بهترین روانشناس تهران دکتر علوی نژاد

روانشناس منطقه 2

پیدا کردن یک روانشناس خوب منطقه 2 تهران که بتواند شما را درک کند مهم است. بخش بزرگی از احساس درک شدن به معنای یافتن روانشناسی با دانش کافی است. متبحر بودن یک روانشناس می تواند نمادی از آشنایی او به فرهنگ و درک عمیق تر مشکلات شما باشد. خوشبختانه، عواملی وجود دارد که می توانید از آنها برای پیدا کردن یک روانشناس خوب در منطقه 2 تهران کمک بگیرید. اما ابتدا، مهم است که بفهمیم چرا انجام این کار ارزش تلاش را دارد.

در این مقاله به معرفی روانشناس خوب منطقه 2 تهران می پردازیم، که می تواند به درمان بسیاری از اختلالات رفتاری کمک نماید. دکتر رامین علوی نژاد، به نظر برخی از مراجعین ایشان یک دکتر روانشناس خوب در تهران می باشند که سالیانه مراجعین بسیار زیادی دارند. ایشان با ارائه ی راهکارهای مفید در جهت ارتقا کیفیت زندگی آنان می کوشند.

روانشناس خوب در تهران

آشنایی با حرفه روانشناسی

حرفه روانشناسی، دانشی فراگیر می باشد، که به بررسی حالات روانی و رفتاری انسان ها می پردازد. حال روانشناس، شخصی می باشد که در این زمینه تحصیل نموده و مدرک دکتری دریافت کرده باشد. وی با آنالیز وضعیتِ روانی و رفتاری افراد، به حل مشکلات و بهبود کیفیت زندگیِ آنها رسیدگی می کند. در طی این مقاله، قصد داریم ویژگی های یک روانشناس خوب در تهران و یا دیگر اقصی نقاط کشور را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

اگر خاطرتان باشد، در طی همین چند سال گذشته نیز، برخی افراد تصور می کردند، تنها افرادِ دچار اختلالات روانی و رفتارهای نامتعارفِ مشهود، می بایست به روانشناس مراجعه نمایند. اما، با گذشت زمان و ارتقا سطح آگاهیِ جامعه، این تصور غلط تا حد چشمگیری از بین رفته است. دید مردم نسبت به مراجعه به روانشناس دستخوش تغییرات مثبتی شده است.

با این حال مکن است هنوز سوال هایی در ذهن داشته باشید. برای مثال ممکن است کنجکاو باشید اولین جلسه روانشناسی چگونه است. روانشناسی ابعاد و انواع بسیار متنوعی دارد. به طور مثال: روانشناسی، روانشناسی شخصیت، روانشناسی رشد، روانشناسی سلامت، روانشناسی تربیتی، روانشناسی کودک، روانشناسی اجتماعی و…، که با توجه به نیازِ خود می توانید، به یکی از متخصصین در هر کدام از این زمینه ها مراجعه نمایید.

اما در این مقاله به طور کلی، آیتم های مهم برای انتخاب و معرف بودن روانشناس را برای شما به اشتراک میگذاریم. تا همگی، با آگاهی و هوشمندانه در جهت انتخاب یک روانشناس خوب، و در راستای ارتقا سلامت روانی خود و جامعه بکوشیم. تا بدین وسیله، قدمی در رشد و تربیت نسل های آتیِ خود نیز برداشته باشیم.

با دریافت مشاوره از یک روانشناس آگاه، زندگی خود را مملو از آرامش نمایید.

ضرورت مراجعه به روانشناس

درون ذهنِ هر انسانی، صندوقچه ای پنهان وجود دارد. این صندوقچه، می تواند حامل رمز و رازهای بسیاری باشد. همچنین با وجود افزایش استرس زندگی شهری و مسئولیت های متعددی که بر دوش هر یک از ما می باشد، صندوقچه ی ذهنی ما می تواند مملو از مشکلات سرکوب شده و در نتیجه، بروز اختلالات عصبیِ جدی باشد. ممکن است این سئوال را داشته باشید که چه موقع باید به روانشناس مراجعه کنیم. اینجاست که ضرورتِ مراجعه به یک روانشناس خوب در تهران و یا سایر شهرها، عیان می گردد.

روانشناس، با علم و تجربه ای که در این زمینه دارد، به وسیله آنالیزِ روانی و ذهنی، به شما کمک می کند تا شناخت کافی از خود و جهان پیرامون خود پیدا نمایید. با حصولِ این شناخت، می توانید مشکلات خود را به صورت شفاف تر ببینید. درنتیجه با راهکارهایی که از روانشناس دریافت می کنید، اقدام به حل آن ها نمایید. در بسیاری از اوقات، با پنهان کردن مشکلات در درون ذهن خود و عدم بیان آنها با یک متخصص، مشکلات، خود را بسیار بزرگتر از چیزی که هستند به ما نشان می دهند. زندگی امروز پر از چالش هایی است، که تنها اگر نحوه ی برخورد صحیح با آن ها را بدانیم، در اندک زمانی قابل حل خواهند بود.

زمانی که فرد خویش را به خوبی بشناسد، در بسیاری از موارد می تواند چالش های پیش رو را به خوبی پشت سر بگذارد و از بروز مشکلاتِ احتمالی آینده جلوگیری به عمل آورد. در مقابل، عدم شناخت خود، می تواند منجر به بروز اختلالات روانی و افسردگی شود. این شناخت در بیشتر مواقع با دربافت مشاوره از یک روانشناس خوب در تهران، حاصل می شود.

با دریافت مشاوره از روانشناس حاذق از بروز اختلالات افسردگی در امان خواهید بود.

چه مواقعی باید حتما به روانشناس مراجعه کنیم؟

در برخی از شرایط، بدون شک می بایست از کمک یک روانشناس بهره برد. در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

افسردگی

افسردگی، یک بیماری شایع می باشد که برای درمان آن حتما می بایست به روانشناس مراجعه نمود. همه ی ما در دورانی از زندگی خود افسردگی را تجربه کرده ایم. درمان افسردگی خفیف، به زمان زیادی نیاز ندارد. درمان افسردگی شدید نیازمند برنامه ریزی بلند مدت می باشد. برای گذران و پشت سر گذاشتنِ مسیر این اختلال، روانشناس کنار شما خواهد بود.

استرس

استرس، رایج ترین مشکل زندگی شهری می باشد که همگی کم و بیش به آن دچار می باشیم. مراجعه به یک روانشناس خوب در تهران و سایر کلان شهرهای مملو از استرس و فشارهای روزمره، برای درمان استرس و پیشگیری از افزایش این اختلال امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد.  بعضا استرس، خود را با علائمی همچون تنبلی، عدم تمرکز، اختلال در خواب و… بروز میدهد، اما در موارد حاد تر نیز می تواند منجر به حملات مغزی و قلبی شود.

مسائل و مشکلات خانوادگی

خانواده، اولین اجتماعی است که انسان به آن قدم می گذارد. خانواده می بایست بستری برای آرامش، رشد و نمو باشد نه میدانی برای جنگ و نزاع. به همین منظور، با مراجعه به یک روانشناس خوب در تهران یا سایر شهرها، قادر خواهید بود تا با حل مشکلاتی هرچند کوچک، از بال و پر گرفتن و بزرگ شدن آنها جلوگیری نمایید. بدین ترتیب، زمانی که پایه های اولین نهاد اجتماعیِ بشر، مستحکم باشد، بازتاب آن در دیگر نهادهای اجتماعی نیز منعکس خواهد شد.

عدم توجه به حل مشکلات خانوادگی، باعث آسیب جدی به فرزندان می شود.

دکتر رامین علوی نژاد روانشناس تهران

دکتر رامین علوی نژاد

دکتر رامین علوی نژاد
Dr.raminalavinezhad
دکتری تخصصی در روانشناسی (ش.ن. ۱۶۵۲۴)
عضو انجمن روانشناسی آمریکا (APA M.N. C2001980008)

دکتر رامین علوی نژاد

تماس با من

تهران- جردن – ابتدای دستگردی برج پم طبقه 13 واحد 5
تلفن (ساعات اداری): 88781332
تلفن (همه ساعات): 28425885

معرفی روانشناس

در تهران نیز، همچون سایر کلانشهرها، خانواده های بسیار زیادی ساکن هستند و در کنار یکدیگر زندگی می کنند. احساس نیاز به مراجعه به روانشناس در این شهرها، به دلیل معاشرت افراد زیادی با یکدیگر و مشغله ها و استرس های ذاتیِ زندگی شهری، بیش از هر جای دیگری ملموس می باشد.

دکتر رامین علوی نژاد، دارای دکتری تخصصی در روانشناسی (ش.ن. ۱۶۵۲۴) و عضو انجمن روانشناسی آمریکا (APA M.N. C2001980008) به عنوان یک روانشناس خوب در تهران، سالهاست که مشغول به فعالیت هستند. ایشان به روانشناسی و روان درمانگری، مشاوره خانواده و اختلالات روانشناختی می پردازند. ایشان تا به امروز تعداد بسیار زیادی از پایتخت نشینان، با مراجعه به ایشان و گذراندان دوره ی درمانی خود، به این باور رسیده اند که به چه اندازه به کمک یک روانشناس حاذق نیاز داشته اند.

دکتر رامین علوی، تا به امروز، کتاب ها و مقالات بسیاری را به چاپ رسانده اند. ایشان در رواندرمانی اختلالات روانشناختی از قبیل درمان وسواس، افسردگی، اضطراب، مشاوره  خانواده، زوج درمانی، روانشناس کودک و… نقش مهمی را ایفا نموده اند. همچنین ایشان عضو سازمان نظام روانشناسی، انجمن روانشناسی ایران و British psychological society learning centre می باشند.

در واقع، یک روانشناس، فردی می باشد که با تحلیل دقیق شخصیت مراجعین، با ارائه ی راهکارهایی صحیح برای مقابله با مشکلات، در ارتقا سطح کیفی زندگی فرد بکوشد.
در نتیجه، می بایست با تحقیق و بررسی دقیق، در انتخاب یک روانشناس خوب، وسواس به خرج دهید. چرا که، این مسئله می تواند نقشی مستقیم در سبک زندگی شما داشته باشد.

فواید مراجعه به روانشناسان

شما با مراجعه به یک روانشناس قادر به حل مشکلات و پشت سر گذاشتن چالش های زندگی خود خواهید بود. چرا که، یک روانشناس زبر دست و با تجربه، به جای ارائه راه حل حاضر و آماده به شما، شیوه ی طراحی راه حل را به شما می آموزد. در نتیجه می توانید با مهارتی که از جلسات روانشناسی به دست می آورید، راهی هموار برای گذران زندگی به وجود آورده و آموزه های خود را به نسل های آینده نیز انتقال دهید.

در این بخش می پردازیم به چند نمونه از نتایج به دست آمده از دوره های درمانی دکتر رامین علوی نژاد.

 • درمان افسردگی و پیشگیری از عواقب ناشی از آن
 • هضم و فراموش کردن مرگ عزیزان
 • درمان عادت های ناسالم مثل وسواس
 • استرس
 • ترس و فوبیاهای مختلف
 • درمان وسواس
 • مدیریت بحران
 • کنترل خشم
 • حل مشکلات خانوادگی
 • زوج درمانی
 • تقویت قدرت تصمیم گیری
 • درک ارزش فردی
 • درک مفهوم زندگانی
 • بهبود روابط بین فردی

این موارد، از جمله، اختلالات شایع و برجسته ای هستند که با مراجعه به روانشناس قابل درمان می باشند. اما، اولین قدم پذیرش است. به این معنا که، زمانی که فرد، بپذیرد که به تنهایی نمی تواند از پس معضلات فردی و خانوادگی بر بیاید و نیاز به کمک دارد، راه برای درمان گشوده می شود.

متخصصین علم روانشناسی، با دانش و تجربه ی خود، همواره آماده ی ارائه مشاوره و راهکارهای حرفه ای به مراجعین هستند. آنها درب های یک زندگی مملو از آرامش را بر روی شما باز می نمایند.

نتیجه گیری درباره روانشناس خوب منطقه 2 تهران

در این مقاله، تعدادی از مشکلات و اختلالاتی را که نیازِ جدی به مراجعه به یک روانشناس خوب منطقه 2 تهران را داشتند، به شما معرفی کردیم. اما این به آن معنا نیست که حتما شما می بایست درگیر مشکلی باشید تا به روانشناس مراجعه نمایید. چرا که، اگر مشکل حادی نیز وجود نداشته باشد، برای بهبود زندگی و فراگیری رفتارهای متناسب با موقعیت های گوناگون، دریافت مشاوره از یک روانشناس می تواند مفید واقع شود.

ما برای اخذ تصمیم در رابطه با بسیاری از مسائل زندگی، مثل ازدواج، فرزندآوری و… نیاز به مشاوره داریم. چرا که، در طول زندگی خود، همواره در حال رشد و یادگیری هستیم. و تغییرات گوناگونی برای ما اتفاق می افتد. این تغییرات می توانند مثبت یا منفی باشند. اما مسئله ماهیت آن ها نیست، مسئله شیوه ی برخورد ما با آنهاست. با دریافت آموزه ها و راهکارهایی مفید از یک روانشناس حرفه ای، می توانیم یک تغییر منفی را، تبدیل به یک فرصت مثبت نماییم.

در واقع، زمانی که تحت نظر یک روانشناس باشیم، از سردرگمی خلاص می شویم. درنتیجه می توانیم تصمیمات درست تری برای زندگیمان بگیریم. مدیریت بحران های زندگی به شکلی صحیح، در واقع یک هنر محسوب می شود. همچنین، زمانی که شما به عنوان یک فرد از جامعه در جهت ارتقا سطح آگاهی و مهارت های تصمیم گیری خود می کوشید، این سبک زندگی را خواسته یا ناخواسته میان اطرافیان خود نیز انتشار می دهید. همین امر، موجب حصولِ یک همزیستی مملو از آرامش و درک متقابل می گردد. بعد از مطالعه این مقاله ممکن است به ویزیت روانشناس نیاز پیدا کرده باشید. برای نوبت حضوری می توانید از اطلاعات تماس در انتهای همین صفحه استفاده فرمائید.

حس خوب زندگی، با رهایی از سردرگمی ها به وجود می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.