پ

دریافت مشاوره آنلاین

روانشناس در تهران

دکتر روانشناس در تهران

آنچه که باید  قبل از مراجعه به دکتر روانشناس بدانید!

یک دکتر روانشناس خوب در تهران می تواند به شما در ارتقای کیفیت زندگی و حل مشکلات کمک کند. در شهرهای بزرگ همچون تهران، افراد بیشتر دچار استرس، اضطراب، افسردگی و سایر بیماری های روانی می شوند. برای مثال مطالعات نشان می دهد، در شهر های بزرگ احتمال ابتلا به بیماری های افسردگی تا 40% بیشتر از افرادی است که در شهر های کوچک و روستایی زندگی می کنند. اختلالات اضطرابی نیز می تواند در شهر های بزرگ تا 20% بیشتر  از محیط های آرام باشد. بنابراین در شهر های بزرگی همچون تهران، نقش یک متخصص روانشناسی می تواند بسیار پر اهمیت تر از دیگر شهر ها باشد و یک روانشناس خوب در تهران می تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد.

یک زندگی لذت بخش و با آرامش می تواند به سادگی و بسیار راحت تر از آن چیزی که تصور می کنید، تحت تاثیر عوامل مختلف همچون افسردگی، اضطراب یا سایر مشکلات فردی و خانوادگی قرار بگیرد. مشکلات می توانند رضایت افراد را از زندگی بسیار متاثر نمایند. افرادی که از زندگی خود راضی نباشند، به مرور دچار انواع مشکلات شده و حتی ممکن است به انواع مشکلات جسمی مبتلا شوند. یک متخصص روانشناسی به شما کمک می کند، مشکلات را حل کنید و احساس بهتری داشته باشید. رضایت از زندگی حق هر فردی است که می توانید به کمک یک متخصص روانشناس از این حق بهره مند باشید. بسیاری از مشکلاتی که ممکن است از نظر شما غیر قابل حل باشند و زندگی شما را بسیار تحت تاثیر قرار دهند، به کمک یک روانشناس قابل حل خواهند بود.

روانشناس در تهران
اگر از ساکنان شهر تهران هستید و رضایت از زندگی برایتان اهمیت دارد، حتما باید به دنبال یک روانشناس باشید.

در ادامه مطالب زیر مرور می شوند:

اهمیت و پیچیدگی یافتن روانشناس در تهران

یافتن دکتر روانشناس خوب در تهران، از جوانب مختلف اهمیت دارد. همانطور که گفته شد به دلیل ماهیت زندگی در شهر های بزرگ همچون تهران، احتمال بروز مشکلات روانشناختی و خانوادگی بیشتر است. از طرف دیگر، تعداد افراد و مراکزی که به ارائه خدمات درمانی روانشناسی می پردازند به نسبت شهر های دیگر بیشتر است و اهمیت زیادی دارد تا با شاخص های صحیحی به شناسایی یک دکتر روانشناس خوب در تهران بپردازید. در خصوص درمان های روانشناسی مثل درمان افسردگی نیز، کیفیت درمان های ارائه شده با یکدیگر متفاوت است و بی تردید خدمات روانشناسی با کیفیت می تواند در رفع مشکلات و دغدغه ها بسیار تاثیرگذار باشد.

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که روانشناس صرفا یک شنونده ای صبور است، بنابراین تفاوت چندانی میان سطح کیفیت خدمات درمانی روانشناسان قائل نیستند. هر چند یک دکتر روانشناس خوب در تهران یا هر شهر دیگری، خوب و دقیق به مشکلات شما گوش می دهد اما این فقط بخشی از فرایند درمانی است. ارزیابی، تشخیص و درمان مشکلات روانشناختی اجزا یک مشاوره خوب به شمار می آیند. برحسب نوع  و شدت مشکلات افراد، هر یک از این مراحل متفاوت خواهند بود. یک دکتر روانشناس خوب قادر است اهمیت هر یک از اجزای مشاوره را در خصوص هر یک از افراد به درستی تشخیص دهد.

روانشناس در تهران

یک روانشناس خوب در تهران چه خدمات درمانی ارائه می نماید؟

زمانی که شما به یک دکتر روانشناس خوب در تهران مراجعه می کنید، او با تغییر رفتار، احساسات و افکار شما، سعی می کند به شما در رفع مشکلات کمک کند. بهبود روابط بین فردی و افزایش کارکرد نظام خانواده از دیگر دستاورد های مراجعه به یک متخصص روانشناس است. روانشناس به شما کمک می کند زندگی سالم تر را تجربه کنید. انجمن روانشناسان آمریکا اعلام نموده است که نظر سنجی ها نشان می دهد بیش از 70% کسانی که از مشاوره ها و درمان های روانشناسی استفاده می کنند، آن را مفید می دانند. برخی نتایج بدست آمده از جلسات مشاوره و روانشناسی عبارتند از:

 • رهایی از اضطراب و استرس
 • حل تعارض با شریک زندگی
 • مقابله با تغییرات زندگی همچون از دست دادن عزیزان
 • مدیریت هیجان ها از قبیل مدیریت خشم
 • مقابله با انواع فوبیا و ترس ها
 • حل تعارض های بنیادی که ریشه در گذشته دارد
 • ترک رفتار های اجباری همچون وسواس
 • کاهش پایدار علائم افسردگی
 • بهبود کارکرد  کلی فرد
 • دست یابی به ارزش و معنی زندگی
 • کاهش نوسانات خلقی
این موارد از جمله مشکلاتی هستند که می توانید به راحتی برای حل آنان به یک دکتر روانشناس خوب در تهران مراجعه کنید.

برای مراجعه به روانشناس منتظر مزمن شدن شرایط نمانید

البته همیشه دلیل مراجعه به روانشناس در تهران، رفع یک مشکل یا دغدغه نیست. ممکن است شما با هدف دریافت مشاوره پیش ازدواج به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران باشید. در آشنایی قبل از ازدواج ممکن است بسیاری از نکات مهم برای داشتن زندگی مشترک خوب را مد نظر قرار ندهید. با گذشت زمان، این نکات تبدیل به اختلافات می شوند و ممکن است زندگی شما را بسیار تحت تاثیر قرار دهند. ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی است. برای این که در این تصمیم گیری موفق عمل کنید، لازم است تا مهارت های لازم را کسب نمایید و از یک روانشناس متخصص به عنوان راهنما کمک بگیرید. در شهر های بزرگ همچون تهران، ممکن است تفاوت خانواده ها بیشتر از شهر های کوچک باشد، بنابراین یک روانشناس خوب می تواند تاثیر زیادی در وقوع ازدواج های صحیح و موفق داشته باشد.

یک دکتر روانشناس به شما کمک می کند تا بفهمید تا چه حدی برای ازدواج آمادگی دارید. زوج ها را از نظر هم کف بودن و هماهنگی ها مورد ارزیابی قرار می دهد. همچنین مهارت های لازم برای زندگی مشترک را مورد بررسی دقیق قرار می دهد. در مشاوره ازدواج شما می آموزید چگونه مسئولیت پذیر باشید و با وجود تفاوت ها در کنار یکدیگر زندگی کنید.

روانشناس در تهران

رشته تحصیلی، حوزه فعالیت و مجوز های یک دکتر روانشناس خوب در تهران

قبل از مراجعه به یک دکتر روانشناس خوب در تهران، لازم است تا در خصوص مدرک تحصیلی او اطلاعات کسب کنید. یک روانشناس برای ارائه مشاوره و درمان باید در رشته روانشناسی تحصیل کرده باشد. هر چند پس از مقطع کارشناسی، با اخذ مجوز های لازم یک روانشناس می تواند به کارآموزی در مشاوره و درمان بپردازد اما متخصص روانشناسی کسی است که در مقطع دکتری تحصیل نموده است. در صورتی که روانشناس در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل کرده باشد و به ارائه خدمات درمان و  مشاوره خانواده بپردازد، معمولا با یک دکتری روانشناسی همکاری می نماید و تحت نظارت او فعالیت می کند. برای انتخاب یک دکتر روانشناس خوب در تهران، باید گرایش تحصیلات او را نیز بدانید.

رشته روانشناسی گرایش های مختلفی دارد. روانشناس بالینی کسی است که تحصیلات و تخصص او در زمینه تشخیص و درمان بیماری های روحی و روانی همچون استرس و اضطراب است. روانشناس خانواده کسی است که به ارائه راهکارهایی برای تعامل بهتر زوجین می پردازد و کمک می کند تا زندگی خوشایند تری داشته باشند. روانشناس شخصیتی کسی است که رفتار شما را تجزیه و تحلیل می کند و بهترینن راهکار را برای حل مشکلات ارائه می نماید. روانشناسان تربیتی به بیماران کمک می کنند تا مهارت های رفتاری خود را ارتقا دهند. تخصص این رشته نه برای تربیت کودکان و نوجوانان می تواند برای تمامی افراد مناسب باشد. روانشناس کودک به شما در رفع مشکلات کودکان کمک می نماید. روانشناس عمومی نیز متخصصی است که در زمینه های مختلف روانشناسی فعال است.

روانشناس در تهران

همچنین توجه کنید

علم روانشناسی بسیار گسترده است و ممکن است دکتر روانشناس خوب در تهران که منتخب شماست در یک حوزه مشخص به فعالیت گسترده بپردازد و تجربه بیشتری داشته باشد. برای مثال برخی از روانشناسان بیشتر متمرکز ترک عادات تکرار شونده همچون وسواس هستند و برخی دیگر اغلب به مشاوره قبل از ازدواج می پردازند. بنابراین سعی کنید در خصوص روانشناس منتخب اطلاعات کافی داشته باشید. دکتر روانشناس خوب در تهران، کسی است که تجربه و تخصص کافی را در زمینه مشکل شما داشته باشد.

در انتخاب یک دکتر روانشناس خوب در تهران، نکته دیگر توجه به مجوز هاست. پس از کسب تحصیلات لازم، یک روانشناس با مجوز از نظام روانشناسی یا بهزیستی مجاز به ارائه خدمات مشاوره است.

دکتر روانشناس خوب در تهران یا استفاده از کتاب ها و سایت های اینترنتی ؟

مشاوره ها و درمان های روانشناسی از سنین کودکی تا سالمندی مورد نیاز افراد است تا کیفیت زندگی خود را ارتقا دهند. یک متخصص روانشناسی به دنبال فهم و توضیح افکار، احساسات و رفتار است. او با کمک مشاهده، سنجش و ارزیابی به فهم جامعی از مراجعه کننده خود دست می یابد و سپس به بررسی بدکارکردی های عواطف، و مشکلات سلامت روان می پردازد. مشاوره و درمان یک متخصص روانشناسی نه تنها باعث کاهش علائم مشکلات و بیماری ها شده بلکه در مشاوره ها تلاش می شود تا افراد به عواطف مثبت نیز دست یابند. ممکن است فرایند گفته شده ساده به نظر برسند اما این کار کاملا تخصصی و در عمل بسیار پیچیده است. اگر به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید، باید بدانید که نمی توان درمان های روانشناختی را با خواندن کتاب و استفاده از اطلاعات موجود روی صفحات اینترنت جایگزین نمود.

یک متخصص روانشناسی، پس از گذراندن دوره لیسانس و فوق لیسانس، با گذراندن حداقل 5 سال، در این زمینه دکتری تخصصی می گیرد و با اخذ مجوز های لازم از نظام روانشناسی یا سازمان بهزیستی، به ارائه خدمات مشاوره می پردازد.

روانشناس در تهران

یک روانشناسی، ممکن است در طول دوره فعالیت خود دوره های مختلفی را در داخل یا خارج از کشور بگذراند تا ضمن ارتقا توانمندی ها و کیفیت خدمات خود، دانش خود را به روز نمایید. مطالعه کتاب های معتبر می تواند کمک بزرگی باشد و سطح آگاهی شما را ارتقا دهد اما قادر نیست جایگزین فردی با این مشخصات باشد که سال ها برای کسب تخصص در این زمینه تلاش نموده است. یک فرد بیمار آگاه که در این زمینه اطلاعات و آگاهی دارد، در تشخیص دکتر روانشناس خوب در تهران یا هر شهر دیگری بهتر عمل خواهد نمود اما این آگاهی مجوزی برای خود درمانی نیست.

دکتر روانشناس باید شنونده خوبی باشد!

اولین اصل این است که دکتر روانشناسی که در تهران شناسایی می کنید به او مراجعه می کنید باید شنونده خوبی باشد تا بتوانید مشکل را شناسایی و ارزیابی کند. یک متخصص روانشناسی به دقت به مشکلات شما گوش می دهد تا قادر باشد به درک جامعی از شما دست یابد. این مرحله بخش مهمی از درمان محسوب می شود و ضروری است. یک متخصص روانشناسی حتی در صورتی که بر اساس تجربه مشکل شما را حدس زده باشد، اجازه خواهد داد تا شما به بیان کاملی از مشکلات و دغدغه های خود بپردازید. دکتر روانشناس خوب در تهران یا هر جایی در جهان با تمرکز کامل به شما گوش می دهد و این حس را به شما منتقل می کند که در کانون توجه او هستید. اغلب افراد پس از صحبت با روانشناس متخصص و حرفه ای و طرح مشکلات خود احساس آرامش می کنند.

روابط بین فردی و اجتماعی معیاری برای انتخاب دکتر روانشناس خوب در تهران

برخورد گرم و صمیمی و سرشار از اعتماد به نفس یک متخصص روانشناس خوب و حرفه ای به شما آرامش می دهد و سبب می شود به روانشناس خود اعتماد کنید. بنابراین اگر به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید، حتما این مشخصه را مد نظر قرار دهید. یک متخصص روانشناسی با رفتار و کردار خود به شما می فهماند که با نهایت تمرکز به مشکلات شما رسیدگی می کند و قادر است به شما در رفع مشکلات و ارتقا سطح کیفیت زندگی کمک نماید. دکتر روانشناس خوب در تهران که منتخب شماست باید رفتار گرم و دوستانه ای داشته باشد و بتواند به خوبی با شما ارتباط برقرار کند.

روانشناس در تهران

یک روانشناس خوب کسی است که مورد اعتماد شماست!

اعتماد به درمانگر، اصل بسیار مهمی است که برای یافتن یک دکتر روانشناس خوب در تهران نیز باید مد نظر قرار دهید. در صورتی که روانشناس  درمانگر، مورد اعتماد شما باشد، روند درمان شما بسیار خوب پیش خواهد رفت. اعتماد به متخصص روانشناس حاصل اقدامات متعددی است. برای مثال در صورتی که متخصص روانشناسی در یک محیط امن و با آرامش به ارائه خدمات بپردازد، خواهد توانست در جلب اعتماد افراد موفق عمل نماید. زمانی متخصص روانشناسی مورد اعتماد شما قرار گرفته است، که بتوانید به راحتی در خصوص مسائل و مشکلات درونی خود با او صحبت کنید.

یک روانشناس خوب بدون شک به درمان شما خوش­بین است.

اگر به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید، باید بدانید متخصص روانشناس خوب و حرفه ای کسی است که به درمان شما امیدوار و خوش­بین است. البته او باید قادر باشد این حس را به شما نیز منتقل کند تا شما هم در طول درمان، خوش بین و امیدوار باشید. یک دکتر روانشناس خوب  کسی است که مرز بین امید واهی و خوش بینی را می داند و می تواند شما را در مسیر رسیدن به اهداف مشترک تعیین شده، یاری کند. امیدوار بودن روان درمانگر و فرد مراجعه کننده، دو اصل بسیار مهم برای موفقیت در درمان است.

یک دکتر روانشناس اهداف درمانی مشخصی دارد

اگر به دنبال مشخصات یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید، بی شک او کسی است که پس از درک مشکل شما، اهداف درمانی را تعیین می کند. تعیین اهداف درمانی کمک می کند تا بیراهه نروید و بدانید که دقیقا به دنبال چه هستید. تعیین اهداف در ایجاد انگیزه و امید نیز تاثیرگذار است. بسیاری از متخصصان حرفه ای روانشناسی معتقدند تعیین اهداف درمانی باعث می شود که بیمار نیز درک صحیحی از روند درمانی داشته و بیشتر با درمانگر خود همکاری نماید. برخی اهداف مشاوره عبارتند از:

 • فهم دقیق از مشکلات
 • انتخاب مناسب ترین درمان
 • دست یابی به احساس و فکر
 • کاهش علائم
 • تغییر در رفتار
 • بهبود روابط بین فردی
 • بالا بردن احساس تسلط
 • یادگیری مکانیسم های سازگارانه تر دفاعی
 • رشد شخصیت
 • دست یابی به هویت یکپارچه
 • افزایش عزت نفس
 • افزایش استقلال
 • افزایش حس واقعیت سنجی

یک دکتر روانشناس خوب روند درمان را پایش می کند.

پایش روند درمان یکی از مهم ترین اقداماتی است که یک متخصص روانشناسی انجام می هد. ممکن است درمانگر با بررسی روند درمان و نتایج به این جمع بندی برسد که بهتر است مسیر درمان را تغییر دهد یا به این نتیجه برسد که درمان به خوبی پیش می رود. طولانی شدن بیش از حد برخی روند های درمانی و دلسرد شدن بیمار اغلب ناشی از عدم پایش روند درمان است. البته به این معنا نیست که ضرورتا درمان های حرفه ای، سریع هستند. بر اساس همکاری فرد و نوع مشکل او، ممکن است روند درمانی طولانی باشد. یک دکتر روانشناس خوب در تهران قادر است با پایش روند درمانی، در کوتاهترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را ارائه دهد.

روانشناس در تهران

یک دکتر روانشناس، توانایی حل مسئله را به شما آموزش می دهد.

اگر به دنبال دکتر روانشناس خوب در تهران هستید، باید قبل از هر اقدامی مشخصات اصلی یک متخصص روانشناس حرفه ای و خوب را بدانید. یک متخصص روانشناس حرفه ای و دکتر روانشناس خوب در تهران به شما در شناسایی و حل مشکلات کمک می کند. به این معنا که شما در طول درمان یاد می گیرید با مشکلات چگونه مواجه شوید و به حل آنان بپردازید. آموزش حل مسئله یکی از مهم ترین تفاوت های روانشناسان حرفه ای و غیر حرفه ای است. ممکن است یک متخصص روانشناسی به شما توصیه مستقیم نکند. یک روانشناس با شما همراه است تا بهترین تصمیمات را بگیرید و بهترین انتخاب ها را داشته باشید. او هرگز به جای شما تصمیم نمی گیرد و به جای شما انتخاب  نمی کند. این چنین می توان خلاصه کرد، روانشناس حرفه ای کسی است که به جای دادن ماهی، به شما ماهیگیری یاد می دهد.

در جلسات درمان با دکتر روانشناس خود، سر در گم نیستید!

یکی از مشخصات یک دکتر روانشناس خوب در تهران یا هر شهر دیگری، این است که مشکلات و دغدغه های بیمار را با دقت شناسایی کرده و با بیان ساده و قابل درکی این مشکل را به مراجعه کننده خود توضیح می دهد. این بخش از درمان باعث می شود که درمانگر و بیمار در مسیر مشترکی قرار بگیرند و بیمار در جلسات درمانی سردرگم نباشد. بیان مشکل بیمار این حس را به او منتقل می کند که روند درمانی به خوبی پیش می رود و به نتایج مطلوبی خواهید رسید، چرا که روانشناس شما قادر بوده است مشکل را به خوبی شناسایی نماید. این گام از درمان در شکل گیری اعتماد نیز اهمیت زیادی دارد.

روانشناس خوب در تهران

یک روانشناس خوب به اعتقادات شما احترام می گذارد!

ممکن است بیمار بر اساس برخی از اعتقادات دچار مشکلات مختلفی شده باشد. زمانی که به یک دکتر روانشناس خوب در تهران یا هر شهر دیگری مراجعه می کنید، او با احترام به عقاید شما، کار درمان را شروع می کند. ممکن است یک فرهنگ، رسم یا اعتقاد زمینه ساز مشکلات شما بوده باشد. در این شرایط نیز یک متخصص به صورت مستقیم و با اجبار از شما نمی خواهد که اعتقادات خود را کنار بگذارید یا آن را تغییر دهید. یک دکتر روانشناس خوب قادر است شما را بر این باور برساند که باید برخی اعتقادات خود را کنار بگذارید تا مشکل شما حل شود.

یک دکتر روانشناس خوب از مهارت های فردی لازم برخوردار است.

یک دکتر روانشناس خوب در تهران کسی است که مهارت های فردی لازم را برای ارائه با کیفیت ترین و بهترین خدمات روانشناسی دارد. روانشناسی ترکیبی از انواع مهارت ها در کنار تخصص است. بنابراین می توان آن را یکی از پیچیده ترین مشاغل دانست. یک روانشناس خوب به خوبی احساسات خود را مدیریت می کند و اعتماد به نفس خوبی دارد. در صورتی که روانشناس مهارت های فردی لازم را نداشته باشد، با کسب تخصص و دانش نیز قادر نخواهد بود در درمان مراجعین خود موفق عمل نماید. برخی از این مهارت ها عبارتند از:

 • مهارت گوش دادن
 • همدلی کردن
 • درک و فهم مراجع
 • برنامه محور بودن
 • مهارت های ارتباطی موثر
 • مهارت پرسشگری و دست یابی به مشکلات زیربنایی
 • مهارت های حمایتی

یک روانشناس خوب به دنبال دانش روز است

اگر می خواهید به یک دکتر روانشناس خوب در تهران مراجعه کنید، در شناسایی درمانگر مورد نظر، به روز بودن دانش را نیز در اولویت قرار دهید. یک متخصص حرفه ای همواره در حال به روز کردن و افزایش دانش خود می باشد. اقداماتی است که یک متخصص روانشناس حرفه ای برای ارتقا دانش خود انجام می دهد:

 • شرکت در دوره های مختلف داخلی و خارجی
 • ترجمه کتاب
 • انتشار مقالات
 • مشارکت در پژوهش های بین المللی
 • به اشتراک گذاری دست آوردهای درمانی

روانشناس در تهران

یک روانشناس در تهران ممکن است شما را به متخصص دیگری ارجاع دهد.

یکی از مشخصات دکتر روانشناس خوب در تهران یا هر نقطه ای از جهان این است که در صورت نیاز شما را به متخصص دیگری ارجاع دهد. یک دکتر روانشناس خوب در تهران با شناسایی مشکلات شما، ممکن است به این جمع بندی برسد که شما را به یک متخصص دیگر ارجاع دهد. ارجاع با این هدف انجام می شود که شما از تخصصی ترین و با کیفیت ترین خدمات درمانی و مشاوره ای بهره مند باشید. ممکن است یک روانشناس شما را به دکتر روانشناس دیگر ارجاع دهد. ارجاع به یک متخصص دیگر را نباید به اشتباه ضعف یا ناتوانی یک متخصص در ارائه درمان قلمداد کنید. باید بدانید این روش، بسیار حرفه ای و تخصصی است که به نفع شما به عنوان مراجعه کننده است.

یک روانشناس خوب پایبند به اصول اخلاق حرفه ای است.

در تمامی تخصص ها که به نحوی به سلامت افراد مرتبط است، اصول اخلاقی اهمیت زیادی دارد. روانشناسی نیز از این اصل مستثنی نیست. یک دکتر روانشناس خوب در تهران، روانشناسی است که به اصول اخلاقی پایبند است. زمانی که به روانشناس خوب در تهران که شناسایی کرده اید، مراجعه می کنید، ممکن است اطلاعات شخصی و خصوصی مبادله شود و از آنجایی که روانشناسان حامی شان و مقام انسان ها هستند، در خصوص این تخصص، پایبندی به اصول اخلاقی اهمیت بیشتری می یابد. اصول اخلاقی روانشناسی توسط انجمن روانشناسان آمریکا که به اختصار APA نامیده می شود، تدوین شده است و روانشناسان به آن پایبند هستند. پایبندی به اصول اخلاقی در روانشناسی، اصل مهمی در جلب اعتماد مراجعه کننده به روانشناس می باشد. برخی از این اصول عبارتند از:

 • محافظت از اطلاعات شخصی مراجع
 • دادن حق اختیار به مراجع برای درمان
 • به سرانجام رساندن درمان
 • در دسترس بودن برای مراجع
 • مسئولیت پذیری در قبال مراجع
 • ایجاد محیطی امن و آرام در طول درمان
 • تصمیم گیری های اخلاقی موثر

روانشناس در تهران

مشاوره آنلاین یک دکتر روانشناس

مشاوره آنلاین می تواند به اندازه ی یک مشاوره حضوری کارساز و مشکل گشا باشد. اگر به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید و به دلایل مختلف از جمله عدم تمایل به مشاوره حضوری، بیماری های جسمی، بیماری مزمن، بعد مسافت و … امکان مراجعه به روانشناس را ندارید، می توانید از مشاوره آنلاین استفاده کنید. بسیاری از متخصصان برای رفاه بیشتر و راحتی مراجعان خود، امکان مشاوره آنلاین را فراهم آورده اند. با مشاوره آنلاین می توانید بسیار راحت و در هر ساعتی از شبانه روز از مشاوره و خدمات تخصصی یک دکتر روانشناس خوب در تهران بهره مند شوید. در مشاوره های آنلاین، بهترین متخصصان روانشناسی بسیار سریع و سهل در دسترس شما هستند.

 از طرفی به دلیل این که در این نوع مشاوره امکان ناشناس ماندن افراد وجود دارد، بسیاری از افراد جامعه ترجیح می دهند از این نوع خدمات استفاده نمایند. در مشاوره های آنلاین معمولا به صورت آنلاین گفت و گویی میان روانشناس و متقاضی مشاوره، شکل می گیرد اما ممکن است روانشناس از افراد بخواهد تا از نوشتار نیز استفاده کنند. نوشتار می تواند در افزایش خود آگاهی افراد نیز موثر باشد. برخی مزیت های مشاوره روانشناسی آنلاین شامل:

 • امکان دریافت مشاوره در حداقل زمان
 • صرفه جویی در زمان رفت و آمد
 • دسترسی آسان
 • ناشناس بودن
 • شیوه های ارتباطی متنوع
 • امکان دسترسی به روانشناسان بیشتر

برای یافتن یک دکتر روانشناس خوب در تهران از دیگر متخصصان سوال کنید.

حال که با مشخصات یک دکتر روانشناس خوب در تهران، آشنا شدید، نحوه یافتن و دسترسی به یک متخصص با این مشخصات گفته شده است. یکی از اصلی ترین روش ها، این است که از دیگر متخصصان که به آنها اعتماد دارید، بخواهید تا به شما در شناسایی یک متخصص روانشناس زبده و معتبر یاری کنند. برای مثال می توانید از یک متخصص داخلی یا دندانپزشک بخواهید تا یک دکتر روانشناس خوب در تهران را که با تجربه نیز باشد، به شما معرفی کند. معمولا متخصصان با یکدیگر همکاری خوبی داشته و ممکن است افراد را به دیگر همکاران خود ارجاع دهند. بنابراین سعی می کنند تا افراد با دیگر تخصص ها را نیز به خوبی بشناسند. بسیاری از مشاوران فعال در مدارس و مراکز بهداشتی نیز می توانند به شما در شناسایی روانشناسان زبده و با تجربه کمک نمایند.

از دوستان و اعضای خانواده خود برای شناسایی روانشناس خوب سوال کنید.

وقتی به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید گزینه های شما برای انتخاب زیاد است. می توانید از دوستان و اعضای خانواده خود در این خصوص سوال بپرسید. ممکن است آن ها تجربه استفاده از خدمات مشاوره ای و درمانی روانشناسی را داشته باشند. درنتیجه می توانند به شما در شناسایی و انتخاب یک دکتر روانشناس خوب در تهران کمک کنند.

روانشناس در تهران

یک دوست روانشناس می تواند بهترین کمک در شناسایی دکتر روانشناس باشد!

اگر به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید، می توانید از دوستان خود که روانشناس هستند کمک بگیرید. ارجاع دادن بیمار به یک متخصص دیگر میان روانشناسان بسیار رایج است. دوست شما درک می کند که افراد با روانشناسان نا آشنا راحت تر هستند. بنابراین اگر دوست روانشناس دارید، می توانید از او بخواهید که یک دکتر روانشناس خوب در تهران که متخصص و ماهر است، را به شما معرفی کند.

از روانشناسان همکار محل کار یا تحصیل خود کمک بگیرید.

شما به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید. پس در این خصوص از روانشناسان همکار سازمان یا محل کارتان پرس و جو کنید. اغلب سازمان ها و ادارات از یک یا چند روانشناس برای کمک به کارمندان و نیروی انسانی استفاده می کنند. رضایت نیروی انسانی از زندگی و رفع مشکلات آنان، می تواند تاثیر بسیار زیادی در کارایی آنان داشته باشد. اغلب سازمان ها و شرکت ها با تحقیق و جست و جو از روانشناسان زبده استفاده می نمایند. در صورتی که محل کار و فعالیت شما این امکان را برای شما فراهم نموده که از خدمات روانشناسی بهره مند باشید می توانید از این فرصت استفاده کنید. اگر دانشجو هستید می توانید در خصوص روانشناسان همکار دانشگاه پرس و جو کنید.

روانشناس در تهران

شرکت در سمینار ها و سخنرانی ها برای یافتن دکتر روانشناس خوب در تهران

یکی از بهترین منابع شناسایی دکتر روانشناس خوب در تهران، شرکت در سمینارهای معتبر است. زیرا ارائه برنامه های مختلف، شما را با روانشناسان مختلف آشنا می نماید. شرکت در این نوع برنامه ها، به شما در شناسایی و انتخاب دکتر روانشناس خوب در تهران کمک کند. شرکت در این نوع سمینار ها و برنامه ها، مزایای متعددی دارد. از جمله این که آگاهی شما در خصوص مشکلات روانشناختی نیز ارتقا می یابد. آگاهی بیشتر می تواند کمک شایانی به شناسایی مشکلات توسط خود فرد کند. درنتیجه درک ضرورت مراجعه به یک متخصص روانشناس را فراهم کند.

دکتر روانشناس خوب در تهران را با جستجوی اینترنتی بیابید

بسیاری از روانشناسان در وب سایت های خود مطلب و مقالات متعدد منتشر می کنند. همچنین ممکن است در شبکه های اجتماعی نیز فعال باشند. مراجعه به اینترنت برای شناسایی یک دکتر روانشناس خوب در تهران می تواند کمک بزرگی باشد. شما می تواند با مطالعه وب سایت یا پیج های شبکه های اجتماعی و … یک روانشناس ، اطلاعات مفید متعددی را به دست آورید. ممکن است بتوانید نظرات مراجعین متعدد را نیز بررسی کنید. جستجوی اینترنت می تواند بسیار ساده و سریع باشد.

نگران قضاوت دکتر روانشناس نباشید!

تا اینجا به نکاتی در خصوص مشخصات یک دکتر روانشناس خوب در تهران پرداختیم. همچنین شما را با راه هایی برای یافتن دکتر روانشناس خوب در تهران آشنا نمودیم. حال وقت آن رسیده است که تصمیم شما را برای مراجعه به روانشناس محکم تر نماییم. با کنار گذاشتن تردید ها به روانشناس مراجعه نموده و یک زندگی لذت بخش و با آرامش را تجربه کنید. اصلی ترین نگرانی افراد که مانع از مراجعه آن­ها به روانشناس می شود، به دلیل نگرانی آن ها از قضاوت روانشناس است. قبل از مراجعه به دکتر روانشناس خوب در تهران خوب تحقیق کنید. سپس بدانید که یک دکتر روانشناس هرگز شما را قضاوت نمی کند.

روانشناس فردی است که به شناسایی مشکلات پرداخته و راهکار ها و مشاوره های درمانی ارائه می کند. او فرد متخصصی است که برای این کار دوره دیده است. روزانه تعداد زیادی از افراد با مراجعه به روانشناسان به حل مشکلات خود می پردازند. آنها هیچ وقت مورد قضاوت قرار نمی گیرند. بنابراین با این ترس واهی، خود را از درمان و مشاوره های تخصصی محروم نکنید.

روانشناس در تهران

نگران نحوه بیان مشکلات خود نباشید!

افراد دیگری نیز هستند که دلیل اصلی عدم مراجعه آنان به دکتر روانشناس این است که نمی دانند چگونه باید مشکلات خود را طرح کنند. برای بسیاری از افراد حرف زدن در خصوص مشکلات بسیار سخت و پیچیده است. شما در شناسایی یک روانشناس خوب در تهران یا هر شهر دیگری درست عمل می کنید. پس باید بدانید که یک دکتر روانشناس خوب راهکارهایی برای حل این مشکل دارد و لازم نیست نگران این مسئله باشید. رفتار روانشناسان بسیار دوستانه است و جلسات اول را با گفت و گو های صمیمی صرف شناسایی مشکل می نمایند.

تعداد جلسات لازم برای درمان یک مشکل چقدر است ؟

تا اینجا با نحوه آشنایی با یک دکتر روانشناس خوب در تهران آشنا شدید. اما ممکن است نگران تعداد جلساتی باشید که برای تکمیل فرایند درمانی شما لازم است. واقعیت این است که تعداد جلسات لازم به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. میزان همکاری افراد، تخصص و تجربه روانشناس و نوع مشکل همگی از عواملی هستند که می توانند تعداد جلسات لازم را تحت تاثیر قرار دهند. یک روانشناس خوب در سریع ترین زمان ممکن به رفع مشکلات شما می پردازد.

اما قبل از مراجعه باید بدانید که مشکلات و اختلالات روانشناسی پیچیده اند. برخی مواقع ممکن است مانند مشکلات جسمی به راحتی قابل درمان نباشند. یک دکتر روانشناس خوب در خصوص توالی ضروری جلسات با شما صحبت می کند. برای حصول بهترین نتیجه لازم است تا به این توصیه ها عمل کنید. معمولا روانشناسان توصیه می کنند فاصله زمانی بین جلسات درمانی کمتر از سه روز و بیشتر از دو هفته نباشد.

جلسه اول مراجعه به یک دکتر روانشناس

با تحقیق و بررسی دقیق یک دکتر روانشناس خوب در تهران را شناسایی نموده و به او مراجعه کردید. البته بهتر است جلسه اول را معیار قضاوت تاثیرگذاری درمان قرار دهید. همانطور که توضیح داده شد، در جلسات اول یک دکتر روانشناس حرفه ای و متخصص به شناخت مشکل می پردازند. در اغلب مواقع تلاش می کند شنونده خوبی باشد تا مشکل را دقیق شناسایی نماید. در ادامه جلسات پس از شناخت و ارزیابی مشکل، راهکارهایی از طرف او به شما پیشنهاد می شود.

روانشناس در تهران

معرفی یک دکتر روانشناس خوب در تهران

دکتر رامین علوی نژاد، متخصص روانشناسی است که در مقطع دکتری رشته روانشناسی تحصیل نموده است. دکتر رامین علوی نژاد با اخذ مجوز از نظام روانشناسی و بهزیستی به فعالیت تخصصی در این زمینه می پردازد. او را به عنوان یک دکتر روانشناس خوب در تهران به شما معرفی می کنیم. دکتر علوی دوره های مختلف تخصصی در داخل و خارج از کشور به ویژه اروپا راطی کرده اند.

ایشان تخصص و تجربه منحصر به فردی در درمان انواع مشکلات روانشناختی از جمله استرس، اضطراب و افسردگی دارد. درمان وسواس، مشاوره های قبل ازدواج و مشاوره های خانواده از دیگر حوزه های فعالیت تخصصی وی محسوب می شود. دکتر رامین علوی نژاد تمامی مشخصات معرفی شده برای دکتر روانشناس خوب در تهران را دارد. او به تالیف و ترجه کتب مختلف مشغول است. همچنین با عضویت در انجمن های تخصصی، همواره در حال به روز نمودن و ارتقا دانش خود می باشد.

دکتر رامین علوی
سال ها فعالیت تخصصی در زمینه های مختلف روانشناسی، سبب شده است تا ایشان علاوه بر تخصص، تجربه کافی را نیز جهت ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی داشته باشند.

رضایت اغلب مراجعین از مشاوره های ایشان، موید این است که دکتر رامین علوی نژاد از جمله روانشناسان با تجربه و متخصص هستند. می توان ایشان را به عنوان یک دکتر روانشناس خوب در تهران معرفی نمود. شما می توانید به سایت https://drraminalavi.com/ مراجعه کرده و با دکتر رامین علوی آشنایی بیشتری پیدا کنید. همچنین می توانید از خدمات مشاوره آنلاین نیز بهره مند شوید. با مشاوره آنلاین شما به راحتی و بسیار سریع به یک دکتر روانشناس خوب در تهران دسترسی دارید.

فهرست