دریافت نوبت روانشناسی

دکتر رامین علوی نژاد

روانشناس خوب تهران

دکتر رامین علوی نژاد عضو سازمان روانشناسی (ش.ن. 16524)
عضو سازمان نظام روانشناسی و
British psychological society learning center

دکتر رامین علوی نژاد

تماس با من

کلینیک های همکار
سعادت آباد میدان کاج – کوچه نهم پلاک 24
خ دولت چهارراه کاوه-ساختمان پزشکان جام جم طبقه4 واحد 16

دکتر روانشناس خوب در تهران

و نکاتی پیرامن انتخاب روانشناس

دکتر روانشناس در تهران می تواند به شما در ارتقای کیفیت زندگی و حل مشکلات کمک کند. در شهرهای بزرگ همچون تهران، استرس های روزمره می تواند بیشتر باشد. بنابراین مراقبت از سلامت روان اهمیت ویژه ای خواهد داشت. در زمان مواجه با بحران های زندگی، مشکلات عاطفی یا نگرانی های مرتبط با سلامت روان مراجعه به روانشناس را به تعوبق نیندازید. کمک گرفتن از دکتر روانشناس می تواند سالم ترین و کم خطرترین شیوه مواجه با مشکلات باشد.

یک زندگی لذت بخش و با آرامش می تواند به سادگی و بسیار راحت تر از آن چیزی که تصور می کنید، تحت تاثیر عوامل مختلف همچون افسردگی، اضطراب یا سایر مشکلات فردی و خانوادگی قرار بگیرد. این عوامل می توانند رضایت فرد از زندگی را کاهش دهند. افرادی که از زندگی خود راضی نباشند، در یک چرخه معیوب باعث مزمن شدن مشکلات زیربنایی می شوند. بهترین روانشناس تهران به شما کمک می کند تا مشکلات را حل کنید و در نتیجه احساس بهتری از خود داشته باشید. رضایت از زندگی حق هر فردی است و می توانید به کمک یک روانشناس خوب از این حق بهره مند باشید. بسیاری از مشکلات ممکن است از نظر شما غیر قابل حل باشند. اما این خود یک باور ناسازگار است. چراکه به کمک روانشناس و علم روانشناسی می توانید به حل مشکلات امیدوار باشید.

دکتر روانشناس تهران
اگر از ساکنان شهر تهران هستید و رضایت از زندگی برایتان اهمیت دارد، می توانید تا انتهای مقاله همراه با ما باشید.

در ادامه مطالب زیر مرور می شوند:

دکتر روانشناس خوب در تهران و اهمیت آن

یافتن دکتر روانشناس خوب در تهران از جوانب مختلفی اهمیت دارد. همانطور که گفته شد به دلیل ماهیت زندگی در شهر های بزرگ همچون تهران، احتمال بروز مشکلات روانشناختی و خانوادگی متفاوت است. از طرف دیگر، تعداد افراد و مراکزی که به ارائه خدمات درمانی روانشناسی می پردازند به نسبت شهر های دیگر بیشتر است. اهمیت زیادی دارد تا با شاخص های صحیح شناسایی یک دکتر روانشناس تهران آشنا شوید. در خصوص درمان های روانشناسی مثل درمان افسردگی نیز، انتخاب نوع درمان و درمانگر مهم است. بی تردید دریافت خدمات روانشناسی با کیفیت نیازمند اطلاعاتی در این زمینه است.

ضروری است که کیفیت خدمات روانشناسی از سطح بالایی برخوردار باشد. یک روانشناس خوب در تهران یا سایر شهرها، به حل مشکل فعلی شما کمک می کند. اما این فقط بخشی از فرایند درمانی است. زیراهدف اصلی یادگیری حل مشکلات است. ارزیابی، تشخیص و درمان مشکلات روانشناختی اجزا یک رواندرمانی معنی دار به شمار می آیند. برحسب نوع و شدت مشکلات افراد، هر یک از این مراحل متفاوت خواهند بود. یک دکتر روانشناس خوب قادر است هر یک از اجزای درمان را در خصوص هر مراجع به درستی برنامه ریزی کند.

روانشناس در تهران

روانشناس خوب در تهران چه خدمات درمانی ارائه می نماید؟

زمانی که شما به یک دکتر روانشناس تهران مراجعه می کنید، او با تغییر رفتار، احساسات و افکار شما، سعی می کند به شما در رفع مشکلات کمک کند. بهبود روابط بین فردی و افزایش کارکرد نظام خانواده از دیگر اهداف مراجعه به یک متخصص روانشناس است. روانشناس به شما کمک می کند زندگی سالم تر را تجربه کنید. طبق گزارش پژوهش های علمی نظر سنجی ها نشان می دهد بیش از 70% کسانی که از مشاوره ها و درمان های روانشناسی استفاده می کنند، آن را مفید می دانند. برخی نتایج بدست آمده از جلسات مشاوره و روانشناسی عبارتند از:

 • رهایی از اضطراب و استرس
 • حل تعارض با شریک زندگی
 • مقابله با تغییرات زندگی همچون از دست دادن عزیزان
 • مدیریت هیجان ها از قبیل مدیریت خشم
 • مقابله با انواع فوبیا و ترس ها
 • حل تعارض های بنیادی که ریشه در گذشته دارد
 • ترک رفتار های اجباری همچون وسواس
 • کاهش پایدار علائم افسردگی
 • بهبود کارکرد کلی فرد
 • دست یابی به ارزش و معنی زندگی
 • کاهش نوسانات خلقی
این موارد از جمله مشکلاتی هستند که می توانید به راحتی برای حل آنان به یک دکتر روانشناس خوب در تهران مراجعه کنید.

برای مراجعه به روانشناس منتظر مشکلات مزمن نمانید

البته همیشه دلیل مراجعه به روانشناس در تهران، رفع یک مشکل یا دغدغه نیست. شما می توانید برای مشاوره پیش ازدواج به دنبال یک دکتر روانشناس تهران باشید. ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی است. برای این که در این تصمیم گیری موفق عمل کنید، لازم است تا مهارت های لازم را کسب نمایید و از یک دکتر روانشناس کمک بگیرید. در شهر های بزرگ همچون تهران، ممکن است تفاوت خانواده ها بیشتر از شهر های کوچک باشد، بنابراین یک روانشناس خوب می تواند تاثیر زیادی در وقوع ازدواج های صحیح و موفق داشته باشد. در مشاوره ازدواج تهران یا سایر شهرها می آموزید چگونه مسئولیت پذیر باشید و با وجود تفاوت ها در کنار یکدیگر زندگی کنید.

بهترین دکتر روانشناس تهران یا سایر شهرها تابع فاکتورهای مشخصی است

اکثر روانشناسان در یک حیطه از درمان متمرکز هستند. روانشناسی و رواندرمانی به علت ظرافت ها و نیز پیچیدگیهای سازمان روان انسان تا حد زیادی تخصصی شده است. به بیان ساده ممکن است بهترین دکتر روانشناس برای مشکلات و اختلالات فردی، در زمینه زوج درمانی فعالیت کمی داشته باشد. علاوه بر این رواندرمانی مبتنی بر یک ارتباط انسانی شکل می گیرد. برای روانشناس بیمار اهمیت دارد نه بیماری. بر این اساس سهولت ارتباط برای هر فرد، ممکن است از یک روانشناس تا روانشناس دیگر اندکی متفاوت باشد. درنتیجه بیش از یک معیار برای دستیابی به بهترین دکتر روانشناس در نظر گرفته شود.

 

دکتر روانشناس تهران

بهترین روانشناس تهران

برای دستیابی به بهترین روانشناس تهران، لازم است تا در خصوص تخصص او اطلاعات کسب کنید. یک روانشناس برای ارائه رواندرمانی باید در رشته روانشناسی تحصیل کرده باشد. پس از مقطع کارشناسی ارشد، و کارآموزی با اخذ مجوز های لازم یک روانشناس می تواند به مشاوره و درمان بپردازد. اما متخصص روانشناسی کسی است که در مقطع دکتری تحصیل نموده است. بعد از فارغ التحصیلی، برای ارائه خدمات روانشناسی و  مشاوره خانواده تهران معمولا روانشناس در ابتدا با یک ناظر همکاری می نماید و تحت نظارت او فعالیت می کند. برای انتخاب یبهترین روانشناس تهران باید حوزه فعالیت او را نیز بشاسید.

همچنین توجه کنید

علم روانشناسی بسیار گسترده است و ممکن است دکتر روانشناسی که در تهران منتخب شماست در یک حوزه مشخص به فعالیت بپردازد و تجربه بیشتری داشته باشد. برای مثال برخی از روانشناسان بیشتر متمرکز بر عادات تکرار شونده همچون وسواس هستند و برخی دیگر اغلب به زوج درمانی می پردازند. سعی کنید در خصوص تخصص روانشناس اطلاعات کافی داشته باشید. دکتر روانشناس خوب در تهران کسی است که تجربه و تخصص کافی را در زمینه مشکل شما داشته باشد.

دکتر روانشناس خوب در تهران یا استفاده از کتاب ها و سایت های اینترنتی ؟

درمان روانشناسی نه تنها باعث کاهش علائم، مشکلات و بیماری ها شده بلکه روانشناس تلاش می شود تا افراد به عواطف مثبت نیز دست یابند. ممکن است فرایند درمان روانشناسی ساده به نظر برسند اما این کار کاملا تخصصی و در عمل بسیار پیچیده است. اگر به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید، باید بدانید که نمی توان درمان های روانشناختی را با خواندن کتاب و استفاده از اطلاعات موجود روی صفحات اینترنت جایگزین نمود.

یک روانشناس، ممکن است در طول دوره فعالیت خود دوره های مختلفی را در داخل یا خارج از کشور بگذراند تا ضمن ارتقا توانمندی ها و کیفیت خدمات خود، دانش خود را به روز نمایید. مطالعه کتاب های معتبر می تواند کمک بزرگی باشد و سطح آگاهی شما را ارتقا دهد اما قادر نیست جایگزین فردی با این مشخصات باشد که سال ها برای کسب تخصص در این زمینه تلاش نموده است. یک فرد آگاه که در مورد مشکل خود اطلاعات کسب می کند، در شناسایی دکتر روانشناس تهران یا هر شهر دیگری بهتر عمل می کند اما این آگاهی مجوزی برای خود درمانی نیست.

دکتر روانشناس باید شنونده خوبی باشد!

روانشناس منتخب شما باید شنونده خوبی باشد تا بتوانید مشکل را شناسایی و ارزیابی کند. یک دکتر روانشناس به دقت به مشکلات شما گوش می دهد تا قادر باشد به درک جامعی از شما دست یابد. این مرحله بخش مهمی از درمان محسوب می شود و ضروری است. یک دکتر روانشناس اجازه خواهد داد تا شما به بیان کاملی از مشکلات و دغدغه های خود بپردازید. دکتر روانشناس تهران یا هر جایی در جهان به شما توجه کاملی می دهد. این حس را به شما منتقل می کند که در کانون توجه او هستید. اغلب افراد پس از صحبت با روانشناس احساس می کنند که توانسته اند مشکلات خود را کامل بیان کنند.

ایجاد اعتماد معیاری برای انتخاب دکتر روانشناس خوب در تهران

برخورد گرم و صمیمی و سرشار از اعتماد به نفس یک دکتر روانشناس خوب به شما آرامش می دهد. این سبب می شود اعتماد راحت تر شکل بگیرد. بنابراین اگر به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید، حتما این مشخصه را مد نظر قرار دهید. یک دکتر روانشناس با رفتار و کردار خود به شما می فهماند که با نهایت تمرکز به مشکلات شما رسیدگی می کند و قادر است به شما در رفع مشکلات و ارتقا سطح کیفیت زندگی کمک نماید. دکتر روانشناس تهران اگر منتخب شماست باید رفتار گرم و حرفه ای داشته باشد و بتواند به خوبی با شما ارتباط برقرار کند.

دکتر روانشناس تهران

یک دکتر روانشناس خوب در تهران با ایجاد حس اعتماد، امکان گفتگوی فعال را فراهم می آورد. در صورتی که اعتماد شکل گرفته باشد، روند درمان شما بسیار خوب پیش خواهد رفت. اعتماد به روانشناس حاصل اقدامات متعددی است. برای مثال در صورتی که روانشناس در یک محیط امن و با آرامش به ارائه خدمات بپردازد. همچنین مشاهده مهارت های رواندرمانی روانشناس نیز در این زمینه کمک خواهد کرد. زمانی روانشناس مورد اعتماد شماست که بتوانید به راحتی در خصوص مسائل و مشکلات درونی خود با او صحبت کنید.

یک روانشناس خوب بدون شک به درمان شما خوش­بین است

اگر به دنبال یک دکتر روانشناس در تهران هستید، باید بدانید یک روانشناس خوب کسی است که به درمان شما امیدوار و خوش­بین است. البته او باید قادر باشد این حس را به شما نیز منتقل کند تا شما هم در طول درمان، خوشبین و امیدوار باشید. یک دکتر روانشناس خوب  کسی است که مرز بین امید واهی و خوش بینی را می داند و می تواند شما را در مسیر رسیدن به اهداف تعیین شده، یاری کند. امیدوار بودن روان درمانگر و فرد مراجعه کننده، دو اصل بسیار مهم برای موفقیت درمان است.

دکتر روانشناس اهداف درمانی مشخصی دارد

یک دکتر روانشناس خوب در تهران بی شک پس از درک مشکل شما، اهداف درمانی را تعیین می کند. تعیین اهداف درمانی کمک می کند تا بیراهه نروید و بدانید که دقیقا به دنبال چه هستید. تعیین اهداف در ایجاد انگیزه و امید نیز تاثیرگذار است. بسیاری از روانشناسان معتقدند تعیین اهداف درمانی باعث می شود که بیمار نیز درک صحیحی مشکل داشته باشد. برخی اهداف درمانی عبارتند از:

 • فهم دقیق از مشکلات
 • انتخاب مناسب ترین نوع درمان
 • دست یابی و تغییر احساس و فکر
 • کاهش علائم
 • تغییر در رفتار
 • بهبود روابط بین فردی
 • بالا بردن احساس تسلط
 • یادگیری مکانیسم های سازگارانه تر دفاعی
 • رشد شخصیت
 • دست یابی به هویت یکپارچه
 • افزایش عزت نفس
 • افزایش استقلال
 • افزایش حس واقعیت سنجی

دکتر روانشناس خوب روند درمان را پایش می کند

پایش روند درمان یکی از مهم ترین اقداماتی است که یک دکتر روانشناس انجام می هد. ممکن است درمانگر با بررسی روند درمان به این جمع بندی برسد که بهتر است مسیر درمان را تغییر دهد. یا به این نتیجه برسد که درمان به خوبی پیش می رود. پایش درمان می تواند به شکل گیری اهداف جدید منجر شود. چراکه در طی رواندرمانی ممکن است مشکلات جدیدی آشکار شوند. یک دکتر روانشناس خوب در تهران قادر است با پایش روند درمانی، بهترین مداخلات را ارائه دهد.

روانشناس، توانایی حل مسئله را به شما آموزش می دهد.

یک روانشناس خوب در تهران به شما در شناسایی و حل مشکلات کمک می کند. به این معنا که شما در طول درمان یاد می گیرید با مشکلات چگونه مواجه شده و به حل آنها بپردازید. آموزش حل مسئله یکی از مهم ترین تفاوت های روانشناسان حرفه ای و غیر حرفه ای است. ممکن است یک متخصص روانشناسی به شما توصیه مستقیم نکند. یک روانشناس با شما همراه است تا بهترین تصمیمات را بگیرید و بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

روانشناس هرگز به جای شما تصمیم نمی گیرد و به جای شما انتخاب  نمی کند. این چنین می توان خلاصه کرد؛ بهترین دکتر روانشناس کسی است که بر پذیرش مسئولیت دربرابر انتخاب ها تاکئید دارد.

در جلسات درمان با دکتر روانشناس خود، سر در گم نیستید!

دکتر روانشناس تهران یا سایر شهرها مشکلات و دغدغه های فرد را با دقت شناسایی کرده و با بیان ساده و قابل درک مشکل را آشکار می کند. این بخش از رواندرمانی باعث می شود که درمانگر و مراجع در مسیر مشترکی قرار بگیرند و بیمار در جلسات درمانی سردرگم نباشد. آشکار کردن مشکل بیمار این حس را به او منتقل می کند که به نتایج مطلوبی خواهد رسید. این گام از درمان در شکل گیری اعتماد نیز اهمیت زیادی دارد.

دکتر روانشناس خوب در تهران

یک روانشناس خوب به اعتقادات شما احترام می گذارد!

ممکن است بیمار بر اساس برخی از اعتقادات دچار مشکلات مختلفی شده باشد. زمانی که به یک دکتر روانشناس خوب در تهران یا هر شهر دیگری مراجعه می کنید، او با بررسی عقاید شما، درمان را شروع می کند. ممکن است یک باور فرهنگی، زمینه ساز مشکلات شما بوده باشد. در این شرایط نیز یک روانشناس به صورت مستقیم و با اجبار از شما نمی خواهد که اعتقادات خود را کنار بگذارید یا آن را تغییر دهید. یک دکتر روانشناس خوب قادر است شما را به این باور برساند که باید برخی اعتقادات خود را کنار بگذارید تا مشکل شما حل شود.

دکتر روانشناس خوب از مهارت های فردی لازم برخوردار است

بهترین دکتر روانشناس در تهران کسی است که مهارت های فردی لازم را برای ارائه با کیفیت ترین خدمات روانشناسی داراست. البته همیشه دستیابی به بهترین دکتر روانشناس تهران به نوع و شدت مشکل نیز بستگی دارد. روانشناسی ترکیبی از انواع مهارت ها در کنار دانش است. بنابراین می توان آن را یکی از پیچیده ترین مشاغل دانست. یک روانشناس خوب به خوبی احساسات خود را مدیریت می کند و اعتماد به نفس خوبی دارد. برخی از این مهارت ها عبارتند از:

 • مهارت گوش دادن
 • همدلی کردن
 • درک و فهم مراجع
 • برنامه محور بودن
 • مهارت های ارتباطی موثر
 • مهارت پرسشگری و دست یابی به مشکلات زیربنایی
 • مهارت های حمایتی

یک روانشناس خوب به دنبال دانش روز است

اگر می خواهید به یک دکتر روانشناس در تهران مراجعه کنید، به روز بودن دانش را نیز در اولویت قرار دهید. یک متخصص حرفه ای همواره در حال به روز کردن و افزایش دانش خود می باشد. اقداماتی است که یک دکتر روانشناس برای ارتقا دانش خود انجام می دهد:

 • شرکت در دوره های مختلف داخلی و خارجی
 • ترجمه و تالیف کتاب
 • انتشار مقالات
 • مشارکت در پژوهش های بین المللی
 • به اشتراک گذاری دست آوردهای درمانی

دکتر روانشناس در تهران ممکن است شما را به متخصص دیگری ارجاع دهد.

یک روانشناس خوب در صورت نیاز شما را به متخصص دیگری ارجاع می دهد. دکتر روانشناس تهران با شناسایی مشکلات شما، ممکن است به این جمع بندی برسد که شما را به یک متخصص دیگر ارجاع دهد. ارجاع با این هدف انجام می شود که شما از تخصصی ترین و با کیفیت ترین خدمات درمانی و مشاوره ای بهره مند باشید.

ارجاع به یک متخصص دیگر را نباید به اشتباه ضعف یا ناتوانی یک متخصص در ارائه درمان قلمداد کنید. باید بدانید این روش، بسیار حرفه ای و تخصصی است و به نفع شما بمی باشد. ممکن است برای حل مشکلات خود به دنبال بهترین دکتر روانشناس ذر تهران یا سایر شهرها باشید. بهتر است بدانید سیستم ارجاع دستیابی به بهترین روانشناس تهران را ممکن می سازد.

یک روانشناس خوب پایبند به اصول اخلاق حرفه ای است.

در تمامی تخصص ها که به نحوی به سلامت افراد مرتبط است، اصول اخلاقی اهمیت زیادی دارد. روانشناسی نیز از این اصل مستثنی نیست. دکتر روانشناس تهران همیشه به اصول اخلاقی پایبند است. زمانی که به روانشناس مراجعه می کنید، ممکن است اطلاعات شخصی و خصوصی مبادله شود.  از آنجایی که روانشناسان حامی شان و مقام انسان ها هستند، پایبندی به حریم خصوصی اهمیت بیشتری می یابد.

مهمترین معیار برای دستیابی به بهترین دکتر روانشناس تهران و یا هر شهر دیگری همیشه اخلاقیات بوده است. اصول اخلاقی روانشناسی توسط انجمن روانشناسان آمریکا که به اختصار APA نامیده می شود، تدوین شده است و روانشناسان به آن پایبند هستند. پایبندی به اصول اخلاقی در روانشناسی، نقش مهمی در فرایند درمان نیز دارد. برخی از این اصول عبارتند از:

 • محافظت از اطلاعات شخصی مراجع
 • دادن حق اختیار به مراجع برای درمان
 • به سرانجام رساندن درمان
 • در دسترس بودن برای مراجع
 • مسئولیت پذیری در قبال مراجع
 • ایجاد محیطی امن و آرام در طول درمان
 • تصمیم گیری های اخلاقی موثر

دکتر روانشناس در تهران

درمان آنلاین با دکتر روانشناس

درمان آنلاین می تواند به اندازه ی یک مراجعه حضوری تاثیر گذار باشد. اگر به دنبال یک روانشناس در تهران هستید و به دلایل مختلف از جمله عدم تمایل به مشاوره حضوری، بیماری های جسمی، بیماری مزمن، بعد مسافت و … امکان مراجعه به روانشناس را ندارید، می توانید از درمان آنلاین استفاده کنید. بسیاری از روانشناسان برای رفاه بیشتر و راحتی مراجعان خود، امکان درمان آنلاین را فراهم آورده اند. با این شیوه می توانید بسیار راحت و در اکثر ساعات از خدمات تخصصی یک دکتر روانشناس تهران بهره مند شوید. درمان های آنلاین روانشناسی بسیار سریع و سهل در دسترس شما هستند.

 از طرفی دیگر به دلیل این که در این نوع درمان امکان ناشناس ماندن افراد وجود دارد، بسیاری از افراد جامعه ترجیح می دهند از این نوع خدمات استفاده نمایند. در برخی موارد خاص مراجع امکان صحبت کردن ندارد. در این شرایط استفاده از متن امکان پذیر است. نوشتن می تواند در افزایش خود آگاهی افراد نیز موثر باشد. برخی مزیت های درمان آنلاین شامل:

 • امکان دریافت مشاوره در حداقل زمان
 • صرفه جویی در زمان رفت و آمد
 • دسترسی آسان
 • ناشناس بودن
 • شیوه های ارتباطی متنوع
 • امکان دسترسی به روانشناسان بیشتر

برای یافتن یک دکتر روانشناس خوب در تهران از دیگر متخصصان سوال کنید.

تا اینجا با مشخصات یک دکتر روانشناس خوب در تهران آشنا شدید. نحوه یافتن و دسترسی به یک متخصص با این مشخصات نیز مهم است. یکی از اصلی ترین روش ها، این است که از دیگر متخصصانی که به آنها اعتماد دارید، بخواهید تا به شما در شناسایی یک متخصص روانشناسی زبده و معتبر یاری کنند. برای مثال می توانید از یک متخصص معتمد بخواهید تا یک دکتر روانشناس خوب در تهران را به شما معرفی کند.

معمولا متخصصان با یکدیگر همکاری خوبی دارند و ممکن است افراد را به دیگر همکاران خود ارجاع دهند. بسایر فعالان حوزه سلامت در مراکز بهداشت نیز می توانند به شما در شناسایی روانشناسان زبده و با تجربه کمک نمایند.

از دوستان و اعضای خانواده خود برای شناسایی روانشناس خوب سوال کنید.

وقتی به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید گزینه های شما برای انتخاب زیاد است. می توانید از دوستان و اعضای خانواده خود در این خصوص سوال بپرسید. ممکن است آن ها تجربه استفاده از خدمات مشاوره ای و درمانی روانشناسی را داشته باشند. درنتیجه می توانند به شما در شناسایی و انتخاب یک روانشناس خوب کمک کنند.

دکتر روانشناس تهران

یک دوست روانشناس می تواند بهترین کمک در شناسایی دکتر روانشناس باشد!

اگر به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید، می توانید از دوستان خود که روانشناس هستند کمک بگیرید. ارجاع دادن به یک روانشناس دیگر میان روانشناسان بسیار رایج است. دوست شما درک می کند که گفتگو با روانشناس آشنا راحت نیست. بنابراین اگر دوست روانشناس دارید، می توانید از او بخواهید که یک دکتر روانشناس خوب در تهران که با تجربه و ماهر است، را به شما معرفی کند.

از روانشناسان همکار محل کار یا تحصیل خود کمک بگیرید.

شما به دنبال یک دکتر روانشناس خوب در تهران هستید. پس در این خصوص از روانشناسان همکار سازمان یا محل کارتان پرس و جو کنید. اغلب سازمان ها و ادارات از یک یا چند روانشناس برای کمک به کارمندان و نیروی انسانی استفاده می کنند. رضایت نیروی انسانی از محل کار و رفع مشکلات آنان، می تواند تاثیر بسیار زیادی در کارایی آنان داشته باشد. اغلب سازمان ها و شرکت ها از روانشناسان سازمانی استفاده می نمایند. در صورتی که محل کار و فعالیت شما این امکان را برای شما فراهم نموده می توانید از آنها برای ارجاع به دکتر روانشناس کمک بگیرید. اگر دانشجو هستید می توانید از مشاوران حاضر در دانشگاه برای ارجاع کمک بگیرید.

دکتر روانشناس تهران / کتاب ها مقالات علمی او

بسیاری از روانشناسان در وب سایت های شخصی خود مطالب و مقالات متعددی منتشر می کنند. با مطالعه این موارد می توانید نسبت به روانشناس اطلاعات جامعی کسب کنید. مراجعه به وب سایت شخصی یک دکتر روانشناس می تواند کمک بزرگی برای شناخت او باشد. شما می تواند با مطالعه کتاب های یک روانشناس نیز اطلاعات مفیدی به دست آورید. همچنین می توانید نظرات مراجعین متعدد را نیز بررسی کنید. با اینکار به معیارهای شناسایی بهترین دکتر روانشناس تهران دست میابید.

نگران قضاوت دکتر روانشناس نباشید!

تا اینجا به نکاتی در خصوص مشخصات یک دکتر روانشناس خوب در تهران پرداختیم. همچنین شما را با راه هایی برای یافتن دکتر روانشناس آشنا نمودیم. حال وقت آن رسیده است که تصمیم شما را برای مراجعه به روانشناس محکم تر نماییم. با کنار گذاشتن تردید ها به روانشناس مراجعه نموده و یک زندگی لذت بخش و با آرامش را تجربه کنید.

اصلی ترین نگرانی افراد که مانع از مراجعه آن­ها به روانشناس می شود، دلیل نگرانی آن ها از قضاوت روانشناس است. قبل از مراجعه به دکتر روانشناس تهران بدانید که یک روانشناس هرگز شما را قضاوت نمی کند.

روانشناس درمانگری است که به شناسایی مشکلات پرداخته و درمان را ارائه می کند. او فرد متخصصی است که برای این کار دوره دیده است. روزانه تعداد زیادی از افراد با مراجعه به روانشناسان به حل مشکلات خود می پردازند. آنها هیچ وقت مورد قضاوت قرار نمی گیرند. بنابراین با این ترس واهی، خود را از درمان و سلامت محروم نکنید.

بهترین دکتر روانشناس در تهران

نگران نحوه بیان مشکلات خود نباشید!

برای بسیاری از افراد حرف زدن در خصوص مشکلات بسیار سخت و پیچیده است. بهترین دکتر روانشناس راهکارهایی برای حل این مشکل دارد و لازم نیست نگران این مسئله باشید. رفتار روانشناسان بسیار دوستانه است و جلسات اول را با گفت و گو های صمیمی صرف شناسایی مشکل می نمایند. انسان دوستی یکی دیگر از خصوصیاتی است که می توان برای دستیابی به بهترین دکتر روانشناس به آن تکیه کرد.

تعداد جلسات لازم برای درمان چقدر است؟

نحوه آشنایی با دکتر روانشناس تهران مرور شد. اما ممکن است نگران تعداد جلساتی باشید که برای تکمیل فرایند درمانی شما لازم است. واقعیت این است که تعداد جلسات لازم به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. میزان همکاری افراد، نوع مشکل و منابع حمایتی بیمار در تعیین تعداد جلسات لازم نقش دارند. یک روانشناس خوب داری برنامه درمانی است.

برخی مواقع مشکلات و اختلالات روانشناسی پیچیده می شوند. در این شرایط ممکن است برنامه درمانی به تناسب با شده مشکل یا بیماری در نظر گرفته شود. یک دکتر روانشناس خوب در خصوص توالی ضروری جلسات با شما صحبت می کند. برای حصول بهترین نتیجه لازم است تا به این توصیه ها عمل کنید. به عبارت دیگر برای دستیابی به بهترین دکتر روانشناس تهران یا سایر شهرها لازم است شما هم به درمان متعهد و پایبند باشید. معمولا روانشناسان توصیه می کنند فاصله زمانی بین جلسات درمانی کمتر از سه روز و بیشتر از دو هفته نباشد.

جلسه اول مراجعه به یک دکتر روانشناس

در جلسات اول یک روانشناس خوب و متخصص به شناخت مشکل و بیماری می پردازد. تشخیص گذاری و ارزیابی در جلسه اول انجام می شود. در ادامه جلسات پس از مصاحبه تشخیصی و ارزیابی اختلالات، درمان آغاز می شود.

دکتر روانشناس تهران

معرفی یک دکتر روانشناس خوب در تهران

دکتر رامین علوی نژاد را به عنوان یک دکتر روانشناس خوب در تهران به شما معرفی می کنیم. ایشان دوره های مختلف تخصصی در داخل و خارج از کشور به ویژه اروپا راطی کرده اند. تخصص و تجربه منحصر به فردی در درمان انواع مشکلات روانشناختی از جمله استرس، اضطراب، افسردگی و درمان وسواس دارند. مشاوره های قبل ازدواج و مشاوره های خانواده از دیگر حوزه های فعالیت تخصصی وی محسوب می شود. ایشان تمامی مشخصات معرفی شده برای دکتر روانشناس خوب در تهران را دارد. او به تالیف و ترجمه کتب مختلف مشغول است و همواره در حال به روز نمودن و ارتقا دانش خود می باشد.

سال ها فعالیت در زمینه های مختلف روانشناسی، سبب شده است تا ایشان علاوه بر تخصص، تجربه کافی را نیز جهت درمان اختلالات داشته باشد. رضایت اغلب مراجعین از ایشان، موید این است که دکتر علوی نژاد یک روانشناس با تجربه و خبره است. ایشان را به نوعی می توان بهترین دکتر روانشناس تهران معرفی نمود.

13 دیدگاه. Leave new

 • بهترین دکتر روانشناس در تهران را به جرات خودتون معرفی می کنم جناب دکتر موفق و سلامت باشید

  پاسخ
 • سلام و ارادت
  رضایت خودم از کیفیت بالای خدمات شما دکتر عزیز اعلام می کنم
  ممنون از زحمات شما

  پاسخ
 • شاید خداوند شما رو سر راه من قرار داد، درود بر شما اقای دکتر

  پاسخ
 • مرسی از اینکه من رو می فهمید واقعا دکتر خوبی هستید

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر درباره قرار ملاقات و مراجعه به درمان در این شرایط چطور میشه اقدام کرد؟

  پاسخ
 • من هرچقدر تلاش می کنم زندگیم بهتر نمیشه. اگر شما بهترین دکتر روانشناس تهران هستید به من کمک کنید

  پاسخ
 • دکتر من نمیدونم محبت هاتون رو چجوری جبران کنم ممنونم بابت تموم چیزهایی که بهم یاد دادین. روز اول مشاوره بهم گفتین بهت ثابت می کنم دنیا آدمهای خوبی هم داره. درسته داره دنیا خیلی جای قشنگیه. ممنونم بخاطر همه چیز.

  پاسخ
 • جناب دکتر علوی نژاد از حمایت شما ممنونم من از جلسه روانشناسی با شما لذت بردم

  پاسخ
 • سلام افای دکتر.
  من اسمم نیما هست
  هستم به مغز من میگن فرانخبه
  چون خیلی با آدما فرق دارم
  و مثلا سوالات ریاضی هندسه و….. توی یک ثانیه حل میکنم .مثلا تو ذهنم توی یک دقیقه چیزایی رو تصور میکنم که هیشکی قابل درکشو نداشته باشه .مثلا درباره ی فضا نظری دادم که حتی ناسا را هم میبره زیر سوال .ولی متاسفانه از نظر روحی یکم خرابم .نمیدونم چیکار کنم.نمیتونم حرف دلمو به کسی بگم .احساس میکنم از بس چیز بلدم و….. انگار آشفته خیالم و….کمکم کنین

  پاسخ
 • من بعد از نتیجه نگرفتن از دو تا روانشناس در تهران متاسفانه مشکلم حل نشد و صحبت های منفی دکترا روم تاثیر گذاشته بود تا اینکه دکتر علوی نژاد رو پیدا کردم ، صحبت کردن با ایشون یه حس خوب و آرامش به آدم میده و به نظرم هر کسی که حس می کنه باید به دکتر روانشناس مراجعه کنه و داره نظر دیدگاه منو می خونه باید بهش بگم که جای درستی اومده.

  پاسخ
 • سلام در یک جمله فوق العاده هستن اقای دکتر و به شدت ارتباط خوبی پیدا کردم

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر ببخشید شما از بیمه هم قبول می کنید؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست