چگونه کسي را که دوست داريم فراموش کنيم

بودن در یک عشق یک طرفه تجربه دردناکی است. شما شخصی را بدون قید و شرط دوست دارید، اما او شما را دوست ندارد یا تلاش های شما را بی پاسخ می گذارد. اگر به این فکر می کنید که چگونه کسی را که دوست دارید فراموش کنید، این مقاله که توسط روانشناس دکتر رامین علوی نوشته شده می تواند به شما کمک کند.

چگونه کسي را که دوست داريم فراموش کنيم

مهم نیست که چقدر فردی را دوست دارید، اگر او به اندازه کافی برای شما ارزش قائل نیست و صرفا مانند یک گزینه با شما رفتار می کند، ضروری است که به خاطر رفاه عاطفی خود جدی تر فکر کنید. با این حال، فراموش کردن کسی که دوستش دارید، هرگز آسان نیست. هر چه بیشتر سعی کنید به او فکر نکنید، ممکن است بیشتر افکار شما مشغول شوند. با این حال، هنگامی که بر ذهن خود غلبه کردید و به زندگی خود ادامه دادید، خواهید فهمید که این کار انجام شدنی بوده است.

از هم پاشیدگی یک رابطه می تواند یکی از سخت ترین زمان هایی باشد که یک فرد تجربه می کند. این سختی ها به ویژه در صورتی صادق است که شما عمیقاً طرف مقابل را دوست داشته باشید. عشق صرفا فقط به این دلیل خاموش نمی شود که دیگر با فرد مورد نظر در رابطه نیستید.

چه شما آغازگر جدایی بودید و چه غافلگیر شده باشید، جدایی می تواند آسیب زننده باشد. ممکن است احساس کنید که می خواهید افسردگی کنید و دیگر هرگز به زندگی باز نگردید. اگر این احساس ادامه دار شد، صحبت با یک روانشناس در تهران یا سایر شهرها می تواند به شما کمک کند تا با این احساسات مقابله کنید. به خواندن ادامه دهید زیرا در مورد راه هایی برای فراموش کردن شخصی که دوست دارید صحبت می کنیم.

مکس کنید، نفس بکشید و استراحت کنید

وقتی چیزی خراب می شود، یک فرآیند را فعال می سازد. متمرکز باش، جدایی ها گاهی شرایط غیر منتظره ای ایجاد می کنند. اما در واقع در این بخش از زندگی شما در حال تجربه نوع متفاوت و جدیدی از احساسات هستی. بنابراین اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که نفس بکشید. استراحت کنید. اتفاق را پردازش کنید.

مواقعی پیش می آید که زندگی از ما بیشتر می خواهد و یک راه نجات یافتن، مقاومت و شجاعت است. شجاعت برای پذیرش شرایط.

اغلب، ما برای کسی که سال‌ها دوستش داریم فداکاری می‌کنیم، زیرا نمی‌توانیم با این حقیقت تلخ روبرو شویم که این رابطه به پایان رسیده است. شما همچنان امیدوار هستید که شریک زندگی شما به اشتباهات خود پی ببرد و به سوی شما بازگردد. اما ممکن است هرگز این اتفاق نیفتد. پس از تندخویی بر خود دست بردارید و این مشعل امید را خاموش کنید تا بتوانید ادامه دهید.

خودت را ببخش

بهترین راه برای فراموش کردن شخص خاص در زندگی تان این است که خودتان را ببخشید. باید آگاهانه تلاش کنید تا خود را ببخشید و رها کنید. اگرچه ممکن است اکنون غیرقابل تحمل به نظر برسید، اما در آینده، ممکن است آن را بدون تلخی به خاطر بیارید زیرا تا آن زمان، باید “عشق واقعی” زندگی خود را پیدا کرده باشید. تسلیم تنفر از خود نشوید. خودت را ببخش و بگذار زمان به تو یکی از اولی درس های مهم زندگیت را بدهد.

بازدید از یادآورهای خاص را متوقف کنید

وقتی با کسی صمیمی هستیم، خاطره می سازیم. و هنگامی که آن شخص رفت، در نهایت آن خاطرات را مرور می کنیم. عکس ها، آهنگ‌ها، رستوران‌ها، جاده‌ها و هر مکان دیگری مهم است. بسیاری از مردم در این مرحله تسلیم می شوند و به عقب برمی گردند، فقط متوجه می شوند که خاطرات بسیار بهتر از واقعیت می توانند تاثیرگذار باشند. خاطرات خاص شما به عنوان یک محرک عمل خواهند کرد.

از رفتن یا بازدید از همه آن محرک های های خاص یا شاید حتی آن آهنگ های خاص خودداری کنید. به مکان های جدید بروید، خاطرات تازه بسازید. مغز همه چیز را بازنویسی خواهد کرد. همیشه این کار را می کند (به نظر دیوانه کننده می رسد اما به من اعتماد کنید که اینطور است). به خودت مهلت بده خوب میشی.

رها کن و همه چیز را احساس کن

ممکن است برای مدتی بی حسی را تجربه کنید. احساسات خود را دفن نکنید، به خود اجازه دهید غمگین شوید و وانمود نکنید که درد و ناراحتی ندارید. غم، عصبانیت، ناامیدی و هر احساسی که ممکن است تجربه کنید را بپذیرید، به آرامی اما مطمئناً بعد از مدتی این احساسات قوی محو خواهند شد. پس از پایان طوفان، احساس آرامش خواهید کرد.

فقط روی قسمت های خوب تمرکز نکنید

وقتی کسی را از دست می دهیم، چیزهای خوب و خاطرات او را به یاد می آوریم. رابطه شما به دلائل مشخصی به پایان رسیده است، بنابراین اجازه ندهید که احساساتتان خودکار شکل بگیرند و فکر کنید چیز شگفت انگیزی را از دست داده اید. از بیرون به رابطه خود نگاه کنید و همه دلائلی که باعث شکست این رابطه شده است را ببینید. بعد از اینکه با احساسات خود کنار آمدید، راحت تر تحلیل می کنید و در مورد عیوب خود و دیگری فکر می کنید.

مثل یک خاطره خوب او را ببخش و فراموشش کن

اینجا آخرین میخ بر تابوت دردها و خاطرهاست. بخشش شما را از گذشته تان سم زدایی می کند. کاری که هیچ کلاس زندگی یا کلاس یوگایی هرگز نمی تواند انجام دهد. بخشش فرم نهایی مراقبت از خود است. بخشش کاری را که طرف مقابل با شما انجام داده را توجیه نمی کند. فقط دردی را که تحمل می کنی از بین می برد.

از بازی سرزنش اجتناب کنید

خیلی چیزها ممکن است بین دو نفر به اشتباه پیش بیاید ولی نباید تقصیر را فقط به گردن یک نفر انداخت. هیچ فایده ای ندارد که سعی کنید از شخصی که زمانی دوستش داشتید متنفر باشید. در عوض، آن را به عنوان یک فیلم قدیمی در نظر بگیرید که به پایان از پیش تعیین شده خود رسیده است. تا زمانی که ادامه داشت از آن لذت بردید و اکنون وقت آن است که تجربه جدیدی را پیش رو داشته باشید.

زندگی خود را سازماندهی کنید

برنامه ریز فعلی خود را به روز کنید یا برنامه جدیدی ایجاد کنید. اهداف جدیدی تعیین کنید یا نکات جدیدی را فهرست کنید تا به هدف فعلی خود نزدیک شوید. روی رشد فکری خود تمرکز کنید، برای به دست آوردن شناخت مورد نظر خود سخت کار کنید یا سعی کنید به چیزی بیش از هدف اصلی که برای خود تعیین کرده اید دست یابید.

بیرون برو

هنگامی که محیط شما از یادآورهای خاطرات قدیمی پاک شد، زمان آن رسیده که خاطرات جدیدی بسازید. و چه راهی بهتر از بیرون رفتن از خانه و ملاقات با خانواده یا دوستان. همچنین گاهی مشاوره خانواده نیز ضرورت میابد.

همچنین می توانید برای پیاده روی بیرون بروید یا به خرید بروید. سعی کنید در داخل خانه تنها نمانید. شما قبلا احتمالا از دوستان خود در شرایط خاص حمایت کرده اید. بنابراین هم اکنون می توانید روی کمک آنها حساب باز کنید.

چه زمانی به دنبال کمک باشید

چه از یک رابطه کوتاه ‌مدت اما شدید یا طلاق پس از سال‌ها ازدواج صحبت باشد، مجبور به دوری از کسی که دوستش دارید می‌تواند شما را به مکانی تاریک بکشاند. متأسفانه، حتی افراد دارای روابط اجتماعی گسترده و شبکه پشتیبانی قوی نمی توانند با مشکلات به درستی مواجه شوند. برای دریافت نوبت از دکتر رامین علوی نژاد از اطلاعات تماس موجود در همین سایت استفاده کنید.

دریافت نوبت از دکتر علوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.