسیب هایی جبران ناپذیر به بار خواهند آورد. علاوه بر روابط والدین و فرزندان، نوجوانان و کودکان می توانند در محیط مدرسه با انواع مشکلات مواجه شوند، به نحوی که آن ها را از مدرسه و ادامه تحصیل متنفر کند.

 از این رو، والدین تمایل دارند مشکلات فرزندان خود را با مشاور و روانشناس در میان بگذارند. اما از آن جا که دوران نوجوانی دوران غرور و تکبر افراد است، نوجوانان تمایل چندانی به شنیدن نصیحت از والدین خود ندارند. بنابراین والدین بهترین گزینه را در چنین شرایطی استفاده از مشاوره و روانشناسی آنلاین در آمستردام می دانند. زیرا با بهره گرفتن از این نوع روش می توانند مشکلات فرزندانشان را به طریق اصولی و علمی حل کنند و علاوه بر این به تمایل فرزندان خود احترام می گذارند و به طور مستقیم به نصیحت آن ها نمی پردازند.

مشاوره آنلاین در رم

مشاوره روانشناسی آنلاین در رم

Online counseling in Rome

رم به عنوان شهر هنر اگرچه دیدگاه های مختلف را در خود جای داده است، اما همچنان خواهان در امان نگه داشتن شخصیت افراد و حفظ حریم خصوصی ایشان است. از آن جا که برخی از افراد نگران این موضوع هستند که مبادا مراجعه حضوری به روانشناس بازتابی ناخوشایند در ذهن اطرافیان داشته باشد و این مساله باز شود که حس احترام و اعتماد دیگران را از دست بدهند، ترجیح می دهند که به جای مراجعه به روانشناس و مشاور، خودشان به تنهایی مشکلاتشان را حل کنند که این راهکار می تواند نتایج چندان مطلوبی را در بر نداشته باشد و یا این که به طور مخفیانه و به دور از چشم و توجه دیگران به روانشناس مراجعه کنند که این مساله نیز می تواند باعث استرس بیشتر آن ها شود و از جلسات مشاوره بهره لازم را نبرند.

 بنابراین بهترین راه را در این می دانند که از مشاوره روانشناسی آنلاین در رم استفاده کنند و با بکارگیری این روش درمانی، شخصیت خود را از برچسب خوردن حفظ کنند. برچسب زدن به افراد می تواند آسیب های روانی جبران ناپذیر و پیامد های خطرناک برای افراد مختلف و کل جامعه در بر داشته باشد، اما روش آنلاین مشاوره مانع از بروز چنین صدماتی به روحیه افراد می شود.

مشاوره آنلاین در سیدنی

مشاوره روانشناسی آنلاین در سیدنی

Online counseling in Sydney

سیدنی به عنوان شهر شادی ها، استرالیا را به سرزمین آرزو های کودکان و نوجوانان تبدیل کرده است. خانواده های استرالیایی و به ویژه ساکنان شهر سیدنی تمایل دارند که شادی فرزندان خود را تحت هر شرایطی حفظ کنند. به همین دلیل جهت دریافت مشاوره روانشناسی و حل اختلافات خود و فرزندانشان می توانند از خدمات روانشناسی آنلاین استفاده کنند.

یکی از دلایل تمایل به استفاده از این روش این است که نسل جدید رابطه ای بسیار بهتر با تکنولوژی های جدید دارند. تمایل جوانان و نوجوانان و حتی کودکان امروزی به استفاده از فناوری هایی همچون تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت و مهم تر از همه اینترنت و فضای مجازی باعث شده است که خانواده ها جهت ترغیب فرزندان به استفاده از راهکار های روانشناختی، به سمت روش آنلاین بروند زیرا آن ها می دانند که با استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین در سیدنی نسل جدید می توانند آسان تر و بهتر با مشاور و روانشناس ارتباط برقرار کنند و به نتایج دلخواه برسند.

مشاوره آنلاین در کویت

 مشاوره روانشناسی آنلاین در کویت

Online counseling in Kuwait

از نظر مردم کویت داشتن حق انتخاب گسترده و محدود نبودن به فاکتور هایی مانند موقعیت های جغرافیایی و یا مناطق زمانی از اهمیتی ویژه برخوردار است. به اعتقاد آن ها اگر افراد بخواهند همچنان به روش سنتی عمل کنند و جهت دریافت مشاوره روانشناسی به مطب روانشناسان و کلینیک های مشاوره مراجعه نمایند، گزینه های انتخابی کمتری در اختیار خواهند داشت. در صورتی که با استفاده از روش آنلاین آن ها می توانند به طور نامحدود با مشاوران و روانشناسانی ارتباط برقرار کنند که در کشور های مختلف زندگی می کنند. از این رو، گزینه های انتخابی آن ها با استفاده از این روش گسترده تر می شود و احساس محدودیت از بین می رود. مشاوره روانشناسی آنلاین در کویت در حال تبدیل شدن به یکی از فاکتور های مهم زندگی مدرن است و همه اقشار جامعه می توانند به سادگی از این نوع روش بهره ببرند.

 علاوه بر امکان برقراری ارتباط با مشاوران و روانشناسان خارج از کشور، استفاده از روش آنلاین این امکان را فراهم می کند که افراد بتوانند این حق انتخاب را داشته باشند که بر اساس تمایل و راحتی خود از روش تصویری استفاده کنند و تصویر روانشناس را ببینند و یا این که از روش صوتی استفاده کنند و صرفا صدای روانشناس را بشنوند. با بهر گیری از اپلیکیشن های مختلف که بر روی گوشی های تلفن همراه نصب می شود  امکان استفاده از هر دو روش تصویری و صوتی برای افراد مختلف فراهم شده است.

مشاوره آنلاین در دوحه

مشاوره روانشناسی آنلاین در دوحه

Online counseling in Doha

تجربه کردن مسائلی که برای افراد جامعه جنبه تازگی دارد و همچنین آزمودن روش های جدید زندگی و سبک زندگی دلخواه برای مردم قطر و به ویژه شهر دوحه بسیار جذاب است. آن ها تمایل ندارند که تمام عمر خود را به یک روش زندگی کنند و به همان یک روش کار های خود را انجام دهند و نیاز های خود را رفع کنند. از این رو، استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین در دوحه طرفداران خاص خود را دارد. این نوع مشاوره جوانان را بسیار مشتاق کرده است که از روش های سنتی فاصله بگیرند و جهت حل مشکلات خود در اکثر زمینه ها به صورت آنلاین به روانشناس مراجعه کنند.

مشاوره آنلاین در دبی

مشاوره روانشناسی آنلاین در دبی

Online counseling in Dubai

ساکنین شهر دبی تمایل دارند که کار های روزانه خود را به موقع انجام دهند به همین دلیل به برنامه ریزی علاقه ای خاص نشان می دهند. آن ها می خواهند که از وقت خود بیشترین استفاده را ببرند از این رو مشاوره روانشناسی آنلاین در دبی به عنوان بهترین گزینه شناخته شده است، زیرا افراد می توانند زمان مشاوره آنلاین را طوری انتخاب کنند که در سایر برنامه هایشان خللی ایجاد نکند و با آرامش خاطر با روانشناس خود ارتباط برقرار نمایند.

باید به این نکته دقت کرد که افراد می توانند جهت استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین با روانشناسان خارج از کشور نیز ارتباط برقرار کنند. در واقع ساکنین هر کشور محدود به روانشناسان و مشاوران کشور خود نیستند بلکه می توانند با استفاده از اینترنت و روش آنلاین از مشاوره در هر نقطه ای از جهان بهره مند شوند.

Online Conseling

فهرست