شریک زندگی

در نگاه اول، به نظر می رسد که تحقیقات از این امر پشتیبانی می کنند و نشان می دهند که افراد متاهل به طور متوسط ​​از افراد مجرد شادتر و از افراد مطلقه بسیار خوشبخت تر هستند. اما تجزیه و تحلیل دقیق تر، نشان می دهد که بهتر است افراد متاهل بر اساس کیفیت ازدواج ارزیابی شوند. در ادامه نکاتی را پیرامون انتخاب شریک زندگی مطالعه فرمائید.

شریک زندگی

افرادی که ازدواج های خود را ضعیف می بینند، نسبتاً ناخرسند هستند و بسیار کمتر از افراد مجرد احساس خوشبختی می کنند. افرادی که ازدواج های خود را خوب گزارش می کنند حتی بیشتر از آنچه در پژوهش ها مطرح شده خوشحال هستند.

هنگامی که ما درباره رضایت مندی فکر می کنیم، در مورد آن واقعاً منفعل صحبت می کنیم. گویی چیزی است که در درون ما به خودی خود اتفاق می افتد. نه به عنوان چیزی که در واقع تاثیری روی آن داریم.

برخی از افراد آمادگی بالایی برای انتخاب های ناسازگارانه دارند. به نظر می رسد آنها نمی توانند شریک خوبی برای خود انتخاب کنند. اگر این موضوعی است که شما با آن سر و کار دارید، در اینجا نکاتی برای انتخاب خوب در رابطه با انتخاب شریک زندگی آمده است.

با فرضیات جلو نروید

مردم دقیقاً به شما خواهند گفت که چه کسانی هستند. این به شما بستگی دارد که خوب گوش دهید. اگر کسی می گوید معمولاً خلق پائینی دارد یا یاد نگرفته چگونه ابراز علاقه کند، حرف های او را بشنوید و تصور نکنید که می توانید او را تغییر دهید.

آزمایش های خود به خودی را متوجه شوید

در ابتدای ارتباط مثل رانندگی آزمایشی رفتار کنید. با هدف مورد نظر خود هشت ساعت رانندگی کنید. هر مشکلی که ممکن است داشته باشید خود را به طرز مشخصی آشکار خواهد کرد. این آزمون برای افراد هیجانی قابل کاربرد نیست.

اولویت بندی داشته باشید

به دنبال کسی باشید که مهربان و دوست داشتنی باشد. اگر واقعاً خوش شانس هستید، شریک زندگی شما نیز دارای خانواده ای خواهد بود که این موارد را به او آموخته است. داشتن همسری که با شما مانند یک عضو خانواده رفتار می کند، زندگی شما را بسیار زیبا می کند. برای دریافت یک مشاوره خانواده از طریق همین وب سایت می توانید نوبت خود را رزرو فرمائید.

جملات افکار را آشکار می کنند

کسی را پیدا کنید که بتوانید با او صحبت کنید. با گذشت زمان، این کیفیت مهمتر از ظاهر، پول یا موقعیت اجتماعی است. اگر نمی توانید با شریک زندگی خود صحبت کنید یا بر روی شانه او گریه کنید، ارتباط شما مبتنی بر درک متقابل نخواهد بود.

اختلاف نظرها را از ابتدا مشخص کنید

مطمئن شوید که اصول مشترکی برای انتخاب دارید. به عنوان مثال، اگر یکی از شما بچه می خواهد و دیگری نمی خواهد، احتمالاً تفاوت های بنیادی تری نیز وجود دارد. کنار آمدن با تفاوت های نگرشی و حتی سیاسی نیز می تواند دشوار باشد. چراکه با افزایش سن، احساسات ما در این زمینه ها تشدید می شوند.

تفاوت ها برای تکمیل یکدیگر ضروری هستند

مطمئن شوید که تفاوت های کافی دارید که اگر نتوانستید بیرون بروید، باز هم بتوانید یکدیگر را سرگرم کنید. اگر کسی دقیقا مثل شما باشد، ممکن است زندگی با گذشت زمان کمی خسته کننده شود.

نیازهای جنسی قوی هستند اما همیشه اولویت اول نه

همسازی فیزیکی بیشتر از رابطه جنسی با تماس ارتباط دارد. باید با کسی باشید که زبان عشق شما را به خوبی درک کند. تمایل افراد به رابطه جنسی در طول زندگی تغییر می کند، اما نیاز ما به تماس تقریبا ثابت خواهد ماند.

مراقب آدم های عجول باشید

مراقب افرادی باشید که می خواهند فوراً ازدواج کنند. ازدواج به دلایلی مبتنی بر منطق و علم نیز نیاز دارد.افراد عجول در نهایت یک سال و یک روز در ازدواج دوام می آوردند. این روزها همه چیز خیلی سریعتر از قبل پیش می رود. اما عاقلانه است که قبل از نامزد شدن، حداقل طرق مقابل را بشناسید.

هیچ تضمینی در ازدواج برای زندگی مشترک وجود ندارد. نمی توان به طور کامل نسبت به طرف مقابل شناخت پیدا کرد. وقت بگذارید. انتخاب فرد مناسب ب اساس دلایل کافی و در زمان مناسب یک هنر است. برای این امر مهم حتما از کمک و تخصص بهترین روانشناس تهران یا شهر خود استفاده کنید.

افراد معمولاً نمی دانند که از آینده یک رابطه چه می خواهند

مطالعات نشان داده است که مردم در وضعیت مجرد در پیش بینی آنچه بعداً ترجیحات واقعی آنها از رابطه است، بد عمل می کنند. برخی مطالعات نشان دادند که بخصوص افراد عجول، ترجیحات خود از رابطه را حتی برای یک سال بعد اشتباه پیش بینی کرده بودند.

ویژگی های شخصیتی همسرتان را در نظر بگیرید

اگر شما فردی آرام هستید و شریک زندگی شما بیش از حد موفق، این می تواند تهدیدی برای ازدواج شما ایجاد کند. شما باید چشمان خود را در مورد چگونگی تفکر و پردازش واقعیت ها کاملا باز نگه دارید.

داشتن استانداردهای متفاوت لزوما اشکالی ایجاد نمی کند

هنگام انتخاب شریک زندگی، باید استانداردهای خود و خانواده خود را در نظر بگیرید. اگرچه انتخاب شخصی که احتمالاً به فرهنگ یکسانی از خانواده شما تعلق ندارد مشکلی ایجاد نمی کند، مطمئن شوید که او کاملاً دور از فرهنگ و استانداردهای شما نیست.

باید به یکدیگر احترام بگذارید

بدیهی است که شما نمی توانید زندگی خود را با شخصی بگذرانید که به شما و رویاها / اهداف و شخصیت شما احترام نمی گذارد. بنابراین، شخصی را انتخاب کنید که شما را تا پایان عمر به رسمیت بشناسد.

آیا فرد مورد نظر بالقوه قابل اعتماد است؟

در عصر حاضر، انتخاب شخصی که می توانید به او اعتماد کنید بسیار مهم است. اگر نمی توانید به یکدیگر اعتماد کنید یا ایمان داشته باشید قطعاً نمی توانید یک ازدواج شاد را رهبری کنید.

به دنبال شریک زندگی باشید که به رشد و یادگیری اهمیت دهد

واقعیت این است که رابطه عاشقانه و طولانی مدت می تواند سخت باشد. ازدواج می تواند زیبا، الهام بخش و شگفت انگیز باشد. اما اشتباه نکنید یک ارتباط ماندگار همچنین می تواند سخت باشد.

شریکی را انتخاب کنید که مایل به رشد و یادگیری باشد. و بتواند در طول چرخه زندگی با شما، به صورت فردی و جمعی رشد کند. در این شرایط مواجه با سختی ها و دشواری های زندگی امکان پذیر خواهد بود.

در طول زندگی مشترک، شما هم ناگزیر پیر می شوید و هم احتمالاً بیمار، عزیزان خود را از دست می دهید، شیوه زندگی خود را تعدیل می کنید، تغییرات در توانایی های بدن و ذهن خود را تجربه می کنید و گاهی یکدیگر را ناتوان می بینید.

فردی که فقط برای دیدن چیزهای شاد و درخشان زندگی در دسترس است و می خواهد رابطه خود را در مواقع سخت کنار بگذارد، نمی تواند شریک زندگی شما باشد زیرا زندگی پر از فراز و نشیب های احتمالی است.

کسی را بیابید که بتوانید در کنارش باشید. و زمانی که مسائل سخت زندگی آشکار می شود بتوانید روی او حساب کنید.

کسی را انتخاب کنید که به شما الهام می دهد تا فرد بهتری باشید.

در نهایت، شریکی را انتخاب کنید که خوبی ها و شیوه های حضور او در جهان به شما الهام می دهد تا فردی بهتر باشید. شخصی را انتخاب کنید که بخشهایی از شما را بیرون می آورد و تقویت می کند که احتمالاً نمی دانستید وجود داشته است.

شخصی را انتخاب کنید که احساس می کنید با او جهان و زندگی شما بزرگتر، ثروتمندتر و رضایت بخش تر به نظر می رسد. نه برعکس.

جامعه نیز اشتباهات خود را دارد و گاهی به ما توصیه های خوبی ارائه نمی کند

جامعه ممکن اس ناخواسته ما را تشویق می کند که بی سواد بمانیم و اجازه دهیم صرفا داستان های رمانتیک ما را هدایت کنند.

اگر شغل خود را اداره می کنید، عقل متعارف بیان می کند که اگر در دانشگاه درباره کسب و کار آینده خود دانش کسب کنید. برنامه های کسب و کار مدون تهیه کنید و عملکرد کسب و کار خود را با جدیت تجزیه و تحلیل کنید. درنتیجه صاحب مشاغل بسیار موثرتری خواهید بود. این یک روند منطقی است. زیرا هنگامی که می خواهید کاری را به خوبی انجام دهید و اشتباهات را به حداقل برسانید، اینگونه پیش می روید.

اما برای یادگیری اینکه چگونه شریک زندگی انتخاب کنیم، مشارکت در یک رابطه سالم یا ایجاد یک برنامه عملی دقیق برای ازدواج آموزشی دریافت نمی کنیم. بعد از مطالعه این مقاله ممکن است نیاز به مشاوره روانشناسی پیدا کرده باشید. برای دریافت نوبت روانشناس می توانید از اطلاعات تماس در انتهای همین صفحه استفاده فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.