روانشناس غرب تهران

مراجعه به متخصص روانشناسی تنها منحصر به شرایط پیچیده و وخیم روحی نیست. گاهی شرایط خیلی ساده تر خلق آدمها را پایین می آورد، روی کار و اشتغال، زندگی روتین و روابط عاطفی شان تاثیر غیر قابل انکاری می گذارد. دسترسی به روانشناس غرب تهران که تخصص و تجربه ویژه ای برای برگرداندن حال خوب شما دارد، می تواند کیفیت زندگی را چند برابر بهبود بخشد.

روانشناس غرب تهران

در طول ماه‌های سرد سال در فصل زمستان و پاییز که تابش آفتاب کمتر می‌شود، رسیدن به حال خوب کمی دشوارتر است. روزهای سرد و کوتاه با هوای ابری و غیرقابل‌ پیش‌بینی بعضی افراد را غمگین می‌کند.

درست است که باید بپذیریم که هیچ اشکالی ندارد بعضی روزها احساس خوبی نداشته باشیم. باید گاهی حس و حالمان را همان‌طور که هست بپذیریم. اما زمانی که این حال ناخوشایند مدتها ادامه پیدا کند، باید برای ایجاد حال خوب مجدد در روزهای آینده برنامه‌ریزی و تمرین کنیم.

اگر هر روزتان را با خلق‌وخوی شاد آغاز کنید، این حال‌وهوا می‌تواند تمام روز تأثیرات ماندگاری داشته باشد. پس لازم است برای داشتن روحیه شاد و قوی همیشگی برنامه ریزی داشته باشیم.

چه موقع به روان‌شناس خوب نیاز داریم؟

زندگی همواره چالش‌های زیادی پیش روی ما می‌گذارد. اما گاهی این مسائل به ‌قدری طاقت‌فرسا هستند که ممکن است به ‌تنهایی نتوانیم از پس نتایج روحی و روانی آن برآییم. مشکل می‌تواند مرگ یک عزیز یا شکست عاطفی، مالی و مواجهه با اضطراب‌های حاصل از ناامیدی مفرط باشد.

به ‌هر حال در این برهه یک روان‌شناس بهتر از هر کس دیگری می‌تواند درد شما را درمان کند. سوگواری در ملأ عام یا در خلوت خود هر دو نتایج معمول از دست دادن هستند. اما هنگامی‌که فرد از پذیرش این واقعیت فرار کند، می‌تواند به بحران‌های روحی طولانی‌تری منتهی شود.

روانشناس در این شرایط به افراد کمک می‌کند تا راهکارهای مناسبی برای مقابله با رخنه حالت‌های افسردگی پیدا کنند و با مرگ عزیزشان راحت‌تر کنار بیایند.

مقابله با استرس و اضطراب

اتفاقات مختلفی در زندگی می‌توانند استرس‌زا باشند. از فعالیت‌های ساده مثل مصاحبه‌ی شغلی گرفته تا مشکلات عدم توانایی در برقراری رابطه که اضطراب‌هایی به‌همراه می‌آورد. هنگامی‌که استرس و اضطراب دائمی و همیشگی می‌شود، به حال خود رها کردن آن می‌تواند به افسردگی و انزوای اجتماعی و خیلی بحران‌های دیگر در زندگی فرد منجر شود.

مراجعه به موقع به بهترین روانشناس غرب تهران که احتمالا در محدوده محل زندگی شماست، راهکارهای مناسبی برای غلبه بر استرس یا مدیریت به‌ موقع آن در دسترس تان قرار می دهد.

نه به افسردگی

احساس ناتوانی و ناامیدی شدید و پیش رونده یکی دیگر از مشکلات روانی است که در بحران‌های زندگی افراد را درگیر می‌کند. با وجود این‌که عامه مردم بر این باورند که افراد به ‌تنهایی می‌توانند از افسردگی رها شوند، اما این اتفاق به‌ندرت ممکن است.

افسردگی یکی از اختلالات شایع روانی است که در طی آن افراد اغلب در مدیریت و کنترل احساسات خود دچار مشکل می‌شوند. دائماً احساس خستگی می‌کنند و علایق شان به خیلی چیزها را از دست می‌دهند.

در این شرایط روانشناس غرب تهران بهترین فردی است که می‌تواند به شما کمک کند، منشأ این احساس یأس را پیدا کنید. معمولاً اولین گام‌ها در این فرآیند دور کردن افکار منفی برای داشتن احساس بهتر است.

روانشناس خوب مسائل خانوادگی آسیب زا را واشکافی می کند

انسان‌ها به ‌طور معمول در روابط خانوادگی، شخصی و کاری با فرازونشیب‌هایی مواجه شده و در باید و نبایدها دچار سردرگمی میشوند. در حالتی که روابط ما می‌توانند سرشار از آرامش باشند، اما گاهی هم  منشأ شکل‌گیری استرس‌ها یا مشکلاتی در وجودمان می شوند.

کمک گرفتن از مشاوره خانواده باتجربه و دلسوز در مدل گروهی درمانی یا شخصی به حل خیلی از مشکلات و باز شدن کورترین گره‌های عاطفی در روابط کمک می کند.

اعتیاد و عادات ناسالم

گاهی اختلالات روحی و روانی افراد را به سمت رفتارهای پرخطری مانند سیگار کشیدن، مصرف مواد و نوشیدن الکل سوق می‌دهد. این کارها معمولاً برای فرار از صورت قضیه یا با قصد خوددرمانی انجام می‌شود. روانشناس غرب تهران به شما می‌آموزد چگونه با مشکلات برخورد کنید، پیش ‌از این‌که این عامل به ‌سلامت بدن آسیب برساند. اعتیادها، اختلالات اشتها، مدیریت استرس، مشکلات خواب و… از جمله عوارض مشکلات روحی شدید هستند که باید از آنها پیشگیری کرد.

روانشناس خوب اختلالات روانی را تشخیص می دهد

گاهی اوقات رفع مشکلات روحی ‌روانی به این سادگی‌ها نیست و علائم متعددی به ‌همراه داشته و به چالش‌های بزرگ‌تری تبدیل می‌شود. اختلالات ذهنی به شکل‌های مختلفی بروز پیدا می کنند و گاهی تشخیص آنها توسط روانشناس غرب تهران از یک مسیر اصلی و مشخص امکان پذیر نیست. این اختلالات اغلب به رفتارهای پنهانی  و متفاوتی مبدل می‌شوند که تنها متخصص بهداشت روان آنها را کشف می کند. برخی از این اختلالات روانی شامل موارد زیر است:

اختلالات دوقطبی – اختلالات افسردگی اساسی – روان گسیختگی – اختلال استرس پس ‌از سانحه

جلسات روانشناسی بهترین راهکاری است که با بسته سلامتی مفید می‌تواند در تضمین سلامت روحی به شما کمک کند. با همیاری یک روانشناس خوب در تهران یا شهرخود با ذهنی شفاف، هرگونه استرس، اضطراب، فوبیا و سایر مشکلات پیش رویتان را مدیریت می کنید.

در این مسیر روزبه‌روز به ‌سلامت روحی ‌روانی نزدیک شده و بهترین کیفیت زندگی را تجربه خواهید کرد. مهم‌تر این که از پیشروی خلق پایین و شکل‌گیری افسردگی یا سایر مشکلات رفتاری و روحی دور می‌مانید.

روانشناس غرب تهران به شما کمک می‌کند حداکثر بهره را در زندگی ببرید و شما را از علائم افسردگی و سایر مشکلات سلامت روان دور نگه دارد.

دکتر روانشناس خوب غرب تهران

احتمالا از اینجا به بعد این سوال در ذهنتان شکل می گیرد که روان‌شناس ایده‌آلم را چطور پیدا کنم؟ اولین گام در یافتن روانشناس غرب تهران شناسایی نوع تخصص درمانی روانشناس و بررسی عملکرد او در درمان مراجعان دیگر است. هنگامی‌که می‌خواهید مشاور حرفه‌ای انتخاب کنید، باید به مجوزهای صلاحیت شخصی و سوابق کاری روان‌شناس توجه کنید.

پیش از مراجعه به روانشناس غرب تهران باید عزم جدی برای پیگیری جلسات درمانی داشته باشید. بستر روحی ‌روانی درمان ‌نشده نه ‌تنها ذهن را درگیر می کند، بلکه بر سلامت بدن و کیفیت روابط با دیگران و حتی کار کردن تاثیر می‌گذارد.

اگر شما یا یکی از عزیزانتان افکار یا احساسات ناراحت‌کننده‌ای را تجربه می‌کنید، مسلماً در کنترل آن‌ها به‌تنهایی مشکل دارید. در این مواقع باید از مشاوره‌های سلامت روان یا گزینه‌های درمانی دیگر کمک بگیرید.

مشاور سلامت روان چگونه به ما کمک می‌کند؟

روانشناس خوب از جنبه های مختلف برای بهبود سلامت روان به ما کمک می‌کنند. در وهله اول درمورد نشانه‌های رنجش روحی با افراد صحبت می‌کنند. سپس گزینه‌های درمانی مناسب را مورد بحث قرار می‌دهند.

روانشناس پیش از قضاوت، جنبه‌های رفتاری، عاطفی، شناختی و جسمی فرد مورد نظر را بررسی می کند. مشکلات احتمالی ناشی از گرایش افراد به مواد روان‌گردان را بررسی کرده و درمان می‌کند. روانشناس غرب تهران با افراد، خانواده ها، زوجین و گروه‌ها در محیط‌های مختلف روان درمانی انجام می دهد و از تکنیک‌های مختلفی برای بهبود کیفیت زندگی افراد کمک می‌گیرد.

اگر از ساکنین غرب تهران هستید و به روانشناس متخصص نیاز دارید، می توانید از اطلاعات تماس پائین همین صفحه برای دریافت نوبت استفاده کنید.

نوبت دکتر علوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.