روانشناس سعادت آباد

این روزها، با رشد روزافزون مشغله های زندگی شهری و فشارهای روانی، که روزانه بسیاری از ما در حال سروکله زدن با آنها هستیم، مراجعه به یک روانشناس حاذق می تواند راهگشا باشد. چرا که، در علم روانشناسی ذهن و رفتار افراد، مورد مطالعه قرار می گیرد. از این روی، بسیاری از عملکرد ها، عواطف و فشارهای روانی از این طریق ریشه یابی می شوند. در واقع، دکتر روانشناس سعادت آباد و یا دیگر نقاط تهران، به فرد کمک می کند، تا نسبت به اعمال خود و دیگران بینش عمیق تری پیدا کند.

بهترین روانشناس آباد

مراجعه به روانشناسان یکی از بهترین راهکارها برای روبرویی با چالش هایی مثل استرس، درمان وسواس، اعتیاد و… می باشد.

در چه مواقعی باید از روانشناس سعادت آباد و یا دیگر نقاط کمک بگیریم؟

همه ی ما، در مراحلی از زندگی، دچار بحران، سردرگمی، سوگ و یا استرس شده ایم. چرا که، در پیچ و تاب زندگی بشر، همیشه پستی و بلندی های گریزناپذیری وجود داشته است. گاهی انسان، به خودی خود قادر به روبرویی و حل چالش های زندگی خود می باشد و گاهی، برای حل آن ها می بایست از افراد دیگری کمک بگیرد. در این میان، مراجعه به یک شخص متخصص و با تجربه در این زمینه، گزینه ی بهتری نسبت به افراد غیر متخصص می باشد. چرا که، عواطف و عملکرد ما، به طور مستقیم بر روی راندمان، انرژی و سلامت ما موثر هستند.

پیش از مراجعه به روانشناس توصیه می کنیم برای یافتن بهترین روانشناس سعادت آباد و یا دیگر نقاط تهران، تحقیق نمایید. چرا که، روانشناسی دارای انواع مختلفی می باشد و شما می بایست، با توجه به مشکلی که دارید، متخصص مناسب خود را برگزینید.

انواع شاخه های روانشناسی

روانشناسی، همچون هر علم دیگری شاخه های متنوعی دارد. در صورتی که قصد مراجعه به دکتر روانشناس در سعادت آباد و یا هر نقطه ی دیگری را دارید، توصیه می کنیم، در این بخش همراه ما باشید. چرا که، به معرفی انواع شاخه های اصلی روانشناسی خواهیم پرداخت. به این شیوه، بهتر می توانید تصمیم بگیرید، که به کدام روانشناس و در چه حوزه ای مراجعه نمایید.

روانپویشی

روانپویشی، یکی از شاخه های بنیادی روانشناسی است، که به تحلیل و درمان رفتارهای غیر عادی، بیماری های روانی و مشکلات روحی می پردازد. یک روانشناس سعادت آباد و یا دیگر نقاط کشور، که در این شاخه فعالیت می کند؛ می تواند اختلالات روانی پیش آمده را ریشه یابی کند و برای حل آنها، برنامه های مدیریتی و یا درمانی ارائه دهد.

لازم به ذکر است، در درمان روانپویشی، هیچ گونه دارویی از سمت متخصص تجویز نمی گردد. معمولا، افرادی نزد روانشناس مراجعه می کنند، که از ترس، افسردگی، اختلالات خواب، وسواس، اعتیاد و یا فکر به خودکشی، نارضایتی از اندام و… رنج می برند.

روانشناسی مشاوره

یکی دیگر از شاخه های کاربردی روانشناسی، روانشناسی مشاوره است، که شباهت زیادی به روانشناسی بالینی دارد. برای مثال، فردی که نمی تواند به تنهایی راجع به یک مسئله ی استرس زا، مثل انتخاب رشته، ازدواج، مهاجرت و… تصمیم گیری کند، به مشاور مراجعه می کند. لازم به ذکر است به عنان مثال کار مشاوره خانواده ریشه یابی اختلالات روانی نمی باشد.

روانشناسی کسب و کار: اگر به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید و به دنبال کسب و کار هستید، مراجعه به روانشناس گزینه مناسبی برای شما می باشد. بدین وسیله، با دید بازتری می توانید، شغل متناسب با رشته ی خود را برگزینید.

چگونه بهترین روانشناس سعادت آباد و یا دیگر نقاط را تشخیص دهیم؟

توصیه می کنیم، برای اینکه در حین انجام تحقیقات در راستای یافتن بهترین روانشناس سعادت آباد و یا دیگر نقاط، دچار سردرگمی نشوید، مطالعه ای بر روی ویژگی های یک روانشناس ایده آل داشته باشید. برخی از ویژگی های یک روانشناس خوب عبارتند از:

1- یک روانشناس، پیش از اینکه متخصص خوبی باشد، می بایست شنونده ی خوبی باشد. چرا که، بدون شنیدن حرفهای شخص مراجعه کننده، نمی تواند برنامه ی درمانی مناسبی را طراحی کند. بدین ترتیب، در جلسات نخست و یا ابتدای هر جلسه، روانشناس گزارشی از شرح حال بیمار دریافت کرده و به جمع بندی سخنان وی می پردازد. از این روی، تعامل درستی بین متخصص و شخص مراجعه کننده به وجود می آید.

روانشناس سعات آباد

2- از دیگر ویژگی های بهترین روانشناس سعادت آباد و یا دیگر نقاط، می توان به عدم قضاوت وی، در مورد شخص مراجعه کننده اشاره داشت. یک روانشناس حاذق، کاملا به خود مسلط می باشد و در طی طول درمان، نه اقدام به اخذ تصمیمات احساسی می کند و نه بیمار خود را قضاوت می کند. بلکه، کاملا بی طرفانه و با بیان همدردی، به فرد کمک می کند تا از پس چالش های خود برآید.

3- یک دکتر روانشناس سعادت آباد و یا هر نقطه ی دیگر از شهر، زمانی می تواند برنامه های درمانی موثری را در پیش بگیرد، که اطلاعات خود را به روز نگه دارد. بدین وسیله، همواره از آخرین طرح های درمانی با خبر بوده و با آگاهی بیشتر، می تواند راهگشای بیماران خود باشد.

4- از دیگر ویژگی های یک روانشناس ماهر و صادق، این است که اگر مشکل مراجعه کننده در حوزه ی تخصصی او نبود؛ بیمار را نزد همکاران خود ارجاع دهد.

یک روانشناس خوب، به طراحی برنامه ای دقیق جهت حل مشکل مراجعه کنندگان خود می پردازد.

تاثیرات کمک گرفتن از روانشناس

مراجعه به دکتر روانشناس در سعادت آباد و یا نقاط دیگر، و کامل نمودن دوره ی درمان، بدون شک دارای تاثیرات مثبتی می باشد. برخی از مهمترین تاثیرات آن عبارتند از:

1- جالب است بدانید، در بسیاری از کشورهای توسعه یافته ی دنیا، افراد منتظر نمی مانند تا مشکلی برای آن ها به وجود آید و بعد نزد روانشناس مراجعه کنند. بلکه، همواره در طول زندگی خود از کمک مشاوران و روانشناسان بهره می برند. این موضوع، موجب شناخت بیشتر از خود و افزایش درک ما از شرایط محیطی و رفتار افرادی که با آن ها در ارتباط هستیم می گردد.

2- در بیشتر موارد، ما علاقه مندی های خود را می شناسیم. اما، راه رسیدن به آن ها را بلد نیستیم. از این روی، می توانیم با اخذ کمک از بهترین روانشناسان تهران، انگیزه های خود را پیدا کنیم و مسیر رسیدن به اهدافمان را با اخذ تصمیمات درست، هموار سازیم.

3- کیس هایی که به تازگی تصمیم به تشکیل خانواده گرفته اند و یا در ماه های اولیه ی شروع زندگی مشترک خود می باشند، بهترین تاثیرات را از مراجعه به روانشناس دریافت می کنند. چرا که، دو فرد، با فرهنگ و ارزش های متفاوت، تصمیم به ادامه زندگی با یکدیگر گرفته اند و در این مسیر دچار تفاوت و بحران هایی خواهند بود، که با دریافت کمک از متخصص قادر به حل آنها می باشند.

دریافت نوبت دکتر علوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.