مشاوره طلاق

صرف نظر از دلیل، انحلال یک رابطه طولانی مدت زندگی شما را مختل می کند و احساسات عمیقی مانند غم و اندوه، استرس و اندوه را برمی انگیزد. مقاله مشاوره طلاق در تهران را برای پاسخ به سئوال های خود تا انتها مطالعه فرمائید.

مشاوره طلاق نوعی درمان بین فردی است که برای زوج هایی که در آستانه جدایی دائمی هستند یا با عواقب پس از جدایی دائمی روبرو هستند طراحی شده است. طلاق یک رویه قانونی جدی است که نه تنها زوج، بلکه سایر اعضای خانواده آنها را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. در نتیجه می توان آن را در مشاوره خانواده نیز مورد بررسی قرار داد.

طلاق در نقاط مختلف جهان کاملاً رواج دارد. اما اکثر زوج ها با سلامت عاطفی، روانی یا حتی جسمی، روند مناسبی را برای جدایی طی نمی کنند. در چند سال گذشته، حدود نیمی از ازدواج ها به طلاق ختم شده است. تعداد قابل توجهی از افراد در پنج سال اول ازدواج طلاق می گیرند.

اگرچه طلاق رایج است، اما می‌تواند استرس زیادی ایجاد کند. نه تنها به دلیل عوامل عاطفی، روانی، قانونی و مالی که زوجین باید در نظر بگیرند، بلکه به این دلیل که زندگی آنها پس از پایان مراحل طلاق به طور چشمگیری تغییر می‌کند.

مشاوره طلاق در تهران
ملاحظات زیادی وجود دارد که باید به آنها فکر کرد و به آنها پرداخت. بسیاری از افراد پس از تصمیم گیری، از درک شرایط و سنگینی وضعیت پی آیند ناتوان می شوند.

هدف از مشاوره طلاق چیست

هدف از مشاوره طلاق در تهران یا سایر شهرها کمک به افراد برای سازگاری با زندگی جدید و پردازش اثرات منفی جدایی در تمام جنبه های زندگی آنها است. مشاوره طلاق برای همه زوج هایی که طلاق می گیرند لازم نیست، اما می تواند در پیشگیری از افکار و رفتارهای مخرب احتمالی بسیار مفید باشد. از سوی دیگر مشاوره طلاق برخی اوقات مانع از جدایی و حل مشکلات می شود.

بهترین روانشناسان تهران  خدماتی را در جنبه های شخصیتی و روانی به زوج های طلاق گرفته یا در حال طلاق ارائه می دهند. ممکن است شما نیز به مشاوره طلاق با روانشناس نیاز داشته باشید. برای دریافت نوبت می توانید از صفحه اصلی استفاده فرمائید.

مشاوره طلاق چیست؟

ازدواج و طلاق دو تا از مهم‌ترین تجربه‌های زندگی هستند. تفاوت اصلی بین آنها این است که طلاق می تواند برای همه افرادی که درگیر هستند بسیار دردناک باشد. افرادی از قبیل کودک، والدین، اقوام و حتی حیوانات خانگی.

در واقع، طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، حدود 50 درصد از ازدواج ها به طلاق ختم می شود و یک سوم از همه جدایی ها در پنج سال اول ازدواج رخ می دهد. یعنی زمانی که اکثر زوج ها راه خود را آغاز می کنند.

حقیقت این است که طلاق، صرف نظر از اینکه چقدر دوستانه باشد، یک رویداد بسیار استرس زا و تغییر دهنده زندگی است. حجم انبوه مسائل حقوقی، عاطفی و اقتصادی که باید مورد توجه قرار گیرند، می تواند بسیار استرس زا باشد. علاوه بر این، ایده ایجاد یک زندگی کاملاً جدید به خودی خود می تواند آستانه تحمل را کاهش دهد.

اما خبر خوب این است که با گذشت زمان همه چیز بهتر خواهد شد. با کمک یک مشاور طلاق آموزش دیده، مشاوره و حمایت ارزشمندی را در این دوران سخت در زندگی خود به دست خواهید آورد.

چگونه یک مشاور طلاق می تواند کمک کند؟

خوب، یک مشاور طلاق می تواند شما را در این دوران دردناک و نامطمئن راهنمایی کند. او ابزارهای لازم برای حرکت مثبت و سالم را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این، او می تواند به شما بیاموزد که چگونه یک زندگی کامل پس از طلاق را از سر بگیرید و تأثیر آن را بر فرزندانتان به حداقل برسانید. او همچنین می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چرا رابطه شما شکست خورده است، بنابراین اشتباهات خود را تکرار نکنید.

مشاوره قبل از طلاق چیست؟

مشاور طلاق در تهران یا سایر شهرهاا می تواند به شما و همسرتان بیاموزد که چگونه به طور موثر ارتباط برقرار کنید و رفتار متمدنانه داشته باشید. به شما کمک می کند قوانین عاطفی، فیزیکی و مالی را که اغلب همراه با طلاق است، یاد بگیرید. مشاور همچنین به شما و همسرتان کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا واقعاً نیاز به طلاق دارید. به عبارت دیگر، آنها می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید که آیا ازدواج شما واقعاً می تواند نجات یابد یا خیر.

اگر کودکان درگیر این موضوع هستند، ضروری است که موضع را جدی تر بگیرید. به عبارت دیگر، مهم است که فرزندان شما یک طلاق بدون تنش و سالم را تجربه کنند. بهترین راه برای به حداقل رساندن آسیب های روحی و روانی فرزندان و حفظ سلامتی آنها این است که نسبت به همسر سابق خود با احترام رفتار کنید.

مشاوران قبل از طلاق مفید هستند زیرا به شما کمک کنند تا در مورد مسائل مربوط به فرزندپروری مرتبط با طلاق آگاه شوید. در عین حال نکاتی را در مورد نحوه صحبت کردن به فرزندانتان در مورد طلاق می آموزند. به گونه ای که کمترین آسیب و درد عاطفی را به آنها وارد کنید.

مشاوره به شما در شناسایی و رفع هر گونه احساسات متضاد و گیج کننده مرتبط با طلاق کمک کند. در نهایت، این شکل از مشاوره می تواند راهبردهای مقابله ای سالمی را به شما آموزش دهد که در طول تجارب چالش برانگیز و استرس زا از آنها استفاده کنید.

مشاوره پس از طلاق

صرف نظر از دلیل، انحلال یک رابطه طولانی مدت و متعهدانه زندگی شما را مختل می کند و احساسات عمیقی مانند غم و اندوه، استرس و اندوه را برمی انگیزد. حقیقت این است که “زندگی پس از طلاق” برای بسیاری می تواند سنگین باشد. در واقع، برخی اوقات یک آینده نامشخص اغلب دلهره آورتر از قرار گرفتن در میان یک رابطه عمیقا ناخوشایند است.

خوبی مشاوره پس از طلاق در تهران یا سایر شهرها این است که می تواند از شما در مقابل عواقب بعد از طلاق حمایت کند. به طور خاص، مشاوران طلاق از تکنیک های مختلفی برای بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس شما استفاده می کنند و واقعیت را می پذیرند تا بتوانید زندگی خود را دوباره پس بگیرید.

آنها همچنین به شما کمک می کنند تا با هر گونه احساس باقی مانده نسبت به همسر سابق خود به روشی سالم و سازنده کنار بیایید. بنابراین، صحبت با یک مشاور طلاق می تواند باعث رهایی از این احساسات شود، چراکه آنها را در درون خود باقی نمی گذارید.

حقیقت را باید گفت، به خصوص برای آنهایی که سال هاست ازدواج کرده‌اند. آنها به سختی می‌توانند بفهمند که واقعاً خارج از ازدواج چه چیزی در انتظار آنهاست. اینجاست که مشاوران طلاق وارد عمل می شوند. این متخصصان می توانند به شما کمک کنند تا هویت خود را دوباره کشف کنید. شما می توانید در نهایت به زندگی جدید خود ادامه دهید و آن در آغوش بگیرید.

چگونه بفهمم به مشاوره نیاز دارم؟

حقیقت این است که اکثر مردم با وجود درد و عدم اطمینان می‌توانند به تنهایی طلاق را با موفقیت پشت سر بگذارند. با این حال، برای برخی، طلاق فلج کننده است و غلبه بر غم و اندوه و از دست دادن می تواند غیرقابل حل به نظر برسد.

مانند هر تغییر بزرگی در زندگی، طلاق می تواند بر تمام جنبه های زندگی شما تأثیر بگذارد. از رفاه عاطفی گرفته تا سلامت جسمانی شما.

جستجوی مشاوره طلاق در تهران، گام مهمی در مراقبت از خود است. بویژه زمانی که درد طلاق بیش از حد باشد و نتوانید آن را به تنهایی تحمل کنید. این موضوع به ویژه اگر بچه دارید صادق است. به یاد داشته باشید، اگر می خواهید در این مدت به طور کامل از فرزندان خود حمایت کنید، سلامت عاطفی شما باید فراهم باشد. بنابراین، مراقب خود باشید، تا بتوانید برای مراقبت از آنها مجهزتر شوید.

اما آیا واقعاً به مشاوره نیاز دارم؟

احتمالا. اگر مطمئن نیستید که مشاوره طلاق در تهران برای شما مناسب است، نشانه هایی وجود دارد که می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند. به طور خاص، علائم هشدار دهنده ای وجود دارد که ممکن است نشان دهد شما به کمک حرفه ای نیاز دارید. این علائم از خفیف تا شدید متغیر هستند. اگرچه همه افراد منحصر به فرد هستند، اما اینها علائم رایجی هستند که باید در هنگام جستجوی مشاوره طلاق در نظر بگیرید.

مشکلات خواب

بیزاری از خود یا احساس ناامیدی

احساس بی ارزشی برای عشق یا شادی

کاهش یا افزایش وزن ناگهانی و چشمگیر

گوشه گیری و انزوای اجتماعی

از دست دادن علاقه به فعالیت هایی که قبلاً از آنها لذت می بردید.

خشم و عصبانیت غیر قابل کنترل

افسردگی مزمن

افکار یا تلاش برای خودکشی

اضطراب یا نگرانی بیش از حد که در توانایی شما برای انجام فعالیت های روزمره اختلال ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.